Aktuality, akce

——————————————————————————————————————————————————————
15. 10. 2019
— Pět tipů jak zvládnout podzimní únavu —

Zkracování dne, méně světla, mlhy, chlad, výkyvy počasí.
To je přesně doba, kdy i největší životní optimista může pocítit únavu a chmurnou náladu. Co ale s tím?

U někoho je to otázka jen pár dní adaptace, ale bohužel velká část lidí se s tímto naladěním potýká několik týdnů, v horším případě i měsíců.

Zkuste pět tipů, které vám dozajista pomohou.

1. Rozsviťte si
Je známo, že v severských zemích, kde je nízký počet hodin slunečního svitu, trpí jejich obyvatelé mnohem častěji depresemi než v jižních státech. Světlo proniká do mozku očima a jeho účinek se přímo přenáší na specializované skupiny buněk hypotalamu.

Hypotalamus je uložen v samém středu emočního mozku. Je sice maličký svým objemem, ale velký svojí funkcí. Řídí totiž sekreci veškerých hormonů v těle. Tím působí například na naši termoregulaci, chuť k jídlu, metabolismus tuků a cukrů, menstruační cyklus.

Pro nás je však důležité, že působí na produkci tzv. hormonů dobré nálady, což je serotonin a dopamin. Vědomým působením světla na naše tělo můžeme zvednout produkci těchto hormonů a tudíž zlepšit svoji náladu. Studie prokázaly, že každodenní vystavení silnému umělému světlu (10 000 luxů) po dobu 30 minut pomáhá velmi účinně léčit symptomy podzimní a zimní deprese.

2. Probouzejte se pomalu
Jakmile nám na zavřená víčka dopadnou první světelné paprsky, ať jsou jakkoliv slabé, hypotalamus dostane signál, že je čas začít s přechodem ze spánku do bdění. Začne aktivovat v těle přirozené pochody na denní rytmus. Toto přirozené vstávání zlepšuje celkové fungování mozku, a tím předchází vzniku špatné nálady a depresí.

Zkuste tedy začít se simulací přirozeného vstávání. Tento způsob vstávání nejen zlepšuje celkové naladění, ale také podněcuje naše žlázy s vnitřní sekrecí ke správné činnosti. Zlepšuje se tím činnost štítné žlázy, slinivky, pohlavních orgánů.

V dnešní době je možné již zakoupit simulátory přirozeného svítání.

3. Správné tuky pomáhají
Jak již bylo napsáno, pro naši dobrou náladu je nezbytné, aby dobře fungoval mozek. Tak jako všechny orgány v našem těle, i tento můžeme posilovat stravou a potravinovými doplňky. První volbou by měly být Omega 3 mastné kyseliny.

Mozek je tvořen ze dvou třetin mastnými kyselinami. Ty jsou základní složkou obalu nervových buněk, přes který probíhá mezibuněčná komunikace, tzv. myelin. Mastné kyseliny se do buněk dostávají ze stravy. Pokud v ní chybí, naše mozkové buňky trpí a odráží se to mj. právě na změnách nálad.

Omega 3 kyseliny najdeme zejména v mořských rybách, ale také ve lněném oleji nebo vlašských ořeších, které jsou pro vás za zvýhodněnou cenu připraveny u nás na prodejně. Hrst vlašských ořechů denně u vás opět nastartuje skvělou náladu a správnou funkci mozku.

Bez dostatečného množství Omega 3 není možné otěhotnět a také není možné, aby se správně vyvíjel plod v těhotenství. Prostě Omega 3 jsou velmi důležité pro náš tělesný i emocionální život.

4. Bylinky jsou účinné
Už naše babičky věděly, kterou bylinku užívat na jaře na očistu, kterou v létě na posílení a kterou v zimě na dobrou náladu.

Dobromysl nám může mysl rozjasnit a pomůže nám i se špatným trávením. Meduňka uklidní mysl a pomůže lépe usnout. Levandulová koupel aktivuje naše smysly a podpoří naše naladění.

Pokud však budeme hovořit o chmurách až depresích, pak musíme povolat do zbraně něco silnějšího.

Kořen pnoucí rostliny zvané Kudzu (Pueraria lobata) dokáže přímo podpořit tvorbu serotoninu a dopaminu v mozku. Zlepšuje tím naši celkovou náladu a pomůže nám zvládat i těžší životní situace. Ve spojení s hořčíkem a vitamíny řady B dodá energii na překonání podzimních a zimních chmurných nálad a zlepší náš spánek. Kudzu pro vás máme připravené v bylinných kapslích s příznačným názvem Pohoda. Přijďte vyzkoušet.

Goji, neboli kustovnice čínská svými krásnými červenými plody působí v našem těle jako adaptogen. Dokáže nám dodat všechny potřebné živiny (vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy….), energii, odstraňuje únavu, vyčerpání a stres a také zlepšuje funkci jater, ledvin a zraku. I goji pro vás máme na prodejně. Přijďte ochutnat.

https://bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-goji-3-1-zdarma-…/

5. Rozhýbejte se v rytmu
Pohyb, tanec a cvičení s hudbou jsou dobrým lékem na chmurnou náladu. Při pohybu vznikají v našem těle „hormony dobré nálady“. Pohybem si přirozeně okysličíme krev a prokrvíme všechny části těla. Hudba nás příjemně naladí a zpěvem si uvolníme stres. Hlubokým dýcháním přirozeně relaxujeme.

Vyzrajte na zimu, chlad a tmu! Návod jsme vám dali. Stačí jen začít!

Vaše prodejna Tea-Pek

podzimni-unava

——————————————————————————————————————————————————————

6. 10. 2019

Pozvánka na ČTVRTEČNÍ přednášku
(10. 10. 2019 v 18:00 hod.) s názvem:
„Skrytý zánět,
aneb, jak mu efektivně předcházet a jak jej úspěšně léčit“. 

Trápí vás často akutní či chronický zánět?
Chcete nahradit nezdravá antibiotika účinnějšími přírodními látkami?
Rádi byste se dozvěděli, jak se efektivně zbavit zánětu kloubů, chronického kašle, zánětu žil, alergie apod.?

 

Co je chronický zánět?
Chronický zánět je nezdravá reakce imunitního systému na některé často neškodné faktory, které vedou k poruchám metabolismu a chronickým nemocem. Velmi často vzniká nesprávným léčením akutního zánětu a chronickým přetížením imunitního systému.

 

Léčivá síla a uzdravení je naším vnitřním programem. Normální je být zdravý. Chcete-li poznat léčivou sílu bylin a stravy, posílit své zdraví, vyčistit tělo, přijďte na přednášku, jejíž součástí bude prezentace celostní (holistické) medicíny.

 

Přednáška je určena jak pro širokou veřejnost, tak i pro zdravotnické pracovníky.

Přednáška se uskuteční ve ČTVRTEK 10. 10. 2019 v 18:00 hod v čajovně WABI, která se nachází v prostoru penzionu a kavárny BELLIS Olomouc, Šemberova 46/2. Vstup je z ulice Lafayettovy.

 

Z důvodu omezeného počtu míst, prosíme o rezervaci, a to buď na e-mail: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně u nás v obchůdku. Děkujeme!

 

Těšíme se na vás u ČTVRTEČNÍ přednášky a přejeme vám krásný čas!

Vaše prodejna Tea-Pek

 

Účast na všech uvedených aktivitách je zdarma, a to především díky podpoře partnerů projektu. Děkujeme!

Nemocný pejsek
———————————————————————————————————————————————————————
6. 10. 2019
— Skrytý zánět —
aneb, jak mu efektivně předcházet a jak jej úspěšně léčit —
 
Trpíte chronickými trávicími obtížemi? Máte revmatoidní artritidu či onemocnění štítné žlázy? Máte alergii? Bolí vás klouby? Máte chronický kašel? Míváte často bolest v krku či hlavy? Máte obtíže s močovým měchýřem? Objevují se vám kožní vyrážky? Jste unavení a bez energie? Trpíte záněty žil? Máte stále mírně zvýšenou teplotu?
Pokud odpovídáte ano, tak v těle pravděpodobně máte chronický zánět!
 
Co je chronický zánět?
Chronický zánět je nezdravá reakce imunitního systému na některé často neškodné faktory, které vedou k poruchám metabolismu a chronickým nemocem. Velmi často vzniká nesprávným léčením akutního zánětu a chronickým přetížením imunitního systému.Zánět je přirozený projev obranyschopnosti těla. Akutní zánět je potom ozdravnou reakcí těla. V počáteční fázi je dokonce potřebný, jelikož chrání organismus před napadením vnějšími útočníky, jako jsou bakterie a viry. Bez zánětlivé reakce by došlo k postupnému rozsáhlému poškození tkání, orgánů a poté k smrti.Problém nastává, když akutní zánět není správně vyléčen a přechází do vleklých obtíží. Chronický zánět přetrvává dlouhou dobu a má dopad na celý organismus. Vlastně udržuje organismus v „nemocném“ stavu.

Nebezpečí chronického zánětu tkví v jeho záludnosti. Jeho projevy jsou velmi malé, někdy jen obtížně rozpoznatelné, a proto je nesnadné určit, o co se skutečně jedná. Bohužel současné diagnostické metody jej ve většině případů ani neumí rozeznat.

Základním faktorem způsobujícím chronické záněty jsou špatně fungující střeva .

Už malé dítě ví, že střeva = imunita. Pokud nám střeva špatně fungují a máme špatnou střevní mikroflóru, tak je chronický zánět „na světě“. Zásadní roli v tomto případě hraje tzv. syndrom propustného střeva. Ten si můžeme představit jako zahradní hadici, na kterou nám celé léto praží sluníčko. Materiál, ze kterého je vyrobena se naruší a začne mírně propouštět tekutinu.

I my si takto bohužel narušujeme střevní sliznici. Činíme tak zejména potravinami, které obsahují konzervanty, konzervační soli a rovněž konzumací potravin s převahou kyselinotvorných složek, zejména cukrů. Dále také léky a jinými chemikáliemi.

Střeva následně začnou propouštět do těla látky, které tam nemají být a imunitní systém reaguje tak, že neustále aktivuje obrannou reakci – zánět.
Jaké potraviny zejména vyloučit?
- Uzeniny a tavené sýry.
- Alkohol.
- Přidaný cukr v potravinách (sladkosti).
- Výrobky z bílé mouky.
- „Živočišné“ mléčné výrobky.

Stres:
slovo, které slýcháme stále, ale co s tím? Přemíra stresu, napětí a nedostatku spánku způsobuje stav těla, kdy si organismus myslí, že jsme v ohrožení života a vytváří nám stále vysokou hladinu stresových hormonů, které nás mají bránit. My však tyto hormony nepotřebujeme, jelikož fakticky v ohrožení života nejsme, jen si tento stav vyvoláváme psychicky. Vyplavené hormony působí pak v těle jako jedovatá látka (toxiny) a organismus opět reaguje zánětem, v tomto případě nejčastěji autoimunitním.

Co s tím můžeme dělat?
Na eliminaci chronického zánětu v těle způsobeného chronickým stresem je potřeba udělat celou řadu opatření. Nicméně to nejjednodušší je si zařadit do svého denního programu minimálně 30 minut aerobní aktivity. Tou se dokážeme zbavit škodlivých stresových hormonů.

Nadmíra chemických léků a kouření:
Nerozumné užívání léků na bolest, různých hormonálních přípravků či antibiotik způsobuje nejenom poruchu střev tak, jak již bylo psáno, ale mění reakce imunitního systéme, který následně v těle vytváří chronický zánět.

Kouření poškozuje v těle celou řadu mechanismů, zbavuje těla potřebných vitamínů (zejména vit „C“), minerálů, enzymů a způsobuje právě chronický zánět.

Přírodní léčba:
Zdá se, že přírodní léčba je v současné době to jediné, opravdu fungující na chronické záněty. Pokud zvládneme dodržet úpravu stravy, eliminujeme naše stresové faktory a přidáme byliny, tak je léčebný efekt viditelný již po několika týdnech.

Významnou roli zde hrají byliny, které dokáží „vyživit“ imunitní systém a zároveň působit na střeva. Takovou bylinou je Čubet benedikt. Do směsi na imunitní zánět je potřeba také přidat byliny, které podpoří slezinu, jako jeden z orgánů imunity. Tou může být velmi účinná Marsdénie kondurangová.

Obě výše popsané byliny, a ještě další významné byliny na podporu imunitního systému a snížení zánětu v těle, najdete u nás na prodejně v čaji IMUNITA.

Podle obecně známých zkušeností však na chronický zánět jeden čaj nestačí. Proto je nutné přidat ještě něco víc. Tím jsou medicinální houby. Jejich skvělé účinky zejména na výživu a harmonizaci imunitního systému nám pomohou v boji proti chronickému zánětu. Skvělou a účinnou efektivitu medicinálních hub najdete v přípravku IMMUNITY !!!

https://bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-immunity-d265/

Nepodceňujte příznaky skrytého zánětu a začněte s léčbou již dnes! Vaše tělo vám poděkuje.

Váš tým prodejny Tea-Pek

Bez názvu

 ———————————————————————————————————————————————————————

11. 8. 2019

Pozvánka na druhý (volně navazující) díl STŘEDEČNÍ mimořádné přednášky
(14. 8. 2019 v 18:00 hod.) s názvem:
„Jak si udržet zdraví, co vám lékaři neřeknou.“

Býváte často unavení a chybí vám životní energie?
Užíváte léky, které máte lékařem předepsané na celý život a vy byste je rádi odložili?
Přemýšlíte o očistě těla, detoxikaci a alkalizaci?

Léčivá síla a uzdravení je naším vnitřním programem. Normální je být zdravý. Vždy je lepší na své zdraví myslet zejména v prevenci, ale nabízí se řešení i při již propuknuté nemoci. Chcete-li poznat léčivou sílu bylin a stravy, posílit své zdraví, vyčistit tělo, přijďte na přednášku, jejíž součástí bude prezentace celostní (holistické) medicíny.

Přednáška je určena jak pro širokou veřejnost, tak i pro zdravotnické pracovníky.

Přednáška se uskuteční ve STŘEDU 14. 8. 2019 v 18:00 hod v čajovně WABI, která se nachází v prostoru penzionu a kavárny BELLIS Olomouc, Šemberova 46/2. Vstup je z ulice Lafayettovy.

Z důvodu omezeného počtu míst, prosíme o rezervaci, a to buď na e-mail: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně u nás v obchůdku. Děkujeme!

Těšíme se na vás u středeční přednášky a přejeme vám krásný čas!

Vaše prodejna Tea-Pek

Účast na všech uvedených aktivitách je zdarma, a to především díky podpoře partnerů projektu. Děkujeme!Co vám lékaři neřeknou

———————————————————————————————————————————————————————

21. 7. 2019

— Osteoporóza — jak jí předcházet a její případná léčba —

K napsání tohoto článku mě přivedla klientka.
Sympatická 73 letá paní přišla proto, že ji zlobilo trávení – nadýmání a pobolívání v levém podžebří. Tyto problémy přetrvávaly přesto, že pacientka upravila stravování. Paní užívá léky na inkontinenci, na štítnou žlázu, na tlak a dále Detralex na cévy a Rivotril na neklidné nohy. Kromě toho ji trápí problémy se zuby, se záněty dásní a bolest čelisti. Problémy se zuby navíc komplikoval fakt, že vytržení zubu se muselo odložit, protože paní dostává injekčně lék na osteoporózu Prolia.
Pokud máte odvahu, můžete si příbalový leták k léku přečíst zde: www.ema.europa.eu/…/EPAR_-_Pro…/human/001120/WC500093526.pdf

Níže uvádím pouze jeden odstaveček: „Nejčastější nežádoucí účinky přípravku Prolia (pozorované u více než jednoho pacienta z deseti) jsou muskuloskeletální bolest a bolesti končetin. U pacientů užívajících přípravek Prolia byly pozorovány méně časté případy flegmóny, vzácné případy hypokalcemie, hypersenzitivity, osteonekrózy čelisti a atypických zlomenin femuru.“

Každopádně u paní se mnohé vedlejší účinky projevily brzy po zahájení léčby (bolest a neklid nohou) a co hůř, už na ně užívala další léky se závažnými vedlejšími účinky (Rivotril – lék pro léčbu epilepsie).
Paní byla ještě nedávno zdravá, aktivní dáma – chodila na túry, jezdila na kole. Nyní se jízdy na kole obává, aby nedošlo ke zlomenině. Kromě toho ji trápí bolest a neklid nohou (vedlejší účinky), problémy v dutině ústní (vedlejší účinky) a potíže s trávením (vedlejší účinky).

V žádném případě nechci, abychom se nyní začali obávat osteoporózy – právě naopak. Příroda nám nabízí dostatek prostředků, jak osteoporóze předcházet i jak ji léčit.

Ještě si neodpustím, abych nevyvrátil jeden mýtus o mléce. Ano, v mléce je vápník, ale jeho využití je velmi problematické. Zvláště ve vyšším věku rozhodně nepomůže zvýšená konzumace mléčných výrobků – naopak tato většinou vede k zahlenění a dalším problémům, nehledě k absenci enzymů zpracovávajících laktózu, kasein a vápník. Ostatně Česká republika je dlouhá léta na čele v konzumaci mléčných výrobků a zrovna tak je na čele ve výskytu osteoporózy. Naopak v Japonsku a Číně historicky mléko prakticky nekonzumují a výskyt osteoporózy je minimální.

Jak tedy řídnutí kostí předcházet? Do stravy je třeba zařadit dostatek celozrnných obilovin, zeleniny, oříšků a semínek (mezi potraviny nejbohatší na vápník patří například MÁK a GOJI). Nepřehánět to s potravinami, které překyselují organismus, protože při snaze o odkyselení tělo ztrácí vápník (sladkosti, uzeniny, káva), naučit se vypnout hlavu – relaxovat, protože dlouhodobý stres vede opět k překyselení organismu a ztrátám vápníku a do denního režimu poté zařadit rozumný pohyb (procházky, plavání, jóga…)
.
Když už se osteoporóza objeví, (nebo jí chceme jenom předejít), můžeme nasadit například MINERÁLY na odkyselení od Serafínu, GOJI a přírodní KOLAGEN se sulfáty chondroitinu a glukosaminu od české firmy Ramissio. (Tyto pomáhají nejen na řídnutí kostí, ale i na artrózu, růstové bolesti u dětí, křeče a tetanii a na podporu hojení po zlomeninách). Preventivně i léčebně je možné popíjet také bylinný čaj na ODKYSELENÍ ORGANISMU od Serafínu.

Pokud máte chuť pustit se do vlastní výroby, můžete zkusit recept podle léčitelky Evy Moučkové: 6 vajec, šťáva ze 2kg citrónů, ½ l 40% alkoholu, 4-5 lžic medu. Celá syrová vejce důkladně omyjeme, zalijeme šťávou z citronů a necháme v lednici tak dlouho, až se skořápky vajec úplně rozpustí. Doporučuje se vajíčka občas opatrně převrátit lžicí. Vejce nakonec zůstanou jen v tenké blance. Poté je zalijeme alkoholem, přidáme med a vše rozmixujeme. Užíváme polévkovou lžíci ráno na lačno a večer před spaním.

A jaký je pohled tradiční čínské medicíny? Kosti jsou pod nadvládou ledvin a pokud chceme předcházet řídnutí kostí, měli bychom tedy pečovat o jejich dobrý stav. Z čínských hub je silným posilovačem ledvin například Cordyceps. Esenci ledvin také posiluje bylinný čaj na ledviny pro ženy a na ledviny pro muže doplněný o tinkturu z pupenů vřesu nebo zlatobýlu. A zapomenout bychom neměli ani na GOJI a přírodní, hydrolyzovaný KOLAGEN s názvem Royal. Produkty v tekuté formě kvůli zajištění lepšího vstřebávání, odkazy níže:

https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-goji-3-1-zdarma-d7558/
https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-royal-3-1-zdarma-d75…/

Regeneračnímu procesu organismu prospívají aminokyseliny zde:
https://www.alagenex.com/…/regeneracni-proces-organismu-dik…

Spoustu pevného zdraví všem čtenářům přeje
prodejna Tea-Pek

———————————————————————————————————————————————————————

1. 7. 2019

Otevírací doba

prodejny Tea-Pek a Zásilkovny:

Po 9 – 13 14-17 h
Út 9 – 13 14-17 h
St 9 – 13 14-17 h
Čt 9 – 13 14-17 h
Pá 9 – 13 14-17 h

So zavřeno
Ne zavřeno

(Otevírací doba aktualizována od 1.7.2019 do 30.9.2019)

———————————————————————————————————————————————————————
6.10.2018

Vážení zákazníci,

v příštím týdnu v úterý 9.10. bude mít prodejna zavřeno.
Jedeme pro nové čaje. :-)

Děkujeme za pochopení!

Vaše prodejna Tea-Pek

———————————————————————————————————————————————————————

23.9.2018

Vitamíny získáváme díky správné výživě

Lidský organismus nedokáže až na několik výjimek vitamíny vyrobit, proto je tak důležité dbát na správnou výživu a jednotlivé vitamíny pravidelně doplňovat. Jsou to totiž látky nezbytné pro život – fungují jako katalyzátory biochemických reakcí v těle a podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků i cukrů. Vitamíny jsou nutné pro udržení mnoha tělesných funkcí a zároveň udržují a posilují imunitní reakce. Existuje základních 13 typů vitamínů a my se dnes zaměříme na čtyři z nich.

Vitamín A najdete v oranžové a červené zelenině nebo ovoci

Vitamín A je důležitý pro tvorbu rodopsinu, tedy zrakového pigmentu používaného za nízkého osvětlení. Nedostatek vitamínu A může vést v dlouhodobém horizontu dokonce k šerosleposti. Nízký příjem tohoto vitamínu způsobuje sklony k zánětu očních spojivek, poškození oční sítnice, rohovatění a šupinatění kůže, ale také snížení pohlavní aktivity a zpomalení pohlavního vývoje. Nedostatek vitamínu A může vést i ke snížení imunity a obecně ke sklonu k zánětlivosti. Napomáhá také ke zpevnění nehtů.

Vitamín A je důležitým antioxidantem, jeho přirozenými zdroji jsou potraviny živočišného původu. Naše tělo si vitamín A umí také vyrobit z karotenoidů (alfa-karoten, beta-karoten a lykopen), což jsou látky obsažené v rostlinách, tedy oranžová a červená barviva. Podle toho se můžete snadno orientovat i při regulaci jeho příjmu.

Nejčastěji ho najdete v oranžové a červené zelenině nebo ovoci – v mrkvi, paprikách, rajčatech, melounu, meruňkách, mangu, ananasu, grapefruitech, kukuřici, dýni nebo třešních. Ovšem nejbohatším zdrojem vitamínu A jsou játra, tučné ryby, sýry a máslo. Dalšími zdroji jsou vaječný žloutek, špenát, kapusta, batáty, petrželová nať, kedlubnová nať, zelí, brokolice a v menším množství i mléko.

Vitamín A je jedním z mála vitamínů, kterými se lze předávkovat a způsobit si tzv. hypervitaminózu. Jedná se o onemocnění z nadbytku vitamínů, které se začnou ukládat v játrech. Předávkování vitamíny může způsobit osteoporózu i otravu, to je ovšem v praxi při konzumaci běžné stravy nereálné. Z ovoce a zeleniny rozhodně předávkování vitamínem A nehrozí. Předávkování hrozilo například polárním expedicím, které se delší dobu stravovaly vnitřnostmi medvědů, vlků či tuleňů. Játra těchto arktických zvířat obsahovala často tolik vitamínu A, že docházelo k fatálním otravám. Příliš vitamínu A je ovšem nebezpečné pro těhotné ženy. Obecně se doporučuje to v těhotenství s vitamínem A příliš nepřehánět, jeho nadbytek by mohl poškodit vývoj plodu.

Vitamín D byl nalezen ve všech typech buněk

Vitamín D je souhrnným názvem pro steroidní hormonální prekurzory, označované jako kalciferoly. Jeho výchozí látky významně ovlivňují metabolismus vápníku a fosforu. Vápník a fosfor jsou stavebními kameny našich kostí, proto je vitamín D důležitý pro uchování nepoškozených a silných kostí. Zároveň napomáhá správnému fungování imunitního systému. Vitamín D ovlivňuje okolo 200 chemických reakcí v organismu a byl nalezen ve všech typech lidských buněk a ve všech lidských tkáních.

Náš tip:

Snažte se vitamín D přijímat pomocí vhodné stravy v kombinaci s rozumným opalováním.

Nedostatek vitamínu D se nejčastěji projeví ztrátou vápníku a fosforu, které ovlivňují kvalitu kostí a může vyústit v osteoporózu. Kromě změknutí kostí dochází také ke kazivosti zubů. Dlouhodobý nedostatek vitamínu D je také spojen s vyšší náchylností k infekčním chorobám dýchacích cest a chřipce. Také nadměrná únava může ukazovat na nedostatek vitamínu D. Vitamín D je velmi důležitý pro růst a rozvoj dětí, protože se podílí na růstu a vývoji jeho kostí a zubů. Jeho nedostatek může u dětí způsobit křivici, poruchu tvorby kostí, která se projevuje křehkými kostmi a jejich deformitami.

Za běžných okolností je naším největším zdrojem vitamínu D sluneční záření a jeho pronikání kůží. Tuto schopnost přijímat vitamín D prostřednictvím kůže jsme zdědili po svých předcích, kteří se přesunuli na souši z oceánu přibližně před 300 miliony let.

Běžný denní pobyt na slunci pokryje zhruba 80 % naší denní potřeby vitamínu D – nejúčinnější pro získávání vitamínu je ranní a večerní opalování. V létě by vám mělo stačit přibližně 30 minut na slunci, ale potřebná délka slunění bude ovlivněna i fototypem vaší pokožky. Pro ideální příjem vitamínu D je dobré se po opalování neumývat mýdlem a příliš horkou vodou, což jeho vstřebávání výrazně snižuje. Jeho množství samozřejmě snižují ochranné krémy a znečištění ovzduší.

Mezi potraviny s vysokým obsahem vitamínu D patří rybí tuk, tresčí játra, vaječný žloutek a plnotučné mléko. Ovšem z potravin je možné získat relativně malé množství vitamínu v porovnání s přímým sluněním. Vitamín D je dobře rozpustný v tucích, aby se tedy vstřebal do trávicího traktu, je nutné ho užívat s tučným jídlem nebo konzumovat právě v podobě tučnějšího jídla.

Vitamín B9 známý jako kyselina listová je zásadní pro růst a vývoj plodu

Jedná se o ve vodě rozpustný vitamín ze skupiny B-komplexu, který bývá označován také jako folacin, folát nebo acidum folicum.

Náš tip:

Kyselina listová je naprosto nepostradatelná pro správný vývoj plodu, zejména těsně před otěhotněním a v průběhu prvního trimestru. Ale důležitá je pro všechny a v každém věku.

Přispívá ke správné krvetvorbě, protože společně s vitaminem B12 a železem se podílí na tvorbě červených krvinek. Pomáhá při tvorbě látek důležitých pro činnost nervového systému a zasahuje rovněž do přenosu genetické informace v buňce. Důležitou roli má také v metabolismu aminokyselin a bílkovin a tudíž se podílí takřka na všech růstových a vývojových procesech v organismu (například tvorba svalů či hojení ran). Spolu s vitaminem B6 a B12 odbourávají škodlivý homocystein, který zvyšuje riziko vzniku chorob srdce a cév. Ani starší lidé by neměli zanedbávat příjem kyseliny listové, protože její nedostatek může souviset se vznikem senilní demence.

Vitamín B9, kyselina listová, zdroje:

Kyselina listová je, jak už samotný název napovídá, obsažena především v listové zelenině. Konkrétně v ledovém salátu, čínském zelí, hlávkovém salátu, ale také květáku, brokolici, zelí, kapustě, špenátu, růžičkové kapustě, zeleném hrášku, fazolových luscích, okurkách, dýních, červené řepě a rajčatech.

Vitamín B9 obsahují také klíčky obilných zrn, celozrné chleby nebo müsli. Z ovoce potom mango, avokádo, pomeranče, banány, jahody nebo maliny. Vysoký podíl kyseliny listové je také ve vlašských a pistáciových ořeších nebo v játrech a jiných vnitřnostech. Odborníci listovou či jinou zeleninu doporučují konzumovat především v syrovém stavu, protože vařením se zničí 95 % veškerých potřebných látek.

Vitamín C je nezbytný k udržení celkového zdraví

Vitamín C je zcela zásadní pro život a mnoho důležitých tělesných funkcí člověka. Vitamín C je zásadní pro metabolismus aminokyselin. Zároveň podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek a podporuje imunitní systém, vývoj kostí, zubů a chrupavek a u dětí se podílí na růstu.

Náš tip:

Většina zvířat a rostlin si, narozdíl od člověka, vitamín C syntetizuje sama a nepotřebuje žádné jeho přídavky.

Jeho nedostatek se projeví menší pevností cévních stěn, zvýšenou krvácivostí a tvorbou modřin, pomalejším hojením ran, sníženou pevností vazivového aparátu zubu a s ní souvisejícím vypadáváním zubů. Při sníženém příjmu vitamínu C může docházet k žaludečním problémům, zvýšené únavě a nedostatečné odolnosti vůči infekcím.

K přirozených zdrojům vitamínu C patří šípek, rakytník a dále bohatá skupina citrusů (limetky, citróny, pomeranče, grapefruity), ale také brambory, rajčata, papriky, papája, černý rybíz, jahody, květák, petrželová nať, medvědí česnek, špenát, kiwi a brusinky.

zdroje vitamínu C:

Snad jako u všech vitamínů i zde platí, že je ideální konzumovat je v syrové formě, protože jakýmkoli tepelným zpracováním dochází k úbytku jejich hodnoty. Tepelným zpracováním se snižuje obsah vitamínů zhruba o 10 % na každých 5 minut vaření. Sušením se ztrácí dokonce 50 % jejich hodnoty. K absolutní ztrátě vitamínů dochází při tepelné konzervaci a blanšírování. Šetrnější přípavou je vaření v páře.

Velkým zastáncem vysokých dávek vitamínu C byl dvojnásobný držitel Nobelovy ceny Linus Pauling, který tvrdil, že se jím dá léčit v podstatě jakákoli nemoc. Od nachlazení po rakovinu. Sám se dožil úctyhodného věku 93 let, ovšem později byly jeho gigantické dávky vitamínu C označeny za šarlatánství a jeho tvrzení vyvrácena.

Kde najdeme souhrnně všechny vitamíny potřebné pro optimální zajištění zdravého chodu našeho organismu?

Vybíráme tak, aby naše tělo dostalo správné množství všech potřebných mikronutrientů. Je důležité se zaměřit nejen na správné dávkování, ale také na optimální vstřebatelnost všech vitamínů, minerálů, stopových prvků apod. Poslední výzkumy nám ukázaly, že velmi vhodná je 100% přírodní (nekonzervovaná) šťáva z živých plodů GOJI (kustovnice čínské).

Udělejte něco více pro své zdraví, vaše tělo vám poděkuje.

Více informací níže a nebo u nás na prodejně.

https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-goji-d14/

———————————————————————————————————————————————————————

20.8.2018

Bolí vás záda?

Bolesti zad představují v dnešní době jedno z nejčastějších onemocnění, na která se sice neumírá, ale bývá velmi obtěžující a limitující.

Často pak vede k návyku na různá analgetika, která následně svými vedlejšími účinky poškozují další důležité vnitřní orgány, což má zpětně vliv i na bolesti zad.

Jak vypadá naše páteř?

Záda, respektive páteř, jsou osou našeho těla. Páteř se chová jako funkční celek, skládá se z obratlů, které na sebe velmi šikovně a pružně nasedají a umožňují tím různý rozsah pohybu.

Nejpohyblivější část celého systému je krční páteř. Nejmasivnější obratle jsou v bederní páteři a slouží jako „podstavce“ celých zad

Celý tento poměrně stabilní systém je ukotven v pánvi, zejména pomocí křížokyčelních kloubů neboli SI kloubů, které nás také dovedou pěkně potrápit. Z toho důvodu kvalitní a správná péče o pohybový aparát a páteř musí primárně vycházet právě od SI kloubů a pomalu postupovat vzhůru.

Jednotlivé obratle jsou mezi sebou spojeny meziobratlovými klouby, vazy, šlachami a svaly. Obratle nasedají jeden na druhý a mezi tělem a oblouky vytvářejí kostěný kanál, chránící velmi citlivou a důležitou – páteřní míchu. Mezi těly jednotlivých obratlů se nachází meziobratlová ploténka, zajišťující pohyblivost, pružnost a veškerou elasticitu páteře.

Výhřez ploténky:
Nejčastějším onemocnění páteře bývá výhřez meziobratlové ploténky.

Ploténka je ze 70 % tvořena vodou, skládá se z vazivového prstence s uvnitř uloženým jádrem. Jádro je schopno se vlivem okolních tlaků a náporů do jisté míry přizpůsobit, deformovat, nicméně po překročení určité hranice dochází k prasknutí prstence a vyhřeznutí jádra – ploténky do páteřního kanálu.

Podle směru vysunutí ploténky může potom dojít k útlaku nervových struktur, nejčastěji nervového kořene, vedoucího od míchy do dolní končetiny. Nemocný pak cítí vystřelující bolest a pálení v oblasti dolních končetin, které může vést až k omezení hybnosti.

Bolest zad – co nám tělo říká(?):
Z velké části bolesti zad ukazují právě na podvědomé psychické příčiny potíží.

Ukazují nám, že nejsme schopni unést své emocionální zátěže, které si na sebe ochotně nakládáme. Musíme se opravdu starat o všechno a o všechny kolem? A chtějí to vůbec? Služba bližnímu je chvályhodná, ale jen do určité míry. Není v pořádku, že si nakládáme tolik, až se nakonec sami zlomíme.

Léčba bolesti zad:
Pokud si hodně „nakládáme“ a sami od sebe se nezastavíme, naše moudré tělo to udělá za nás. Prostě nás zastaví bolestí páteře a nemožností pohybu.

Nyní máme čas a možnost se upřímně podívat na svoje dosavadní konání. Pochopit a doslova přehodnotit naše postoje a jednání. Spoustu chyb děláme nevědomky, z pocitu nenahraditelnosti, z pocitu potřebnosti. Ale ti, které zachraňujeme a které si na svá bedra nakládáme, o to ve většině případů ani nestojí.

Akutní stádium:
V akutním stádiu je důležitý klid a uvolňování staženého svalstva. Dobře funguje tzv. suché teplo. Takže zabalit oblast zad do teplé podušky a odpočívat.

Z přírodních medikamentů velmi dobře působí Hořčík a také vitamíny řady B, zejména vitamín B12.
Všechny důležité mikronutrienty, zejména zmíněný hořčík, který nám ve vyšších dávkách pomůže od úporné bolesti najdeme v GOJI. Info zde:
https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-goji-d14/

Chronické stádium:
Léčba chronické bolesti páteře je podobná. Důležitý není klid a posedávání, ale naopak pohyb, nicméně pohyb správný. Nejpřirozenějším pohybem pro tělo je chůze. Naučte se správně chodit, chodit ve vzpřímené poloze a zapojovat ty správné svalové skupiny. Trenér chůze Nordic walking vám určitě poradí. Pravidelná denní rychlá chůze s hůlkami dokáže přímo zázraky. Pokud jí spojíte s posilováním hlubokých břišních svalů např. při cvičení Pilates, tak máte téměř vyhráno. Opět v tomto případě přidejte do svého jídelníčku pravidelné užívání GOJI:
https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-goji-d14/
a rozhodně zvolte kvalitní kolagen s dostatečným obsahem sulfátu glukosaminu a chondroitinu:
https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-royal-d1208/

Už tedy víme, že z přírodních medikamentů je důležité pravidelné užívání Hořčíku a také dalších minerálů, vitamínů a doplňků pro výživu drobných kloubních spojení. To najdeme v GOJI, ale také nezapomeňte na pravidelné kvalitní masáže. Hýčkejte své tělo, svoji páteř a také svou duši. Odvděčí se vám!

Bližší info vám rádi sdělíme u nás v obchůdku.

TEA-PEK.RAMISSIO.COM
Ramissio Goji :: Ramissio
———————————————————————————————————————————————————————

Letní (léto 2018) otevírací doba

prodejny Tea-Pek a Zásilkovny:

Po 9 – 13 14-17 h
Út 9 – 13 14-17 h
St 9 – 13 14-17 h
Čt 9 – 13 14-17 h
Pá 9 – 13 14-17 h
So zavřeno
Ne zavřeno

(Letní otevírací doba platí do 30.9.2018)

———————————————————————————————————————————————————————

1.7.2018

Milí čtenáři těchto stránek,

máme pro vás důležité informace, jak se chránit v letním období.

Jaké letní infekce nás ohrožují?

Letní dovolená přináší odpočinek, radost a nové zážitky. Mohou nám ji však zkomplikovat různé infekční nákazy. Přečtěte si, jaké to mohou být a jak se jim bránit.

Nákazy z potravin:

Mezi nejrozšířenější patří bakteriální nebo virové infekce. Vznikají pozřením potraviny nebo vody, která je nakažená nějakou bakterií či virem. Ty se dostanou do trávicího ústrojí člověka, kde se sice nemnoží, ale uvolňují v našem střevě jedy, tzv. endotoxiny. Tyto endotoxiny potom působí na sliznici střeva a vyvolají onemocnění. Infekce se velmi často také přenáší tzv. fekálně–orální cestou (špinavýma rukama přímo do úst).

Méně rozšířená je otrava. Ta je nejčastěji vyvolána přítomností nějakého jedu v našem těle. Otravu si nejčastěji způsobíme tím, že sníme potraviny, ve kterých se pomnožily bakterie, které do jídla uvolnily své jedy, tzv. exotoxiny. Těmito jedy se po snězení příslušných potravin otrávíme. Tato onemocnění tedy nejsou přímo přenosná z člověka na člověka.

O jaké nemoci se jedná?
S rozvojem cestování a jeho narůstající oblibou si je můžeme přivézt jako nemilý suvenýr z dovolené.

Hepatitida (žloutenka) typu A:

Přenáší se fekálně-orální cestou, zdravý člověk se nejčastěji nakazí špinavýma rukama nebo kontaminovanou vodou a potravinami.
Jedná se o akutní infekční onemocnění.
Jejími projevy jsou zvracení, nechutenství, horečka, bolesti břicha, průjem, žluté zabarvení kůže, bělma a tmavá moč.
Způsobuje poškození až selhání jater.
Akutní průjmová onemocnění bakteriálního původu

Původcem je jakákoliv bakterie, která se zcela běžně vyskytuje v našem střevě (lidské střevo je osídleno mikroorganismy, které se podílí na našem trávení).
Jedná se opět o nemoci špinavých rukou, nakazit se můžeme i z kontaminovaných potravin či vody nebo fekálně orální cestou.

Salmonelózy:

Příznaky tohoto velmi rozšířeného onemocnění jsou nevolnost, zvracení, bolesti břicha, horečka, a průjmy.
Salmonely se vyskytují ve střevním traktu zvířat. Jejich velkým zdrojem je drůbeží maso a vejce.
Riziko onemocnění je tedy velmi vysoké, pokud jíme nedostatečně tepelně zpracovanou drůbež, nakazit se však můžeme i masem vepřovým.
Varem se ničí, důkladné tepelné zpracování je tedy dostatečnou ochranou.

Kampylobakteriózy:

Velmi časté onemocnění velmi podobné salmonele.
Příznaky jsou zvracení, bolesti břicha a průjmy.
Velkým zdrojem kampylobakterů je drůbež.

Břišní tyf:

Touto nemocí můžeme onemocnět, pokud se setkáme s nakaženým člověkem, sníme nakaženou potravinu nebo vypijeme kontaminovanou vodu.
K šíření přispívá špatný stav studní a vodovodů, do kterých se mohou dostat odpadní vody kanálů či žump.
V České republice se vyskytuje velmi zřídka.
Zcela běžně se vyskytuje v zemích, jako je například Střední východ, Egypt, Asie, ale i Středomoří.

Cholera:

Od nejstarších dob se vyskytuje v Indii a v jiných asijských státech.
V České republice se objevuje jen velmi zřídka.
Lze se jí vyhnout především dodržováním obecných hygienických zásad.
Navíc se doporučuje nejíst pokrmy z mořských živočichů, nejsou-li řádně tepelně upraveny a musíme být opatrní při používání ledu do nápojů, neboť původce této infekce může přetrvávat v ledu až 6 týdnů, pokud byl vyroben z vody, která byla kontaminována.

Jaká je prevence nákaz z potravin či vody?

V letním období bychom měli dávat přednost jídlům, která jsou tepelně upravována, a to za použití dostatečně vysoké teploty, a měli bychom je konzumovat ihned po uvaření.
V exotických zemích se vyhýbat salátům a jídlům z tepelně neupravených surovin.
Pokud konzumujeme jídla, která se již dále tepelně nezpracovávají a která snadno podléhají zkáze (např. měkké salámy, paštiky, tlačenky, majonézové saláty, různé cukrářské výrobky) měli bychom je sníst ihned po přípravě nebo po koupení nebo je do doby konzumace uskladnit v ledničce.
Pít vodu a nápoje jen z originálních obalů (plasové láhve, plechovky).
V exotických zemích tuto vodu používat i k čištění zubů.
Nepít nápoje s přidaným ledem.
Nejíst tepelně neupravené maso ani maso z ryb nebo mořských plodů. Vše je nutné konzumovat tepelně upravené.
Ovoce konzumovat jen takové, které je možné předem oloupat nebo jej řádně umýt balenou vodou.
Vzhledem k tomu, že většina bakterií a virů způsobujících nákazy se vylučuje stolicí člověka nebo zvířete a šíří se i rukama, vodou a potravinami, platí pro prevenci i tyto důležité zásady:

Po každém použití WC si vždy důkladně umýt ruce, stejně tak jako před jídlem nebo před přípravou jídla.
Nepožívat vodu z neznámých zdrojů (to se týká i vody v potůčcích, např. v horách).
Zeleninu a ovoce, které neloupeme, před jídlem důkladně omýt.

Parazitární nákazy:

Na dovolené nám hrozí nejenom infekční nákazy, ale také nákazy různými druhy parazitů, a to zejména v exotických zemích nebo zemích Středního východu. O jaké parazity se nejčastěji jedná?

Toxoplasma gondii:

Je to prvok, který způsobuje onemocnění s názvem toxoplazmóza.
Nejčastějším přenašečem jsou naši domácí mazlíčci – kočky, v jejichž trusu se tento prvok vyskytuje.
Pokud si po kontaktu s kočkou pečlivě neumyjeme ruce, může dojít k přenosu ústy. Je to pravděpodobné zejména u pacientů s oslabenou imunitou.
Ve většině případů se podobá chřipce, po odeznění příznaků akutní infekce, přežívá parazit v člověku ve formě tkáňových cyst hlavně v nervové tkáni někdy až do konce života.
Nebezpečí při oslabení imunity znamená to, že pak parazit „ožije“ (projeví se např. horečkou, zvětšením uzlin, poruchami vidění, křečemi).
Při nákaze v těhotenství může toxoplazmóza vyvolat závažné poškození plodu.

Motolice:

Jedná se o parazita, který patří do třídy Trematoda.
Motolice jaterní napadá jaterní žlučovody a játra.
Příznakem infekce motolicí bývá průjem nebo zácpa, hubnutí, únava, nechutenství, pocit tlaku na straně jater, zhoršený metabolismus, svědění kůže, alergie, záněty močového měchýře a ledvin.
Nakazit se můžeme nejčastěji vypitím kontaminované vody nebo konzumací nedostatečně tepelně upraveného masa.
Častým zdrojem nákazy bývají masné výrobky (salámy, tlačenky, slanina, klobásy) a špatně tepelně upravené ryby.

Trichomonáza (bičenka poševní):

Trichomoniáza, parazitární onemocnění způsobené prvokem Trichomonas vaginalis, patří celosvětově mezi nejrozšířenější pohlavně přenosné infekce.
Bičenka poševní je pohyblivý parazitický prvok, jehož jediným hostitelem je člověk.
V rámci infekce osidluje orgány urogenitálního traktu. U žen je to vagina, děložní čípek, močová trubice a močový měchýř, u mužů močová trubice, prostata, nadvarle a sperma.
Přenos je většinou pohlavním stykem.
Může způsobovat nejen zánět, vaginální výtok a svědění, ale pokud se rozšíří, tak i bolesti břicha, cysty, myomy a také neplodnost.
Často přechází i do močového ústrojí a způsobují chronický zánět močového měchýře, u mužů chronický zánět prostaty.

Ohrožovat nás může ale celá řada dalších parazitů: roupi, tasemnice, škrkavky či lamblie.

Bylinná léčba:

Na svých letních cestách bychom měli mít vždy po ruce:

Přírodní kapsle Ochránce:

Medicinální houby, které obsahují, působí proti většině virových a zejména bakteriálních infekcí. Můžeme je použít při všech nákazách z potravin či kontaminované vody. Užívat můžeme preventivně 2 kapsle ráno po dobu dovolené. Při infekci až 6 kapslí za den.
Kapsle Ochránce jsou k dispozici u nás na prodejně.

Přírodní kapsle RAMISSIO Protect:

Byliny, které obsahují, působí proti většině parazitů, ale také proti bakteriím. Užívat můžeme preventivně 2 kapsle ráno po dobu pobytu. Při infekci až 2-0-2 kapslí za den. Doporučujeme je kombinovat s kapslemi Ochránce.

Objednávejte zde a nebo u nás na prodejně:
https://tea-pek.ramissio.com/protect-c53/
https://tea-pek.ramissio.com

Tinkturu z pupenů Lichořeřišnice:

Působí proti virům a bakteriím, ochrání nás i při nachlazení či lehkém průjmu.
Tinktura z pupenů lichořeřišnice je k dispozici u nás na prodejně.

Nyní již víte, jak si užít zaslouženou dovolenou bez starostí a zdravotních potíží!

———————————————————————————————————————————————————————

4.11.2015
Vážení a milí,

tímto vás zveme na další díl bezplatné přednášky o GOJI (kustovnici čínské), o kolagenu, o Aloe Vera apod.

Sraz na přednášku bude 11.11. nejpozději v 18:00 hod. u nás na prodejně. V případě většího počtu zájemců se společně přesuneme na Dolní nám. 38, I. patro nad Hanáckou restauraci. V tomto případě budou všichni přihlášení zájemci telefonicky vyrozuměni (viz pozvánka níže).

Přednáška se opět uskuteční pod vedením odborníka tradiční čínské medicíny.

Těšit se také můžete na ochutnávku některých přírodních produktů.

Přednáška se tedy uskuteční 11.11.2015 v 18:00 hod.

Z důvodu omezené kapacity míst, prosíme o registraci do 10.11.2015 e-mailem info@tea-pek.cz, telefonicky na čísle 724 885 349 nebo osobně na prodejně. Při registraci prosím udejte své tel. číslo, abychom Vás mohli kontaktovat s informací o místu konání. Děkujeme!

Těší se na Vás Váš tým prodejny Tea-Pek

Pozvánka na BEZPLATNOU přednášku 11.11.2015 v 18 hod.
———————————————————————————————————————————————————————
15. 10. 2015
Vážení příznivci zdraví,
vyslyšeli jsme Vaše vysoké mnoství  žádostí o další  přednášku na téma GOJI.

Přednáška se uskuteční pod vedením odborníka tradiční čínské medicíny, (viz pozvánka ve formátu PDF níže).

Těšit se také můžete na ochutnávku některých přírodních produktů.

Bezplatná přednáška se bude konat v PONDĚLÍ 19. 10. 2015 v 18:00 hod. na adrese Dolní nám. 38, nad Hanáckou hospodou.


Z důvodu omezené kapacity míst, prosíme o registraci e-mailem: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně na prodejně.Přijdet-li k nám na prodejnu v 17:50 hod., půjdeme do přednáškového sálu všichni společně.
Děkujeme!
Těší se na Vás Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————
27. 9. 2015
Milí zákazníci,
z důvodu mnoha Vašich žádostí o další přednášku na téma GOJI a zdraví nám dovolte, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na další bezplatnou přednášku o zdravotních účincích GOJI (kustovnice čínské).Přednáška se uskuteční pod vedením odborníka tradiční čínské medicíny, (viz pozvánka ve formátu PDF níže).
Těšit se také můžete na ochutnávku některých přírodních produktů.
Akce se bude konat bezplatně v naší prodejně v PÁTEK 2. 10. 2015 v 18:00 hod.

Z důvodu omezené kapcity míst, prosíme o registraci e-mailem: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně na prodejně.
Děkujeme!
Těší se na Vás Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————
8. 9. 2015
Vážení příznivci zdraví,
dovolte, abychom Vás pozvali na bezplatnou přednášku o zdravotních účincích GOJI (kustovnice čínské) pod vedením odborníka tradiční čínské medicíny, (viz pozvánka).
Přednáška bude spojena s ochutnávkou přírodních produktů.
Přednáška se bude konat v naší prodejně ve STŘEDU 16. 9. 2015 v 18:00 hod.
Z důvodu omezené kapcity míst, prosíme o registraci e-mailem: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně na prodejně.
Děkujeme!
Těší se na Vás Váš tým prodejny Tea-Pek
Pozvánka na přednášku 16.9.2015 v 18 hod.
———————————————————————————————————————————————————————
5. 8. 2015
Milí zákazníci,
nově pro Vás máme energetickou a velmi zdravou bombu v podobě čerstvého nápoje z BIO MLADÉHO JEČMENE – SUŠENÉ ŠŤÁVY,  5g/porce.
Nápoj je vždy čerstvě a pečlivě připravený a podávaný s láskou a úsměvem. :-) Popis: Mladý ječmen – BIO Sušená šťáva z mladých výhonků BIO ječmene je ve formě prášku, ze kterého se připravuje svěží zelený nápoj.

Nápoj obsahuje:

 • Vitamíny (např. výjimečně velké množství vitamínů C, E,  K, beta-karotenu, vitamínu B1,  B2,  B3,  B6 a dalších)
 • Minerály (hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek, draslík, mangan a mnoho dalších)
 • Stopové prvky
 • Aminokyseliny (18 aminokyselin)
 • Nukleové kyseliny a enzymy
 • Fytolátky (např. velké množství chlorofylu)
 • Vysoký obsah kyseliny listové

Šťáva z mladého BIO ječmene udržuje ve správném poměru kyselost a zásaditost těla, tzv. acidobazickou rovnováhu.

Více informací o mladém ječmeni zistíte např. zde:

http://www.mlady-jecmen-bio.czCena jedné porce čerstvé šťávy je  29,- Kč.
Podáváme chladné.
Na Vaši návštěvu se těší Váš tým prodejny Tea-Pek
——————————————————————————————————————————————————
29. 7. 2015
Vážení zákazníci a milí příznivci zdraví,
rozšíířili jsme pro Vás sortiment o BÁŤKOVY BYLINKOVÉ SIRUPY, které jsou vyráběny z jednotlivých bylin a tím přispívají ke zdraví celého těla. Sirup je skvělým dárkem pro Vaše blízké, ale také vhodná bylinná prevence spousty nemocí. Pokud již ale nějaká nemoc přijde, tak Vám naše bylinné sirupy pomohou rychle a efektivně zdraví vrátit zpět!
Báťkovy bylinkové sirupy se s maximální pečlivostí a láskou vyrábí z těchto jednotlivých bylin:
- MEDUŇKA
- ŠALVĚJ
- KVĚT BEZU
- HEŘMÁNEK
- PAMPELIŠKA
- MÁTA
- KOPŘIVA
- JITROCEL
Budeme se těšit na Vaši návštěvu!!!
Váš tým prodejny Tea-Pek
banner_jitrocel
———————————————————————————————————————————————————————
27. 7. 2015
Milí zákazníci,
přichystali jsme pro Vás novou službu:
Zdravotní poradenství zaměřené na gemoterapii jsme nyní navíc rozšířili o BEZPLATNÉ měření krevního tlaku vysoce kvalitním digitálním tonometrem zn. OMRON. Přijďte za námi a řekněte nám, že byste si rádi nechali změřit krevní tlak. Rádi a ZDARMA Vám jej změříme.
Těšíme se na Vás!!!
Váš tým prodejny Tea-Pek
1730809-omron-m4-blood-pressure-monitor-0
———————————————————————————————————————————————————————
24. 7. 2015
Vážení zákazníci,
vyslyšeli jsme Vaše návrhy a dnes už u nás můžete pohodlně zaplatit platební či kreditní kartou.

Odpadá tedy pro Vás nepříjemnost v hledání nejbližšího bankomatu.
Poplatek za platbu kartou je ve výši 1,5 %.

Těšíme se na Vaši návštěvu  a věříme, že Vám tato služba zpříjemní Vaše nákupy.  :-)

Váš tým prodejny Tea-PekPlatební karty
———————————————————————————————————————————————————————
27. 4. 2015
Milí zákazníci,
 
máme pro Vás výbornou „čerstvou“ zprávu:
Čerstvá sklizeň čaje Darjeeling Risheehat SFTGFOP1 Flowery Special 2015 je již k dispozici a je to opravdová lahůdka.
Přijďte ochutnat. :-)
 
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————
15.4.2015
Vážení a milí zákazníci,

zveme Vás dnes od 14:00 hod. na ochutnávku čaje Matcha v klasické přípravě, ale i v netradičních kombinacích.

Ochutnávka se uskuteční u nás na prodejně.
 
Všichni jste sdrdečně zváni.
 
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
13.4.2015
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali, že pro Vás od příštího týdne připravujeme čerstvou sklizeň z Darjeelingu 2015:

 •  Darjeeling Risheehat SFTGFOP1 Flowery Special 2015

Čajová zahrada Risheehat leží v nadmořské výšce 762-1463 m. V polovině 19. století ji založili Britové a původně se jmenovala podle místního obyvatelstva Tsering Bagan. Současný název Risheehat doslova znamená „domov všech svatých“. Pravidelně svinuté zelené lístky se stříbřitými tipsy vytváří nálev zlatavé barvy s vůní sladkého tropického ovoce. V chuti se z počátku objevuje osvěžující karambola, která se postupně rozvíjí do sladkého, šťavnatého ananasu.

Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek

———————————————————————————————————————————————————————-

23.2.2015
Vážení zákazníci a návštěvníci těchto stránek,
dovolte nám, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na další díl přednášky s panem RNDr. Jiřím Holinkou, Ph.D.
Bezplatná přednáška se uskuteční v našem obchůdku, a to ve ČVRTEK 5. 3. 2015 v 18:00 hod.
Přednáška, na kterou tímto všechny zájemce zveme, bude zaměřena na téma:
                                                            „Jarní detoxikace a správně fungující lymfatický systém.“
RNDr.  Jiří Holinka, Ph.D.  je předním odborníkem v oblasti biologie a autorem mnoha vědeckých publikací o zdraví a prevenci nemocí.
Zároveň se na závěr přednášky můžete těšit na test aloe a na poukazy na lymfatickou masáž. Všichni jste srdečně zváni, rezervujte si místo e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349) nebo u nás na prodejně. Přihláška je z důvodu zajištění dostatečného počtu míst. Děkujeme!
Váš tým prodejny Tea-PekLymfa
———————————————————————————————————————————————————————-
Zveme Vás na další vycházky Nordic Walking pod vedením zkušeného lektora. Vycházky se uskuteční vždy v úterý (24.2., 10.3. a 24.3.). Vyrážíme v 16:00 hod. od nás z čajového obchůdku. Přihlášky posílejte e-mailem (info@tea-pek.cz) nebo telefonicky (724 885 349). Cena je 70 Kč včetně půjčení holí a po vycházce lahodného občerstvení v naší prodejně.Na všechny zájemce (také na začátečníky) se těší tým prodejny Tea-Pek.
———————————————————————————————————————————————————————-
3.2.2015
Připomínáme, že dnešní plánovaná vycházka NORDIC WALKING začíná až v 16:30 hod. Zájemci se ještě mohou do 15:30 hod. přihlásit na tel.: 724 885 349.
Hole a po vycházce lahodný horký čaj jsou pro každého zájemce zajištěny.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek!
——————————————————————————————————————————————————————-
3.2.2015
Pro milovníky Opilých hrušek máme vynikající zprávu: dnes dorazila čerstvá zásilka v alkoholu máčených hrušek, které jsou polité kvalitní hořkou čokoládou.
Mezi další dorazivší zboží patří BEZLEPKOVÉ bílé Pohanko-jáhlové hrudky s kandovaným ovocem.  Jedná se o jogurtovo-čokoládovou polevu s brusinkami a meruňkami. (Foto na Facebooku).
 
Všechny milovníky těchto pochoutek rádi uvítáme v naší prodejně.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek!
———————————————————————————————————————————————————————-
3.1.2015

Přinášíme Vám krásnou skupinovou fotografii ze silvestrovské vycházky s holemi Nordic Walking a zároveň všechny zájemce zveme na další vycházku pod vedením zkušeného instruktora.  Sraz 13.1.2015 v 16:00 hod u nás na prodejně.  Hole budou pro každého bezplatně zajištěny. Půjdeme na hodinovou sportovně-zdravotní vycházku do parku a poté budeme na zahřátí zdarma servírovat šálek lahodného horkého čaje.

Celou vycházku povede zkušený instruktor. Cena 70,-Kč.  Přihlášku prosíme posílejte na mail, osobně, případně telefonicky.
 
Těšíme se na Vás!
 
Váš tým prodejny Tea-Pek

NW 31.12.2014———————————————————————————————————————————————————————-

29.12.2014
Vážení přátelé,
 
doufáme, že jste měli pěkné Vánoce, že Vám Ježíšek nadělil spoustu dárků a že jste svátky prožili se svými nejbližšími.
********* Do blížícího se roku 2015 Vám přejeme spoustu zdraví, osobních i pracovních úspěchů, štěstí a také, aby ten nový rok byl ve všech ohledech lepší a příznivější než kterýkoliv rok předtím !!! To Vám přeje Vaše prodejna Tea-Pek **********
Zároveň pro Vás máme dvě potěšující akce:
1) v podobě VÝPRODEJE kvalitních vysokohorských čajů zn. MABROC – od dnešního dne až do vyprodání. Přijďte si pro svůj čaj ještě dnes!
2) v pozvání všech, kdo na silvestrovské dopoledne mají čas a chuť na vycházku s holemi Nordic Walking a Bungy Pump.
Sraz v 10:00 na prodejně. Hole budou pro každého bezplatně zajištěny. Půjdeme na hodinovou sportovně-zdravotní vycházku do parku.
Celou vycházku povede zkušený instruktor. Cena 70,-Kč.
Přihlášku prosíme posílejte na mail, osobně, případně telefonicky.
 
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
24.12.2014
Milí zákazníci,
 
všem příznivcům naší prodejny přejeme krásné vánoční svátky, spoustu  radostí, lásky, vzájemné pohody a bohatého Ježíška!
 
Otevírací doba během svátků:
ČTVRTEK 25. 12. ZAVŘENO
PÁTEK 26. 12. ZAVŘENO
SOBOTA 27. 12. OTEVŘENO 9:00 – 12:00 hod.
PONDĚLÍ 29. 12.  OTEVŘENO 9:00 – 12:00 hod.
ÚTERÝ 30.12. OTEVŘENO 9:00 – 18:00 hod.
STŘEDA 31. 12. OTEVŘENO 9:00 – 12:00 hod.
ČTVRTEK 1. 1. ZAVŘENO
PÁTEK 2. 1. ZAVŘENO
SOBOTA  3. 1. ZAVŘENO
 
Už nyní se na Vaši návštěvu těší Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
23.12.2014
Vážení zákazníci,
 
pokud jste ještě nestihli nakoupit vánoční dárečky, máte stále ještě poslední příležitost potěšit své blízké dárkem od nás.
Na výběr (kromě čajů a kávy) máte: medovinu, sušené plody, keramiku, zdravotní čaje, léčivé tinktury  apod.
Na Štědrý den jsme tady pro Vás od 10:30 – 13:30 hod.
Ke každému nákupu navíc tento den dostanete malou pozornost. :-)
 
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
15.11.2014
Akce na týden od 17. 11. 2014:
1) přijďte ve STŘEDU 19.  11. 2014 nabrat novou sílu s nordickou chůzi a holemi NW nebo intenzivnější posilování s holemi Bungy Pump pod vedením zkušeného instruktora! Posílíte tak 90% svalů a díky vyplaveným endorfinům navíc objevíte radost ze života! :-)
Sraz v 17:00 hod. na NW a  BP u nás! Prosíme o včasnou rezervaci e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349, 605 108 727) nebo u nás na prodejně se sdělením výšky Vaší postavy (kvůli holím, které budou zájemcům bezplatně zapůjčeny).
Cena lekce vč. následného posezení u šálku horkého lahodného čaje činí 70,- Kč.
2)Tento týden pro Vás máme výhodnou cenovou akci, která Vás v těchto dnech příjemně zahřeje a navíc Vám a Vašim blízkým udělá radost.
Akce se vztahuje na hermeticky uzavřené okrasné dózy, které jsou naplněny 200g velmi kvalitního černého vysokohorského ceylonského čaje:
a) Nuwara Elyia – čistý kvalitní sypaný černý čaj (200g).
b) Yala Night – ceylonský sypaný čaj s pomerančovou kůrou (200g).
Chuťově exkluzivní a povzbuzující čaje pro Vás tento týden máme slevněné z ceny 239,- Kč na příjemných 149,- Kč.
Zásoby jsou omezené, proto, prosíme, přijďte ještě dnes.:-)
Naše doporučení: darujte svým blízkým okrasnou dózu s čajem, je to milý a voňavý dárek.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
24. 10. 2014
Vážení a milí zákazníci a návštěvníci, 
dovolujeme si Vás informovat o dění v příštím týdnu, tedy od 27. 10. 2014:
- ve STŘEDU 29. 10 2014 v 17:00 hod. proběhne lekce Nordic Walking a Bungy Pump. Vychází se od nás do Bezručových Sadů a hole budou zájemcům bezplatně zapůjčeny. Cena lekce vč. posezení u šálku horkého lahodného čaje činí 70,- Kč.
- ve ČTVRTEK 30. 10. 2014 se u nás v 18:00 hod.,  ve spolupráci s předním odborníkem v oblasti biologie, autorem mnoha publikací,

panem RNDr. Jiřím Holinkou, Ph.D. uskuteční bezplatná přednáška na téma:
                                                            „Jak se bránit podzimnímu nachlazení.“

Jako bonus bude přidáno téma: „Prevence a neinvazivní léčba nádorových onemocnění.“

 
Zároveň pan doktor uskuteční ochutnávku některých přípravků k obraně organismu před nemocemi a na závěr se můžete těšit na test aloe od různých světových výrobců.
Všichni jste srdečně zváni,  jenom prosíme o závaznou přihlášku jak na vycházku, tak na na přednášku, a to:
e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349) nebo u nás na prodejně. Přihláška je z důvodu zajištění dostatečného počtu míst. Děkujeme!
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
9. 10. 2014
Milí čtenáři těchto řádků, 
dnes Vám doporučujeme článek o čajích, kde autor popisuje jejich blahodárný vliv na lidský organismus.
Stať ráno vyšla na portálu centrum.cz a jmenuje se: „Obyčejný čaj léčí víc než rýmu. Pomáhá i na rakovinu“.

!!! Pro zobrazení článku, klikněte ZDE !!!

Každý si prosím udělejme vlastní názor na účinky kvalitních sypaných čajů. Mnohdy nám mohou zachránit zdraví, ale i život……
Na Vaši návštěvu (třeba spojenou i s nákupem ČAJE :-) se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
3.10.2014
Vážení zákazníci a příznivci zdraví,
s  nadcházejícím nehostinným počasím jsme pro Vás ve spolupráci s předním odborníkem v oblasti biologie, autorem mnoha publikací,
panem RNDr. Jiřím Holinkou, Ph.D.  připravili bezplatnou veřejnou přednášku na téma:
„Jak se bránit podzimnímu nachlazení.“
Jako bonus bude přidáno téma: „Prevence a neinvazivní léčba nádorových onemocnění.“
Zároveň pan doktor uskuteční ochutnávku některých přípravků k obraně organismu před nemocemi a na závěr se můžete těšit na test aloe od různých světových výrobců.

Přednáška se uskuteční v našem čajovém obchůdku ve ČTVRTEK 16. 10. 2014 v 18:00 hod.

Všichni jste srdečně zváni,  jenom prosíme o závaznou přihlášku e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349) nebo u nás na prodejně. Přihláška je z důvodu zajištění dostatečného počtu míst. Děkujeme!
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
2.10.2014
Naši milí zákazníci,
přijďte ve STŘEDU 8. 10. 2014 nabrat novou sílu s nordickou chůzi a holemi NW nebo intenzivnější posilování s holemi Bungy Pump pod vedením zkušeného instruktora! Posílíte tak až 90% svalů a díky vyplaveným endorfinům navíc objevíte radost ze života! :-)
Sraz v 17:00 hod. na NW a  BP u nás! Prosíme o včasnou rezervaci e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349, 605 108 727) nebo u nás na prodejně se sdělením výšky Vaší postavy (kvůli holím, které budou zájemcům bezplatně zapůjčeny).
Cena lekce vč. posezení u šálku horkého lahodného čaje je 50,- Kč.
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
Nordic Walking 2
———————————————————————————————————————————————————————-
1.10.2014
Vážení zákazníci a návštěvníci těchto stránek,
v ÚTERÝ 7. 10. 2014 během celého dne  v našem čajovém & kávovém obchůdku proběhne individuální diagnostika zdravotního stavu pomocí přístroje BIOREZONANZ 3000. Diagnostiku bude provádět paní Ing.  Ingrid Gauríková, která má 17-ti letou praxi s diagnostikováním zdravotního stavu a východní medicínou.

Co je Biorezonance a jak funguje?

„Je to přelomová terapie v oblasti tělesného a duševního zdraví“

Vědci z oboru kvantové fyziky a biofyziky potvrdili, že vše kolem nás má elektromagnetické vyzařování. Každá látka, buňka, či předmět, ale i bakterie, viry, paraziti, toxiny, nikotin atd. mají svou jedinečnou frekvenci, tedy kmitočet a vytváří elektromagnetické vlnění. Toto vlnění se dá změřit a využít v léčbě nemocného pacienta. Každá substance má podle své vlastnosti určitou typickou vlnovou délku nebo frekvenci se zcela individuální charakteristikou.
Lidské tělo vyzařuje různé elektromagnetické vibrace:
buňky, tkáně a orgány – všechno má vlastní vibrace. Tyto samostatné vibrace jsou ve vzájemné korelaci a navzájem se ovlivňují. Společně u pacienta vytváří kompletní spektrum vibrací.
Je zřejmé, že vibrace zdravé osoby mají jinou strukturu než vibrace nemocného. Ve spektru vibrací nemocné osoby narušují normální spektrum vibrací vibrace cizích prvků, jež se v těle ukládají – jako např.  amalgám, baktérie, viry, alergeny, mykózy atd.

Na základě kvalitní diagnózy Vám může být doporučena léčba pomocí gemoterapie, kterou u nás v obchodě pro Vás máme vždy připravenou.

Prosíme o přihlášení se na diagnostiku e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349), osobně na prodejně a domluvíme s Vámi konkrétní čas, kdy na diagnostiku přijít.

Diagnostika trvá 18 minut a její dotovaná cena je 200,- Kč  v případě využití léčby pomocí gemoterapie u nás na prodejně.

Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek

Diagnostika

———————————————————————————————————————————————————————-

10.9.2014
Naši milí zákazníci,
přijďte si 26.9.2014 ZDARMA vyzkoušet nordickou chůzi s holemi NW nebo intenzivnější posilování s holemi Bungy Pump pod vedením odborníka! Posílíte tak až 90% svalů a díky vyplaveným endorfinům navíc objevíte radost ze života! :-)
Sraz v 16:00 hod. na NW a v 17:00 hod. na BP u nás!Prosíme o včasnou rezervaci e-mailem (info@tea-pek.cz) nebo u nás v prodejně se sdělením výšky Vaší postavy (kvůli holím, které budou zájemcům bezplatně zapůjčeny).
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
Nordic Walking
———————————————————————————————————————————————————————-

18.8.2014
Vážení zákazníci,
dnes Vám přinášíme lahodnou a čerstvou novinku v podobě rozšíření sortimentu o dvě letošní čerstvé sklizně zelených čínských čajů.
Rozšířili jsme sortiment o tyto dva exkluzivní čaje: (Sběr: březen a duben 2014).
- Meng Ding Si Bei Xiang “ Vůně čtyř šálků“
- Lung Ching Xi Hu „Dračí studna od Západního jezera“
Budeme se na Vás těšit ve Vašem oblíbeném čajovém a kávovém obchůdku!!!
Tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
8.8.2014
Naši milí zákazníci,
OXALIS ČAJ&KÁVA pořádá ve STŘEDU 13.8.2014 Coffee Day (viz letáček), proto si Vás v tento den dovolujeme pozvat do našeho voňavého obchůdku, kde si budete moci rovněž nakoupit veškeré položky ze sortimentu káva Oxalis se speciální slevou.
Na Vaši návštěvu se těší tým prodejny Tea-Pek
Zároveň všem našim zákazníkům oznamujeme, že Váš oblíbený čajový a kávový obchůdek bude mít v PONDĚLÍ  11.8.2014 ZAVŘENO.
Děkujeme za pochopení!Coffe Day 13.8.2014
———————————————————————————————————————————————————————-
18.7.2014
Vážení zákazníci,
dovolte, abychom Vás pozvali na doušek čerstvé a lahodné cibetkové kávy.
Kávičku před přípravou čerstvě pomeleme, abyste  ji mohli degustovat plnými doušky.
CibetkaCibetka

V čem je cibetková káva exkluzivní?

Cibetková káva se zpracovává z trusu cibetek, konkrétně z druhu, který se nazývá cibetka palmová.
Cibetky jsou sice masožravé, ovšem sladkými kávovými bobulemi nepohrdnou, naopak. Jakmile takovou bobuli cibetka sní, projde jejím trávicím traktem, a to téměř neporušená – v žaludku dochází k tzv. fermentaci, a právě fermentace je přesně to, co dodává výsledné kávě specifickou a nezaměnitelnou chuť a aroma.

Jak tuto „cibetčí kávu“ poznáme a jaké má chuťové vlastnosti?

Díky tomu, že jsou kávová zrnka „přírodně zpracovávána“ v těle cibetky, jsou po opražení více olejnatá, mají silnější aroma a údajně i výbornou chuť – káva získává svou exkluzivitu díky tomu, že prošla právě trávicím traktem této kunovité šelmičky.
Podle některých má cibetčí káva chuť hořké čokolády, podle jiných zase chuť karamelu bez typické kávové hořkosti, někteří v ní dokonce cítí i švestky – nám nezbývá nic jiného, než ji ochutnat a vytvořit si vlastní názor.

Jak se sbírá?

Sběrači to opravdu nemají lehké, a to proto, že trus cibetek se nachází převážně v horách a navíc většinou v hustém křoví, kde cibetka tráví většinu svého času. Nalezení takové cibetčí „hromádky“ ale není věc náhody – zkušený sběrač nebo sběračka si dovede cibetku i vystopovat.
Obalená zrnka kávy se proplachují v horských říčkách, poté se usuší a následně praží jako „normální“ káva.

Kolik stojí káva z cibetky?

Káva „z cibetek“ – Kopi Luwak patří mezi nejdražší kávy na světě, mimo jiné také díky své exkluzivitě – Filipíny totiž vyprodukují jen půl tuny této kávy ročně! A pokud byste měli zájem si kávu zakoupit, můžete i u nás v České republice. Ceny se liší, ovšem pravdou je, že kilo Kopi Luwaku pod deset tisíc korun jednoduše nekoupíme. Tvrdí se ovšem, že je to káva tak jedinečná a chutná, že se do ní investovat rozhodně vyplatí.

Rádi Vás u nás uvítáme při šálku lahodné cibetkové kávy.

Cena za šálek (8g) čersvé cibetkové kávy je 125,- Kč.

Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek

———————————————————————————————————————————————————————-

V SOBOTU 21.6. 2014 v době od 10:00 do 12:00 hod.  bude v našem čajovém obchůdku probíhat ochutnávka černého vysokohorského ceylonského čaje s ryze přírodním aromatem jahody a smetany.
 
Všichni zákazníci, kteří si před naším obchodem vezmou od krásné hostesky letáček, obdrží  k nákupu ZDARMA originální hrneček na příjemné popíjení tohoto výjimečného čaje.
 
Čaje Mabroc
Všichni jste srdečně zváni.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
V ÚTERÝ 6.5. v 18:00 hod. se v RCO (Regionální centrum Olomouc, Jeremenkova 40) uskuteční přednáška na téma GOJI.
Zazní zde výsledky u  pacientů, kterým již  lékaři nedávali naději, přesto se však jejch zdravotní stav výrazně zlepšil, někteří se úplně uzdravili.
 
GOJI (Kustovnice čínská) je nejvýživnější plodina na této PLANETĚ.
Mnoho lidí pocítilo úžasné vlastnosti těchto plodů. Přijďte i Vy a dozvíte se, jakým způsobem změnit své zdraví a nastartovat dobře fungující imunitu.
 
Přednáška je bezplatná, jenom kvůli volným místům prosíme o rezervaci na e-mail, případně telefon (info@tea-pek.cz, tel.: 724 885 349).
 
Budeme se na Vás těšit a přejeme krásný den!
Všichni z prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
Velikonoce už přišly v plné síle,
svět se najednou tváří tak mile,
je to radost, venku teď být
a jenom si tak sluncem jít.
Ať tyhle nejhezčí dny
naplní všechny vaše sny.
 
Otevírací doba v průběhu Velikonoc:
Pondělí 21.4. ZAVŘENO
Úterý 22.4.   ZAVŘENO
 
Spoustu pohody, zdraví a lásky přejí všichni z prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
V PÁTEK 11.4. 2014 v době od 15:00 do 17:00 hod.  bude v našem čajovém obchůdku probíhat ochutnávka černého vysokohorského ceylonského čaje s ryze přírodním aromatem jahody a smetany.
 
Všichni zákazníci, kteří si před naším obchodem vezmou od krásné hostesky letáček, obdrží  k nákupu ZDARMA originální hrneček
na příjemné popíjení tohoto výjimečného čaje.Čaje Mabroc
 
Všichni jste srdečně zváni.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
Srdečně Vás zveme na přednášku o bylinkách: BYLINKY JAKO OD BABIČKY, která se koná v ÚTERÝ 8.4. v 18:00 hod. na naší prodejně.
Kvůli zajištění dostatečného počtu míst k sezení je nutná rezervace na e-mailu: info@tea-pek.cz
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-PekBylinky jako od babičky1
———————————————————————————————————————————————————————-
Pro velký zájem tuto STŘEDU 2.4. od 15:00 do 17:00 hod. opakujeme ochutnávku pečených čajů MADAMI.
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
V SOBOTU 29.3. od 10:00 hod. budeme opět ZDARMA ochutnávat pečené čaje MADAMI.
Přijďte ochutnat lahodný pečený čaj. Budeme se na Vás moc těšit!
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
4.3.2014
Věhlasný pěstitel GOJI (Kustovnice čínské) má pro všechny zákazníky připraveny sazenice, které je NYNÍ vhodné vysadit.
Objednávky přijímáme osobně na prodejně, emailem, telefonicky.
*Při objednávce 2 kusů, zdarma přivezeme.
 

Goji je rostlina velmi bujně (i v našich podmínkách) rostoucí, částečně až plně mrazuvzdorná (uvádí se cca – 23°C). Habitem se jedná o keř dosahující výšky až k 3,5m  s  převisajícím charakterem větví, které vznikají díky vytváření dlouhých tenčích letorostů. Rostlina pochází z oblasti Asie, uvádí se oblast Číny Ning – Sia. Řadí se do čeledi Solanaceae – Lilkovité, tedy je příbuzná rajčatům, bramborám, lilku, tabáku aj.. tomuto odpovídají i květy, které jsou hvězdicovité fialověbílé velmi podobné například lilku. Kvete v letním období od VI. až do VIII. Rostliny jsou oboupohlavné, neboli vytváří samčí i samičí květy a opylují je nejlépe včely. Rostliny do plodnosti přichází nejčastěji  2. až 3. rokem, o něco dříve u jedinců množených řízky nebo vyšlechtěných odrůd. Díky pozdějšímu dozrávání plodů se doporučuje vysazovat rostliny na slunné chráněné stanoviště. Na půdu je rostlina velmi nenáročná. Nesnese pouze zamokřené půdy, dokonce snáší i lehké chudší zasolené půdy. Plody se sklízí postupnou probírkou (plantážně každý týden) po dobu přibližně jednoho až dvou měsíců. Zrání probíhá dle podmínek od července do října. Pouze plně vyzrále plody je možné používat k přímému konzumu, neboť pouze ty obsahují léčivé a zdraví prospěšné látky.

Listy jsou spíše kopinaté u jednotlivých odrůd se liší nejen tvarem,  ale i velikostí. Například námi nabízená odrůda je typická svými kulatějšími širšími a většími listy.

Nejčastější onemocnění a škůdci: Kustovnici čínskou ,, trápí,, běžně se vyskytující choroby a škůdci. Je vhodné připomenout, že se Goji řadí do čeledi Lilkovitých, proto se u ní občas vyskytuje Plíseň bramborová. Co se týká škůdců, rostlina jimi nějak výrazně netrpí. Pouze se v suchém a teplém období může na rostlině objevit sviluška. Dále se mohou vyskytnout při větším tlaku i různé druhy mšic.

Pěstování:

1.       Sazenice vysazujeme na slunném chráněném místě z důvodů lepšího dozrávání plodů

2.       Provádíme pravidelný řez – stejný typ řezu jako se provádí u keřového rybízu a angreštu.

3.       Důležité je také nepřehnojování dusíkatými hnojivy, aby rostlina zbytečně ještě více nepřirůstala,  naopak dopřát rostlině  K, P, Mg.

4.       Velmi vhodné je odstraňování listů v okolí plodů, podobně jako se provádí u révy vinné z důvodu lepšího přístupu slunečních paprsků.

5.       Doporučuje se  při dozrávání chránit plody proti ptákům sítí

Goji

Cena je 129,- Kč za sazenici a pěstitel poskytuje doživotní záruku, tzn. při uhynutí z libovolného důvodu, dostanete novou mladou sazenici zdarma.
*Platí pro rozvoz – Olomouc, Samotišky, Sv. Kopeček.
Více informací na naší prodejně.
———————————————————————————————————————————————————————-
3.3.2014
Připravili jsme pro Vás akci s čajovou  značkou MABROC, která se specializuje na čaje z Ceylonu.
Vyzkoušejte 200 gramovou dárkovou plechovou dózu Tisíc a jedna noc s květy růže, slunečnice a  pomeranče.
Čaj Tisíc a jedna noc pro Vás vytváří tajuplnou atmosféru exotického východu.
Vyvážená směs nabízí chuťové variace ovoce a květů, které v kombinaci s černým a zeleným čajem navozují příjemný a uvolňující požitek z pití každého šálku tohoto lahodného čaje.
 
Případně můžete vyzkoušet i menší balení. Také pro Vás na prodejně máme papírovou krabičku s nálevovými sáčky pro pohodlnější přípravu.
 
Zdravotní účinky: čaj Tisíc a jedna noc je neocenitelným pomocníkem při léčbě vysokého krevního tlaku, účinně působí pMabroc - Tisíc a jedna nocroti nachlazení a také je výborným afrodiziakem.
 
Složení: směs černého a zeleného čaje, květy růže, květy slunečnie a květy pomeranče s přírodním jahodovým aromatem.
 
Akční cena: 149,-Kč.  Původní cena: 239,- Kč.                                                                                                        
Vzorečky jsou do rozebrání zdarma.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek.
————————————————————————————————————————————————————————-
Ve dnech 24. 1. – 27. 1. 2014 bude ve vašem oblíbeném čajovém obchůdku probíhat inventura.
Po inventuře, tedy ihned v ÚTERÝ 28. 1. 2014 budeme pro vás mít v nabídce také nové zboží. Určitě si vyberete. :-)
 
V ÚTERÝ 28. 1 . 2014 se na vás těší tým prodejny Tea-Pek.
————————————————————————————————————————————————————————-
Ve středu 22.1.2014 se od 18:00 hod. v našem čajovém obchůdku uskuteční další díl přednášky na téma: „Jen to je krásné, co je zdravé.“ Přednáška bude zaměřena na prospěšný vliv plodů GOJI (Kustovnice čínské) na lidský organismus.
Přednášet bude  Ing. Bedřich Šiška, odborník na GOJI.

Všichni jste srdečně zváni!

(Goji), Kustovnice čínská je zejména vhodná při:

 • likvidaci volných radikálů,
 • posilování imunity jater a ledvin,
 • vyživování krve,
 • zlepšení zrakové ostrosti,
 • napomáhání při impotenci,
 • snižování krevního tlaku,
 • při léčbě lupénky,
 • dále má mírné afrodiziakální vlastnosti,
 • zlepšuje paměť,
 • dodává energii a další……………….

Kustovnice čínská je vynikající doplněk stravy a „všelék“, který si nachází oblibu u stále většího počtu lidí.

Budeme se na Vás těšit.
Přednáška je bezplatná.
Jenom prosíme o rezervaci (e-mailem, SMS-kou), abychom byli s to zajistit dostatečný počet židlí. Děkujeme!
————————————————————————————————————————————————————————-
Zítra, tj. 17. 1. 2014 bude mít váš čajový a dárkový obchůdek ZAVŘENO, vyrážíme mimo Olomouc.
 
V sobotu 18. 1. 2014 se zase na vás budeme těšit.
Navíc pro vás v tento den na celé dopoledne opět chystáme OCHUTNÁVKU pečených čajů!
Všichni jste v hojném počtu srdečně zváni!!!
Těší se na vás tým prodejny Tea-Pek.
————————————————————————————————————————————————————————-                                                                                                                                                          PROVOZNÍ DOBA O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH:                                          
                                             Všem našim zákazníkům děkujeme za projevenou důvěru v tomto roce  a 
                                               do nového roku 2014  přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!!!!
                                         Příjemné a klidné prožití Vánočních svátků přejí všichni z prodejny Tea-Pek
 
22.12.2013    10:00 – 17:00
23.12.2013     9:00 – 18:30
24.12.2013    ZAVŘENO
25.12.2013    ZAVŘENO
26.12.2013    ZAVŘENO
27.12.2013     9:00 – 17 :00
28.12.2013    9:00 – 12:00
29.12.2013    ZAVŘENO
30.12.2013    9:00 – 17:00
31.12.2013   ZAVŘENO
1.1.2014        ZAVŘENO
2.1.2014        ZAVŘENO
3.1.2013        ZAVŘENO
Od 4.1.2014  je již běžná otvírací doba
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
Ve STŘEDU 4.12.2013 se v našem obchůdku v čase od 11:00 hod. uskuteční další porce ochutnávky pečených čajů                                                                                                                                                                                    MADAMI.
Ochutnávku bude opět realizovat zkušený zaměstnanec z firmy MADAMI, který rád na Vaše otázky znale odpoví.
Již dříve jsme se firmy MADAMI zeptali: „Co je to vlastně pečený čaj?“
„Pečený čaj je chutný nápoj s kousky ovoce (podíl ovoce je 75% – 95%) a navíc v tak snadno a rychle připravitelné podobě. Již se nemusíte namáhat sběrem ovoce a návštěvou kořenářek, abyste si poté doma pracně připravili čerstvý ovocný čaj. Teď Vám stačí otevřít uzávěr sklenice a už jen pouhá vůně probudí fantazii nejednoho milovníka nevšedních pochutin“,  odpověděl pán, který Vás ochutnávkou bude celý den provázet.
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
V SOBOTU 23.11. od 9:30 hod. budeme opět ZDARMA ochutnávat pečené čaje MADAMI.
Přijďte ochutnat lahodný pečený čaj. Budeme se na Vás moc těšit!
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
Pro velký zájem tuto SOBOTU 9.11. od 9:30 hod. opakujeme ochutnávku pečených čajů MADAMI.
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
Ve STŘEDU 6.11.2013 se v našem obchůdku v čase od 14:00 hod. uskuteční ochutnávka pečených čajů MADAMI.
Ochutnávku bude realizovat odborník (z firmy MADAMI) na slovo vzatý, který rád na Vaše otázky fundovaně odpoví.
Zeptali jsme se: „Co je to vlastně pečený čaj?“
„Pečený čaj je chutný nápoj s kousky ovoce (podíl ovoce je 75% – 95%) a navíc v tak snadno a rychle připravitelné podobě. Již se nemusíte namáhat sběrem ovoce a návštěvou kořenářek, abyste si poté doma pracně připravili čerstvý ovocný čaj. Teď Vám stačí otevřít uzávěr sklenice a už jen pouhá vůně probudí fantazii nejednoho milovníka nevšedních pochutin“,  říká pán, který Vás ochutnávkou bude celé odpoledne provázet.
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
21.10.2013 Informace o  slevových kupónech: Prodlužujeme kupónovou akci.
Slevové kupóny z přílohy MF „ONA DNES“ přijímáme až do konce tohoto měsíce.

Přijďte si k nám pro svou slevu a tak si ještě více vychutnat svůj oblíbený šálek lahodného čaje nebo kávy. :-)
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
Zářijová nabídka za akční cenu:
na konec léta a začátek podzimu jsme pro Vás připravili zelený ochucený čaj (50 g) za úžasných 19,90 Kč.
 
Vychutnejte si lákavou nabídku našich lahodných čajů ve své domácnosti nebo na pracovišti.
Přijďte si k nám pro zdraví!
 
Těší se na Vás všichni z prodejny Tea-Pek
————————————————————————————————————————————————————————
Ve dnech 9. 8. 2013 – 13. 8. 2013 bude mít obchůdek dovolenou.
Uvidíme se po dovolené. :-)
Pokud budete mít dotaz, neváhejte nám napsat či zatelefonovat.
 
Děkujeme moc za pochopení!
Vaše prodejna Tea-Pek
————————————————————————————————————————————————————————
Přijďte nás navštívit v den konání Olomouckého půlmaratonu.
Právě tento den, tedy v SOBOTU 22.6.2013 budeme mít kromě standardní sobotní otvírací doby otevřeno také od 18:00 hod.
 
U nás se po vysilujícím půlmaratonu skvěle osvěžíte chlazeným nápojem MATÉ, ledovým čajem, ale také se posilníte například různými dobrotami s čokoládovou polevou, kávou apod. Pro své maratonce si u nás můžete vybrat dárek, kterým jim projevíte uznání jejich sportovního výkonu.
 
Těší se na Vás všichni z prodejny Tea-Pek
————————————————————————————————————————————————————————
Ve středu 12.6.2013 se od 18:00 hod. v našem čajovém obchůdku uskuteční další díl přednášky na téma: „Jen to je krásné, co je zdravé.“ Přednáška bude zaměřena na prospěšný vliv plodů GOJI (Kustovnice čínské) na lidský organismus.
 
Všichni jste srdečně zváni!

(Goji), Kustovnice čínská je zejména vhodná při:

 • likvidaci volných radikálů,
 • posilování imunity jater a ledvin,
 • vyživování krve,
 • zlepšení zrakové ostrosti,
 • napomáhání při impotenci,
 • snižování krevního tlaku,
 • při léčbě lupénky,
 • dále má mírné afrodiziakální vlastnosti,
 • zlepšuje paměť,
 • dodává energii a další……………….

Kustovnice čínská je vynikající doplněk stravy a „všelék“, který si nachází oblibu u stále většího počtu lidí.

Budeme se na Vás těšit. Jenom prosíme o rezervaci (e-mailem, SMS-kou), abychom byli s to zajistit dostatečný počet židlí.

———————————————————————————————————————————————————————-

Od 1.6. do 30.6.2013 platí nová věrnostní akce:
Řekněte nám v obchodě, že chcete zelený čaj s příchutí a odkažte se na tyto webové stránky.
Nabídneme Vám ochucený zelený čaj 50g za 19,90 Kč. A to se vyplatí. :-) Přijďte ochutnat, budeme se na Vás těšit!!

 ———————————————————————————————————————————————————————–

Do 31.5.2013 platí akce 1+1 káva s sebou zdarma. Přijďte si vychutnat lahodnou kávu s sebou.

————————————————————————————————————————————————————————-

Od května 2013 pro Vás máme nově v nabídce ledové čaje, které přináší chutné osvěžení v parných letních dnech.
Určitě vyzkoušejte, ledové čaje vřele doporučujeme.
 
Nedílnou součástí naší nové nabídky je také letošní první sběr, tzv.  first flush.

————————————————————————————————————————————————————————

29.5.2013 od 18:00 hod. se v našem čajovém obchůdku uskuteční další díl přednášky na téma: „Jen to je krásné, co je zdravé.“ Přednáška bude zaměřena na prospěšný vliv plodů GOJI (Kustovnice čínské) na lidský organismus.

Všichni jste srdečně zváni!

Pozvánka

(Goji), Kustovnice čínská je vhodná při:

 • likvidaci volných radikálů,
 • posilování imunity jater a ledvin,
 • vyživování krve,
 • zlepšení zrakové ostrosti,
 • napomáhání při impotenci,
 • snižování krevního tlaku,
 • při léčbě lupénky,
 • má mírné afrodiziakální vlastnosti,
 • zlepšování paměti,
 • dodávání energie a další……………….

Kustovnice čínská je vynikající doplněk stravy a „všelék“, který si nachází oblibu u stále většího počtu lidí.

Budeme se na Vás těšit. Jenom prosíme o rezervaci (e-mailem, SMS-kou), abychom byli s to zajistit dostatečný počet židlí.

———————————————————————————————————————————————————————-

19.4.2013 Prodloužená akce slevových kupónů:Slevový kupón
Slevové kupóny z přílohy MF „ONA DNES“ přijímáme až do STŘEDY 24.4.2013.

Přijďte si k nám pro svou slevu a tak si ještě více vychutnat svůj oblíbený šálek lahodného čaje nebo kávy. :-)

 

————————————————————————————————————————————————————————

Comments are closed.