Aktuality, akce

——————————————————————————————————-

25. 8. 2023

Vážení klienti, milí přátelé,

rádi bychom vás pozvali na poslední prázdninové, zcela výjimečné,
povídání se slečnou Alicí, která má dar komunikovat s dušemi zemřelých,
vnímat minulé životy, jejich karmické zátěže a mnoho dalšího.

„Beseda s Alicí“ se uskuteční tuto STŘEDU 30. 8. 2023 od 17:30 hod. v našší
ordinaci.

Na besedu se, prosím, přihlaste jednou z těchto cest:
- telefonicky (tel.: 724 885 349
- emailem (info@tea-pek.cz)
- osobně (u nás v prodejně Čaje Tea-Pek nebo přímo u sl. Alice).

Vstupné na povídání je 300,- Kč a sejdeme se 5-10 minut před začátkem u
nás na prodejně, odkud si s sebou na povídání vezmete čaj, kávu.

Na příjemné setkání s vámi se těší Martin a Pavla z prodejny Čaje
Tea-Pek

Alice_Aneli_-__Beseda_02

——————————————————————————————————-

21. 9. 2022

Vážení a milí,

dovolujeme si vám oznámit, že si letos zasloužíme dovolenou i my, a proto od pátku 23. 9.  do neděle 2. 10. bude prodejna vč. Zásilkovny uzavřena.

V pondělí 3. 10. se vám vrátíme odpočatí a v plné síle a k tomu ještě i s novým podzimním zbožím. :-)

 

Těšíme se na vás!

Vaši Martin a Pavla z prodejny Tea-Pek

index

——————————————————————————————————-

1. 7. 2022

Milí přátelé, přinášíme vám nové zboží v nabídce naší prodejny a upravujeme prázdninovou otevírací dobu.

Medicinální vína:

1) MALTOFERROCHIN

Medicinální sladové víno Maltoferrochin obsahuje ionty železa a extrakt z kůry tropického stromu Chinovníku lékařského. Železo přispívá k tvorbě červených krvinek, k lepší funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání.

2) VILCACORA

Vilcacora je medicinální maltonové víno vyvážené chuti s obsahem extraktu z kůry amazonské liány Uncaria tomentosa. Vilcacora má velmi silné imunostimulační účinky a je vhodná pro posílení organismu.

3) CONDURANGO

Tradiční sladové víno Condurango podporuje správné trávení, pomáhá proti žaludečním bolestem a nadýmání a zvyšuje chuť k jídlu. Jeho tajemství tkví v extraktu z kůry popínavé tropické liány Marsdenia Condurango.

Navštivte nás a přijďte ochutnat doušek zdraví v podobě medicinálního vína.

Otevírací doba na červenec, srpen a září:
Po-Pá 10:00- 12:00 a 13:00-17:00
So zavřeno

Těšíme se na vás a přejeme vám krásné letní dny!

Martin a Pavla z prodejny Tea-Pek

696_drsvatek-1l-malto928_drsvatek-1l-vilca825_drsvatek-1l-condu

——————————————————————————————————-

22. 4. 2022

Moji milí,

připravil jsem pro vás nový článek na téma:

Vypadávání vlasů po covidu

V posledním zhruba roce začínají převládat onemocnění související s post covid syndromem, jako jsou obnovené borreliózy, autoimunitní choroby, aktivace nemocí způsobených herpes viry či růst různých novotvarů typu myomy, cysty a jiné nádory. Velkým problémem je mimo jiné i zvýšené padání vlasů.

Padání vlasů po covidu

Už je to více jak dva roky, co žijeme s nemocí Covid 19. Postupně začínáme zjišťovat, že zvládnutí akutní části tohoto onemocnění je jedna kapitola, ale následky zvané post covid syndrom je kapitola druhá. Jedním z častých příznaků tohoto syndromu je nadměrné padání vlasů.

Proč vlasy padají?

Vědci z celého světa postupně dělají různé studie post covid syndromu a jeho projevů. Zjistilo se, že padání vlasů postihuje více ženy než muže, ale odpověď na otázku proč, ještě není. Stejně tak není přesná odpověď na otázku, proč vlasy padají. Předpokládají se dva základní faktory. Stres a ztráta vitamínů a minerálů.

Stres

To, že celé dva roky jsme všichni žili v neobvyklém stresu je jasné. To, že nemoc covid 19 jako taková, je pro náš organismus velmi zatěžující a stresující je jasné také. Většina z vás to, přátelé, zažila na vlastní kůži. Nicméně stres je běžnou součástí našich životů. Musíme se vyrovnávat s každodenními nároky v zaměstnání, v rodině, v chodu domácnosti, ve výchově dětí atd. Tyto nároky bývají stresující už jen sami o sobě, avšak občas bývají ještě zhoršovány dalšími událostmi, jako je třeba pandemie.

Je prokázáno, že dlouhodobý, chronický stres dokáže v našem těle podnítit vznik celé řady onemocnění, a to zejména kardiovaskulární, poruchy imunity a v neposlední řadě také snížení kvality a vypadávání vlasů. Může za to celá řada hormonálních pochodů v těle, na kterých se podílí náš limbický systém, štítná žláza i nadledvinky. Při dlouhodobém stresu také dochází k zatěžování a dysfunkci trávicího traktu, zejména střev, žlučníku a slinivky.

Ztráta vitamínů a minerálů

Pokud je náš organismus zatížen těžkou nemocí, přirozeně se zvyšují jeho nároky na potřebu minerálů a vitamínů. Při stresové reakci spotřebováváme zejména vitamíny řady B, Hořčík, ale i Selen, Vápník a vitamín C. Všechny tyto prvky jsou mimo jiné potřebné pro dobrou kvalitu naší kůže, vlasů, zubů a dalších částí těla. Při nemoci a stresu začnou chybět a to se následně projeví třeba vypadáváním vlasů nebo ztrátou jejich kvality.

Nepropadejte panice

Vše má své řešení, a to i vypadávání vlasů po covidu. Z logiky výše napsaného vyplývá, že je nutné našemu organismu dodat chybějící vitamíny a minerály. Není však vitamín jako vitamín. Pokud chceme, aby se popsané mikronutrienty rychle a účinně dostaly v našem těle tam, kam mají a fungovaly tak, jak mají, je potřebné dodržet několik zásad:

a) Vitamíny by měly pocházet zejména z přirozených zdrojů, jako je ovoce, zelenina, plody rostlin či stromů, a to koncentrované ve formě extraktu. Potom je jejich vstřebatelnost a účinnost velmi vysoká.

b) Minerály a vitamíny se vzájemně potřebují k podstatné syntéze a následné vstřebatelnosti. Například vitamín A potřebuje stopový prvek zinek. Dále minerál hořčík potřebuje vitamín B6 (pyridoxin), případně minerál vápník apod.

c) Dobrá kvalita tenkého střeva a střevní sliznice je základem dobrého zpravování a využití vitamínů a minerálů. Proto, pokud dodáváme potravinové doplňky na vlasy, je potřeba společně s nimi užívat byliny na podporu správné funkce střev, jako je zejména pampeliška lékařská.

d) Fungující játra zajistí správné štěpení a transport vitamínů a minerálů.

A co dál?

Dalšími kroky, kterými můžeme podpořit svoji „korunu krásy“ je strava, která naše tělo nepřekyseluje. Doporučuji vynechat průmyslově zpracované potraviny, výrobky z bílé mouky, přidaný cukr a také alkohol. Zvyšte podíl ovoce a zeleniny, a to i přesto, že ony sami o sobě nám potřebné množství vitamínů a minerálů při padání vlasů nedodají. Působí však v našem těle pozitivně na celou řadu pochodů a funkcí.

Významnou pomocí je cílená relaxace, uvolnění pohybem, dechem či jinými metodami.

A nezapomeňte, že své vlasy můžete podpořit i skvělými bylinnými přípravky na zevní užití jako je třeba výrobek Vlasy S, jehož recepturu sestavila Prof. Strunecká.

Vkročte do slunného jara s bujnou kšticí! Už víte jak na to.

Můj tip pro vaši bujnou kštici:
čaj Vlasy + kapsle Vlasy a nehty + GOJI, kde je zajištěna výborná vstřebatelnost díky obsahu cca 400 druhů mikronutrientů.

Vše výše uvedené máme pro vás u nás na prodejně a v mé ordinaci.

Váš Martin

Young,Woman,Has,Hair,Loss,Problem.,Loosing,Hair,After,Covid

——————————————————————————————————-

 12. 4. 2022

Milí zákazníci, přátelé,

připravil jsem pro vás nový článek na téma:

Gemmoterapie – léčba pupeny rostlin

Každý rok na jaře jsme všichni svědky velkého zázraku přírody. Zdánlivě suché semínko povalující se na zemi a pokropené kapkamrního deště se za svitu slunce začíná zvětšovat a ožívat. Během pár dní se z tohoto malého semínka velkou silou dere malý zelený klíček. Stejně tak stromy na první pohled vypadající jako suché, naberou do svých kořenů ze země životadárnou mízu a vlásečnicemi pod kůrou kmene jí vedou směrem k větvím až do jejích konečků a do mladých pupenů, které se začnou rozvíjet. Už naši předci věděli, že v mladých pupenech, klíčcích a poupatech je ukrytá nesmírná síla, která umí léčit. Pupeny a poupata jsou jako zárodečné buňky nasycené informacemi o všech částech rostliny, tedy o jejím plodu, listu, kořeni i kůře. Zároveň jsou bohaté na minerály, vitamíny, enzymy a celou řadu látek prospěšných lidskému tělu.

Ve starověké čínské medicíně najdeme zmínky o léčbě extrakty z mladých výhonků rostlin. Na Ukrajině se tradičně nakládají mladá poupata černého rybízu na tinkturu, která se užívá v zimě na podporu imunity a na to, aby lidé na jaře neměli jarní alergie.

Novodobou historii tohoto oboru zvaného gemmoterapie (léčba pupeny a poupaty rostlin) začal psát Dr. Paul Henry z Bruselu, který v roce 1952 jako první připravil výtažek z pupenů břízy. Dr. Paul Henry si po stovkách experimentů s rostlinnými látkami uvědomil, že každá rostlina ukládá do pupenů to nejcennější, co má pro svůj další růst, a pupeny jsou tak výjimečnou částí každé rostliny a mohou tedy obsahovat nejvíce léčivých látek z celé rostliny.

Dr. Henry po vyzkoušení výtažků z pupenů zjistil, že je nejlepší k užívání potence 1:10 a dávkování podle váhy klienta., tedy jedna kapka takto potencovaného extraktu na jedno kilo váhy a den. Tuto dávku je nutné rozdělit na 2-3 části za den. Popsané dávkování je velmi přesné a dovoluje tinktury z pupenů užívat i malým dětem zhruba od tří let věku. Důležité je myslet na to, že v případě používání u dětí je nutné požadovanou dávku nakapat do malého množství horké vody, aby se odpařil zbytkový alkohol. Po vychladnutí dítěti teprve podat.

U nás se o gemmoterapií a jejím praktickým využitím začali zajímat nejznámější představitelé alternativní medicíny, Josef A. Zentrich a ing. Jiří Janča, kteří jako první o této metodě napsali v roce 1997.

Tinktury z pupenů se na našem trhu dnes již dají běžně koupit, nicméně Evropská a následně Česká legislativa tyto přírodní přípravky neuznává, naopak u některých druhů je nově zákaz jejich výroby. Bylinné přípravky z pupenů byly desetiletí s úspěchem využívány v přírodní medicíně a můžeme se jen domnívat komu takové zákazy prospívají. To, že zákazník na tinktuře z pupenů nenajde žádnou informaci o jejím účinku nebo jen minimální je jen výsledek všech právních předpisů a nařízení.

Jak extrakty z pupenů užívat?

Dříve se gemmoterapie doporučovala užívat takovým postupem, že se nejdříve využívala jedna lahvička tinktury z pupenů břízy jako silný drenážní, čistící prostředek, a následně se nasadila tinktura z pupenů rostliny, která měla cíleně působit přímo na daný problém.

V současné době však řada lidí trpí těžkými systematickými chorobami a drenáž břízou jim často způsobí silnou reakci těla. Podle posledních zkušeností je nejvýhodnější tinktury z pupenů zařazovat do komplexní léčby společně minimálně s jedním bylinným čajem, který dělá současně mírný drenážní efekt, ale zároveň i čistící a léčebný. Nedoporučuje se současně užívat více jak tři tinktury z pupenů.

Gemmoterapii můžeme využívat s velkým úspěchem jako preventivní bylinnou léčbu. Velké opodstatnění má její užívání právě v jarních měsících, kde je organismus přirozeně nastaven na očistu a regeneraci.

Zajímavostí v gemmoterapii je ta skutečnost, že tinktura v sobě obsahuje informace o všech částech rostliny. Takže například Jirovec maďal – kaštan: jeho květy se tradičně používaly do čajů působících na cévy a oběhový systém a plody na výrobu mastí a extraktů na klouby. V tinktuře z pupenů Kaštanu je obojí účinek.

Nejznámější tinktury z pupenů a jejich účinky:

Bělotrn– zlepšuje vedení vzruchu po nervech, takže je vhodný při tzv. ústřelu páteře. Tedy všude tam, kde nervy bolí a potřebují pomoci. Platí to i u trojklanného nervu anebo jako podpůrná léčba u roztroušené sklerózy či Parkinsonovy choroby. Jsou s ní velké úspěchy při podpoře léčby boreliózy ve III. stádiu nebo post-covidového syndromu. Nesmí se kombinovat s léky z kategorie digitalis.

Borůvka – snižuje hladinu cukru v krvi a napomáhá k lepšímu vidění. Je to skvělá tinktura pro diabetiky na ochranu jejich zraku.

Brusinka – působí v oblasti ledvin a močového měchýře zejména jako prevence proti zánětu či inkontinenci.

Bříza – je to velmi silná očistná tinktura. Čistí játra a umí velmi dobře odvodnit. Při jejím užívání může nastat detoxikační reakce na kůži, moč i stolice mohou více zapáchat, ale jedná se o přirozený proces

Černý jeřáb – skvěle umí harmonizovat funkci štítné žlázy, a to směrem nahoru i dolů. Z tohoto důvodu jí mohou užívat lidé s hyperfunkcí i s hypofunkcí. Působí velmi dobře i při autoimunitním zánětu. Je nutné jí užívat dlouhodobě.

Černý rybíz – má silné protizánětlivé účinky, podobně jako kortikoidy, ale v přírodní formě. Nejčastěji se užívá při přírodní léčbě alergií, a to preventivně, ale i v akutní fázi

Česnek medvědí – významně čistí cévy, takže je vhodný při arterioskleróze a jako prevence mozkové mrtvice či jiné kardiovaskulární choroby. Snižuje krevní tlak, mírně ředí krev a působí protizánětlivě.

Divizna – skvělá bylina při zánětech průdušek a plic. Velmi se osvědčuje u dětí. Napomáhá odkašlat a tlumí zánět. U dětí je nutné požadovanou dávku nakapat do malého množství horké vody, aby se odpařil zbytkový alkohol. Po vychladnutí dítěti teprve podat.

Dub – působí protizánětlivě zejména na sliznice v oblasti střev. V tomto případě je také nutné požadovanou dávku nakapat do malého množství horké vody, aby se odpařil zbytkový alkohol. Dub velmi dobře odstraňuje záněty dásní a paradentózu

Gotukola – zlepšuje prokrvení mozku a celkově působí na roztažení, dilataci cév. Má velmi pozitivní vliv na myšlení. Je vhodná pro studenty a pro starší lidi

Hloh – jemným způsobem snižuje krevní tlak, zmírňuje bušení srdce a rychlý srdeční rytmus. Může se užívat i s léky na tlak a srdce, jen je nutné krevní tlak průběžně kontrolovat.

Jeřáb ptačí – přirozeným způsobem podporuje tvorbu estrogenů v ženském těle. Používá se na podporu plodnosti, úpravu menstruace nebo na problémy spojené s klimakteriem.

Jinan – Ginkgo biloba je rostlina, která umí velmi dobře působit na roztažení, dilataci cév. Její užívání je nutné dlouhodobé. Zlepšuje prokrvení rukou a nohou, občas dokáže odstranit pískání, tinitus v uších, pokud je způsobeno staženými cévami. Používá se i na prokrvení zablokované páteře.

Kaštan – užívá se při křečových žilách a hemeroidech, jelikož dokáže zmírnit až vyléčit jejich zánět. Je skvělý i při bolestech kloubů.

Kopřiva – universální bylina, která umí čistit játra, ledviny a krev. Podpoří slinivku i slezinu. Obsahuje látky, které zlepšují hladinu železa v krvi. Nejsou na ní takové reakce jako na břízu

Kotvičník – je to bylina s „mužskou energií“. Napomáhá tvorbě testosteronu, zlepšuje kvalitu a množství spermií. Při sportu zlepšuje výkon a podporuje růst svalů..

Lichořeřišnice – úžasná univerzální bylina na záněty všeho druhu. Nejvíce působí na záněty močového měchýře, průdušek a angíny. Také se užívá u gynekologických zánětů. Stejně jako Divizna je vhodná i pro děti.

Lípa – uvolňuje a uklidňuje zejména různé formy dětských strachů. Opět nezapomeňte na to, že u dětí je nutné požadovanou dávku nakapat do malého množství horké vody, aby se odpařil zbytkový alkohol. Po vychladnutí teprve dítěti podat.

Měsíček – extrakt z pupenů chrání ženské pohlavní orgány před záněty a výtoky. Je to hodně preventivní bylina, kterou je dobré užívat po zvládnutí akutního zánětu.

Morušovník – užívá se na úpravu kolísající hladiny cukru v krvi, a také na podporu při odvykání závislosti na sladkém, na cukru

Ořešák – silný bojovník proti střevním parazitům a proti zánětům tlustého střeva.

Oskruše – působí proti křečovým žilám, ale zejména proti cévním a lymfatickým otokům

Ostropestřec – základní bylina na regeneraci jaterní buňky. Zlepšuje trávení, podporuje funkce žlučníku a slinivky. Je to nejúčinnější forma pro užívání byliny Ostropestřec mariánský.

Pupalka – účinně pomáhá proti premenstruačnímu syndromu. V tomto případě jí stačí užívat pouze několik dní před menstruací. Dokáže také snížit projevy klimakteria.

Rakytník – podporuje imunitu v dlouhodobém horizontu. Má uklidňující účinek na sliznice žaludku a celého trávicího traktu

Rozchodnice – zmírňuje stres a podporuje kognitivní funkce mozku. Zlepšuje učení a soustředění. Je vhodná i pro děti s poruchou učení a soustředění. Opět nezapomeňte na to, že u dětí je nutné požadovanou dávku nakapat do malého množství horké vody, aby se odpařil zbytkový alkohol. Po vychladnutí teprve dítěti podat.

Šišák – uvolňuje stresové napětí a snižuje hladinu cholesterolu, který je zvýšen vlivem dlouhodobého stresu.

Třezalka – bylina se sedativním a protizánětlivým účinkem. Celkově uklidňuje a zlepšuje spánek a celkové usínání. Působí i na záněty nervů zejména míšních nervů a trojklanného nervu. Nesmí se kombinovat s antidepresivy a inhibuje účinnost některých léčiv.

Tužebník – Mírně ředí krev, snižuje hladinu kyseliny močové v krvi a působí proti bolesti zánětlivých kloubů. Používá se při onemocnění DNA, ale i jako prevence proti trombóze.

Vřes – podporuje funkce ledvin a zároveň je čistí. Umí vyloučit močový písek z ledvin i močového ústrojí.

Zlatobýl – základní bylina pro naše ledviny. Podporuje jejich funkce, působí proti jejich vyčerpání, zánětu. Mírně snižuje krevní tlak způsobený stresem a vyčerpáním ledvin.

Nyní už znáte účinky základních gemmoterapeutik. Nezapomeňte při jejich volbě vždy zvolit i odpovídající bylinný čaj, aby léčba byla úspěšnější.

Všechny zmiňované přípravky, včetně bylinných čajů najdete u nás na prodejně.

Spoustu krásných dnů Vám přejí Martin a Pavla z prodejny Tea-Pek

 Gemmoterapie

——————————————————————————————————-

5. 4. 2022

Vážení zákazníci, milí přátelé,

vytvořil jsem pro vás nový článek na téma:
Borelióza či post – covid syndrom?

Většina lidí prošla onemocněním covid 19, a to s těžším či lehkým průběhem. Někdo měl tak lehký průběh, že ani nevěděl, že tímto onemocněním prochází. Nicméně po určité době, která může trvat až několik měsíců, se u vás mohou začít náhle objevovat různé zdravotní potíže.

Onemocnění Covid 19 je zcela nové a stále prochází zkoumáním ve vědeckých laboratořích, a to nejenom konkrétně průběh nemoci, ale i jeho následky, tzv. post covid syndrom.

Velmi nepříjemnou komplikací této infekce je fakt, že umí v těle aktivovat tzv. spící viry a bakterie. To jsou takové, se kterými se náš organismus v minulosti již setkal. Imunitní systém na ně dobře zareagoval a většinu jich zlikvidoval. Zbytky pak zůstaly v těle bez toho, aniž by mu škodily. Imunitní systém je bez problémů uhlídá, aby nám netropily neplechu.

O jakých virech a bakteriích vlastně hovoříme? Jsou to zejména herpes viry, EB virus, chlamýdie a borelie. A právě na poslední zmíněné se nyní zaměříme.

Co to je Lymská borelióza?

Lymská borelióza je onemocnění, které je způsobeno minimálně třemi druhy bakterií Borrelia. Toto onemocnění se vyskytuje zejména v severní Americe a v celé Evropě. Bakterie žijí v krvi drobných zvířat. Jedná se zejména o myši, hraboše, zajíce, veverky, krtky, ale i vysokou lesní zvěř.

Hlavním přenašečem boreliózy jsou klíšťata. Přenašeči, ale méně častí, jsou komáři, ovádi, blechy a mouchy.

Příznaky a průběh boreliózy se dělí do třech stádií. Toto rozdělení je pouze obecné, jelikož se mohou zároveň objevit i příznaky všech stádií.

První stádium boreliózy:

zarudnutí na kůži, často s centrálním vyblednutím, které může vycházet z místa vpichu. Dalším příznakem může být zvětšení okolních lymfatických uzlin. Toto zarudnutí vzniká v průměru za 1 týden od přisátí klíštěte.

Druhé stádium boreliózy:

začíná většinou za 2 až 12 týdnů po přisátí klíštěte, trvá několik týdnů a vymizí obvykle do tří měsíců po nákaze. Může se projevit jako neuroborelióza. Jejími projevy mohou být značně proměnlivé bolesti po celém těle, bolesti hlavy, periferní obrna nejčastěji lícního nervu, zánět mozkových blan a mozku. V druhém stádiu se často vyskytují bolesti kloubů a svalů. Nejčastěji postiženými klouby bývají kolena.

Třetí stádium boreliózy:

začíná měsíce až roky po nákaze. Nejčastějšími příznaky bývají záněty mozku a míchy. Někdy tento stav může imitovat příznaky roztroušené sklerózy. Vyskytují se chronické bolesti zejména velkých kloubů a chronická únava.

Pozitivní protilátky nemusí nic znamenat

Protilátky k Lymské borelióze se promění v pozitivní teprve asi za měsíc po kontaktu s nakaženým klíštětem. V určitých regionech má až 25 procent populace pozitivní protilátky, protože se s boreliózou setkalo a ani o tom nevědělo. Takže pozitivní test nemusí mít v tomto případě vypovídající hodnotu. Podstatně důležitější je, že kterékoli protilátky proti borelióze mohou navíc zůstat navýšené doživotně, a to i u „úspěšně vyléčených pacientů“.

Léčba:

Základem úspěšné léčby boreliózy je správná diagnostika zejména správný typ laboratorního vyšetření a pouze v časném stádiu nemoci podávání vhodných antibiotik (např. intravenózní podání cefalosporinů III. generace). Dlouhodobé podávání antibiotik nemá kýžený efekt a může organismus spíše poškodit. V dalších stádiích boreliózy přichází na řadu spíše přírodní léčba nebo tvz. symptomatická léčba – léčba příznaků.

Pokud si shrneme všechny předchozí informace, tak je jasné, že ve spojení s post – covid syndromem se jedná o boreliózu ve druhém anebo třetím stádiu, kdy je neúčinné podávání antibiotik. Myšleno tedy přímo na boreliózu. Samozřejmě, pokud je v těle jiný bakteriální zánět, tak antibiotika mohou být vhodná.

Velmi silným pomocníkem v tomto případě je přírodní léčba. Je důležité si však uvědomit, že stojíme proti mocnému „nepříteli“ a proto potřebujeme mocné „zbraně“.

Těmi mohou být nejenom byliny, ale zejména přírodní medicinální houby. Jejich správná kombinace a dávkování pak patří do rukou odborníků na přírodní léčbu. Ti musí vždy individuálně posoudit u každého klienta, jeho celkový stav (nemoc), prostředí, ve kterém žije, stravu, kterou jí a léky, které užívá.

Rád vám nastavím léčbu přímo na míru. Objednat se můžete telefonicky (724 885 349), e-mailem (info@tea-pek.cz), osobně.

Než si domluvíte termín, zkuste můj tip:

Střídejte po dni čaje Imunita (kopřiva, šípek, benedikt, kondurango, přeslička, echinacea) a Klouby (bez, kopřiva, zlatobýl, tužebník, truskavec, bříza, pampeliška). K tomu denně užívejte kapsle Ochránce (cordyceps, polyporus, grep) a kapsle Klouby (vit C, zinek, vit B3, kolagen, vit B1, vit B6, shitakae, polyporus).

Váš Martin a prodejna Tea-PekKnee,Pain,While,Climbing,/,Trekking

 

——————————————————————————————————-

1. 11. 2021

Milí zákazníci,

přinášíme vám aktualizovanou otevírací dobu prodejny Tea-Pek  a Zásilkovny:

Po – Pá: 10:00 – 12:00 hod. a 13:00 – 17:00 hod.

So: 10:00 – 12:00 hod.

 

Těšíme se na vaši návštěvu …

Váš tým prodejny Tea-Pek

——————————————————————————————————-

9. 8. 2021

Vážení a milí přátelé,

přináším vám nový článek na téma:
— Patní ostruha a přírodní léčba —

Kdo má nebo měl patní ostruhu, tak vám potvrdí, že bolest při každém došlápnutí bývá nesnesitelná. Bohužel většina lidí nechává její léčbu až na poslední chvíli, až na dobu, kdy je toto onemocnění téměř paralyzuje.

Letní období je ideální na řešení patních výrůstků.
Proč? Jelikož v přírodě najdeme čerstvé byliny, které účinně pomáhají.

Co to je patní ostruha?

Patní ostruha je zvápenatělá šlacha na plosce nohy, která vybíhá od patní kosti dopředu k jednotlivým prstům nohy. Může být také v úponu Achillovy šlachy. Projevuje se téměř nepřetržitou intenzivní bolestí v oblasti paty, bodavou bolestí při došlapu, jako by člověk došlapoval na jehly.

Co jí způsobuje?

Příčinou vzniku je zejména nesprávná obuv, boty na vysokém podpatku a boty se špatným tvarováním. Často vzniká při trvalém přetížení u vrcholového sportu, následkem poranění paty či propadlé nožní klenby. Může být i součástí revmatu nebo dny.

Častým důvodem vzniku je celkově špatné postavení páteře, které má za následek nerovnoměrné rozložení zátěže na plosku nohy.

Na vzniku patních ostruh se velmi silně podílí dlouhodobě narušené vnitřní prostředí v organismu.

Při konzumaci vysokého množství kyselinotvorných potravin vznikají odpadní látky v těle, které se mimo jiné mohou ukládat do oblasti šlach a způsobovat tam chronické záněty, vápenné usazeniny, ostruhy.

Prevence a léčba krok po kroku:

1. Upravte svůj jídelníček tak, aby se výrazně snížil podíl kyselinotvorných potravin. Jedná se zejména o přidaný cukr v potravinách, konzervační soli (uzeniny, tavené sýry), velký objem masa a masných výrobků.

2. Nepijte alkohol. Při léčbě jej úplně vynechte.

3. Navštivte zkušeného fyzioterapeuta a začněte s ním společně pracovat na postavení vaší páteře a na zatížení nohou.

4. Noste správnou obuv. Tu vám může doporučit fyzioterapeut či podiatr na základě individuální konzultace

5. Některé léky mohou při dlouhodobém užívání způsobovat vápenatění šlach. Poraďte se v lékárně, případně se objednejte ke mně do ordinace.

6. Mějte trpělivost. Tento zdravotní problém vzniká několik let, tudíž jej nelze vyléčit za týden!

Bylinná léčba:

Přírodní léčba bývá ve výsledku nejúčinnější. Je však nutné jí užívat několik týdnů, někdy i měsíců. Metody léčby klasické medicíny jsou často bolestivé a málo účinné.

Zevní léčba:

Bez černý – natrhejte si čerstvé listy Bezu černého. Naklepejte je jako řízek a celou postiženou oblast listy obložte a následně zavažte potravinářskou fólií. Nechte působit přes noc.

Kostival lékařský – čerstvý kořen kostivalu nastrouhejte a smíchejte s tvarohem v poměru 1:1. Tuto směs naneste na postižené místo, zavažte potravinářskou folií a nechte působit přes noc

Vratič obecný – natrhejte nať čerstvého vratiče a dejte do hrnce 4 hrsti nati a jeden litr vody. Nechte 2-3 minuty povařit, 10 minut odstát a pak si dělejte koupel postižené nohy. Koupel by měla trvat maximálně 15 minut.

Všechny tyto zevní metody střídejte. Ovšem bez vnitřního užívání bylin se neobejdete. Ty jsou velmi důležité.

Vnitřní léčba:

Vnitřní užívání bylin je neméně důležité. Vždy je potřeba, aby to byly byliny s účinnými látkami na klouby, kosti, jejich „očistu“ a celkové odkyselení organismu.

Doporučuji pít čaj Odkyselení organismu, k němu dále pravidelně užívat čajový koncentrát Klouby, páteř a minerály Odkyselení. Důležité je vše podpořit velmi účinným Aloe Vera gelem., který mj. zajistí velmi kvalitní vstřebání výše uvedeného.

Vše je k zajištění u nás na prodejně.

Nyní už víte, co s patní ostruhou. Nechť je váš krok lehký a pružný!

Váš Martin a tým prodejny Tea-Pek

Patní ostruhy

 
 
 
——————————————————————————————————-
16. 4. 2021
Vážení a milí zákazníci, přátelé,přinášíme vám nový článek a aktualizovanou otevírací dobu prodejny -
platnou od pondělí 19. 4. 2021:

Po – Pá 10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 hod.
So         10:00 – 12:00 hod.

Čisté cévy – základ zdraví

Nejcennější životadárnou tekutinou je krev. Přivádí tolik potřebný
kyslík do všech částí těla a také je zásobuje všemi živinami. Zároveň
odvádí většinu zplodin z organismu. Krev protéká spletitým systémem žil
a tepen.

Protéká cévami s větším průměrem, ale i těmi, které jsou mikroskopicky
maličké a zásobují ty nejvíce okrajové části našeho těla. Tam se musí
krevní částice „smrsknout“ jako zdatný sportovec, aby vše potřebné
donesly tam, kam mají a zároveň odvedly to, co mají.

Ke své práci krev potřebuje velmi dobré „potrubí“, které je pružné, ale
zároveň pevné. „Potrubí“, myšleno cévní systém, musí mít dostatečný
průměr, tedy průtok. Potom vše funguje tak, jak má  a my se cítíme
zdraví a vitální.

Jestliže je však cévní systém nepružný a místy se sníženým průtokem,
tedy s usazeninami na cévních stěnách, dochází k narušování výživy částí
těla a rozvoji někdy až fatálních nemocí.

Co tedy cévy ucpává?

Neprůchodnost cév je zapříčiněna zejména ukládáním tuku, a to především
cholesterolu společně se zánětlivými procesy na jejich stěnách. To je
princip vzniku aterosklerózy, česky ke kornatění tepen. V místech, kde
se cholesterolové pláty ukládají, dochází k zúžení cévy a krev obtížněji
proudí.

Céva se také stává křehčí a méně pružná. Nedostatek krve znamená
nedostatek kyslíku. A nedostatek kyslíku znamená zvýšené riziko vzniku
nemocí jako jsou:

·       mozková mrtvice

·       embolie, trombóza

·       infarkt myokardu

·       nedokrvování končetin

·       vysoký krevní tlak

·       bolesti pohybového aparátu, zejména páteře

·       bolesti hlavy

·       únava

·       poruchy imunity

·       a mnoho dalších

Co mohu udělat?

Naším zásadním úkolem je rozumně snížit příjem nezdravých tuků. V první
řadě se jedná o tzv. nasycené mastné kyseliny v potravinách, jako jsou:
sádlo, tučné maso, tučné mléčné výrobky, ale i zdánlivě zdravé
potraviny, jako je kokosový nebo palmový olej. Právě nasycené mastné
kyseliny v nich obsažené zvyšují hladinu “zlého” LDL cholesterolu, který
se následně může společně se zánětlivými procesy usazovat na stěnách
cév.

Tyto potraviny nahradíme přepuštěným máslem, olivovým olejem, lněným
olejem, olejem z konopného semínka, libovým bílým masem, rybím masem,
avokádem, ořechy. Vhodné je také zařadit potraviny bohaté na lutein,
který nejen podporuje sítnici oka, ale rovněž snižuje možnost výskytu
aterosklerózy. Jsou jimi listová zelenina, jako je kapusta, špenát či
zelí, dále paprika, mrkev. Trocha kvalitního másla také neuškodí.

Velký pozor bychom si měli dát zejména na tzv. skryté tuky v některých
potravinách, jako jsou např. smažené koblihy, nízkoprocentní čokolády,
oplatky, sušenky, ale i některé margaríny. Zde můžeme najít tzv.
trans-mastné kyseliny. Jsou to kyseliny, které se používají při
ztužování umělých tuků a podílí se na zvýšení hladiny zlého “LDL”
cholesterolu v krvi, a navíc ještě snižují hladinu “hodného” HDL
cholesterolu.

Další velmi důležitý krok je nekouřit a co nejvíce omezit pití alkoholu.
Významným faktorem zlepšujícím pružnost a průchodnost cév je pohyb.
Nejlepší je ten přirozený jako je chůze, lehký běh nebo třeba i plavání
a také přirozené otužování.

V neposlední řadě pak dýchání, zejména cílená pravidelná dechová
cvičení, při kterých se naučíme správně a plně dýchat. Tato cvičení
odbourávají stres a zlepšují průtok krve cévami.

Stres je mimo jiné silným hráčem při zvyšování hladiny cholesterolu v
krvi, stejně tak, jako dysfunkce štítné žlázy, která má svůj důvod v
dlouhodobém chronickém stresu.

Příroda pomáhá

Už naše babičky věděly, že česnek je na cévy. Konzumace česneku napomáhá
nejenom cévám, ale působí i proti zánětům a třeba i střevním parazitům.

Stejné účinky má i známá bylina Česnek medvědí. Výhodou však je, že na
rozdíl od klasického česneku v pokrmech nezpůsobuje problémy
„žlučníkářům“.

Česnek medvědí můžeme konzumovat přímo nebo jej nakrájet do salátů.
Tepelná úprava však silně snižuje jeho skvělé účinky na naše cévy. Pokud
jej konzumujeme ve formě extraktu – tinktury, tak ta umí zachovat
všechny báječné účinné látky tohoto daru přírody. Podporuje naše cévy,
zejména jejich průchodnost a pružnost.

Jestliže se rozhodneme udělat ve svém těle „cévní generálku“, přidejme
si tedy ještě extrakt z kořene Eleuterokoku ostnitého a nezapomeňme na
kvalitní kolagenovou léčebnou kúru, kvůli pružnosti cévního systému.
Dále ještě mysleme na vitamíny řady B a přírodní vitamín C, například z
exotického ovoce Camu camu.

Taková několikatýdenní kůra opravdu dokáže zázraky! Vstupte na cestu
zázračných bylinek a stravy, která léčí. Vaše tělo vám poděkuje a vy se
budete cítit báječně.

Můj tip na kúru na očistu cév: užívejte tinkturu z pupenů Česnek medvědí
+ tinkturu Eleuterokok + Royal Coollagen od Ramissio.
Vše minimálně 3 měsíce, vždy s týdenní pauzou po jednom měsíci.

Váš Martin a tým prodejny Tea-Pek

Průřez cévou
——————————————————————————————————-
30. 10,. 2020

Vážení zákazníci, milí přátelé,

Ramissio pro naše zákazníky připravilo velmi výhodnou víkendovou akci, kterou je 3+2 kolageny zdarma.

https://bohatyzivot.ramissio.com/vikendova-akce-vikendovka-d15452/

Jedná se tedy o kolagenový drink s obsahem sulfátu glukosaminu a chondroitinu.

Všichni si přejeme být mladí a krásní. Stačí tělu dodat to, co mu s přibývajícím věkem chybí.

Kolagen je nejdůležitější bílkovinou v lidském organismu. Je základní stavební složkou kostí, zubů, chrupavek, vaziv a očních rohovek, tvoří desetinu celkové hmotnosti člověka a až 70 % kůže. Zodpovídá nejen za její pružnost, pevnost a správné navlhčení, ale také za vitalitu kloubů a tělesných orgánů.

Právě nedostatek kolagenu bývá jedním z hlavních důvodů projevů stárnutí . Prvních dvacet let života si naše tělo vytváří kolagen samo. S přibývajícím věkem tuto schopnost však ztrácí. Tím, že organismu dodáte kolagen, přispějete k udržení normálního stavu svých kostí, k udržení svalové hmoty a jejímu růstu.

Kolagenový drink Ramissio Collagen nabízí řešení, které je rychlé, velmi dobře stravitelné pro vaše tělo a zároveň šetrné. Obsahuje také vitamin C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Tyto účinky posiluje i vitamín B3, který přispívá k udržení normálního stavu pokožky.

Složení:
Kolagenn z ryb (8000 mg/50 ml),
glukosamin sulfát (300 mg/50 ml),
chondroitin sulfát (150 mg/50 ml),
borůvkový extrakt,
vitamin B3 (kyselina nikotinová; 16 mg/50 ml ~ 100 % RHP),
vitamin C (kyselina L-askorbová.

Doporučená denní dávka:
25-50 ml 1krát denně. Láhev obsahuje přibližně 10-20 doporučených denních dávek kolagenu.

50ml (8 000 mg kolagenu) je zvýšená dávka, která má větší účinnost. Pro běžné užívání postačí polovina 25ml (4 000 mg kolagenu).

Balení: 500 ml

Země původu: Čína

Minimální trvanlivost do: 2/2021

Využijte této víkendové akce!
Pro více informací nám neváhejte během víkendu zavolat.

Váš tým prodejny Tea-Pek

akce-WEEK-royal-3_2-web

——————————————————————————————————-

25. 10. 2020

Vážení a milí zákazníci, přátelé,

z důvodu vládních opatření bude od pondělí 26. 10. po dobu nouzového režimu změněna otevírací doba:
Po – Pá 10:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hod.
So 10:00 – 12:00 hod.
Děkujeme za pochopení!

Váš tým prodejny Tea-Pek

Změna otevírací doby

——————————————————————————————————-

1. 8. 2020

Vážení zákazníci, přátelé,

v týdnu od pondělí 3. 8. do neděle 9. 8. má prodejna dovolenou. Těšit se na vás budeme opět v pondělí následujícího týdne.
V průběhu dovolené nás můžete kontaktovat telefonicky, případně e-mailem, kde pro vás budeme i nadále k dispozici.
Zdravotní konzultace se budou v tomto týdnu uskutečňovat pouze telefonicky, určitě se na nás v případě zdravotní komplikace obraťte.

Vaše prodejna Tea-Pek

Prodejna čaje a kávy

——————————————————————————————————-

27. 7. 2020

Vážení přátelé, milí zákazníci,

akce: Léto ve znamení GOJI 2 + 1 ZDARMA nám dnem 31. 7. 2020 končí.

Obsah balíčku: 2 x GOJI
Dárek: 1 x GOJI

Vyzbrojte se na horké léto zásobou vitamínů, minerálů, stopových prvků, enzymů a antioxidantů.

Využijte ještě do konce července exkluzivní nabídku osvěžující 100% přírodní šťávy Goji. Nakupte dvě Goji a třetí máte ZDARMA jako dárek!

Cena akce 2+1 zdarma:
1.258,- Kč.

POPIS/OBSAH:

Ramissio Goji je 100% přírodní šťáva vyrobená z plodů Goji rostoucích na slunných pláních v čínské provincii. Jedna 500ml láhev v sobě skrývá 3 kg ovoce, které se za studena lisuje a plní do skleněných lahví bez konzervačních látek. Goji dodává tělu potřebné množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších složek pozitivně působících na celkovou kondici. Obsahuje také velké množství karotenoidů, proto je velmi vhodná při opalování. Dále bojuje proti únavě, chronickému stresu apod.

Více informací o produktu Ramissio Goji naleznete zde:

www.bohatyzivot.ramissio.com/goji-c1/

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám krásné léto!
Váše prodejna Tea-Pek
GOJI 2+1 zdarma

——————————————————————————————————-

25. 3. 2020

Vážení a milí zákazníci, přátelé,

z důvodu bezpečného chodu prodejny, jsme dočasně změnili provozní dobu. Těšíme se na vás v nové prozatimní otevírací době:
Po – Pá 10:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hod., která platí do knce dubna 2020.
Zdravotní poradenství nyní běží pouze telefonicky (tel.: 724 885 349) nebo písemně na e-mailu (info@tea-pek.cz).
Děkujeme za pochopení!

Váš tým prodejny Tea-Pek

Máme otevřeno
——————————————————————————————————-

17. 3. 2020

Vážení a milí zákazníci,

z preventivních důvodů a s ohledem na aktuální situaci jsme se rozhodli na kratší čas zavřít. Věříme, že za pár dní (i když za trochu více zpřísněných opatření), se zase budeme na prodejně vídat.

Zavírat budeme zítra (STŘEDA 18. 3. v poledne) a znovuotevření plánujeme na STŘEDU 25. 3. v čase  10:00 – 12:00 hod. a 15:00 – 17:00 hod.

Pokud budete chtít cokoliv z našeho sortimentu dovézt, tak v rámci Olomouce rádi osobně doručíme.

Jsme i nadále na telefonu: 724 885 349. Pokud budete potřebovat zdravotní radu, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Jsme zde pro vás a rádi vám předáme doporučení ze studia Východní medicíny.

Pevné zdraví vám přeje Martin a vaše prodejna Tea-Pek

Dočasně zavřeno

——————————————————————————————————-

2. 3. 2020

Drazí přátelé,

strašákem dnešních dnů se staly koronaviry. Jednou z cest, které nám mohou významně pomoci s případnou infekcí, je správně fungující imunitní systém.

Můžeme mu my sami nějak pomoci a neonemocnět koronavirem? Ano, můžeme.

Pokud se chcete dozvědět jak, přijďte v
ÚTERÝ 10. 3. 2020 v 18:00 hod. na přednášku s názvem:

„JAK NA VIROVOU A BAKTERIÁLNÍ INFEKCI.“

Akce má pouze edukační charakter ve smyslu ochrany organismu před patogeny a není zastřešena žádnou konkrétní společností a jejími produkty.

Přednáška je určena jak pro širokou veřejnost, tak i pro zdravotnické pracovníky.

Přednáška se uskuteční v ÚTERÝ 10.. 3. 2020 v 18:00 hod. v restauraci hotelu ARIGONE, jenž se nachází v ulici Univerzitní 20, Olomouc.

Z důvodu omezeného počtu míst, prosíme o rezervaci, a to buď na e-mail: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně u nás v obchůdku. Děkujeme!

Těšíme se na vás na ÚTERNÍ přednášce a přejeme vám nádherný den!

Vaše prodejna Tea-Pek

Nemocný medvídek

——————————————————————————————————-

12. 2. 2020

Vážení a milí,

zveme vás na další (volně navazující) díl přednášky.
(v ÚTERÝ 18. 2. 2020 v 18:00 hod.) s názvem:
— Vztah mezi stravou a nemocí. —

- Chcete nahlédnout do úzkého vztahu mezi stravou a nemocí?
- Víte nakolik strava ovlivňuje naše zdraví a proces uzdravení?
- Z úst lékařů často slýcháváme: „Omezte na minimum!“ Jak máme tato slova chápat?
- Znáte a dodržujete zásady správné výživy? Je to velmi jednoduché.

Pojďme si pro odpovědi a řešení společně na přednášku celostní medicíny, která bude tentokrát zaměřena na téma vztahu mezi stravou a nemocí.

Současná medicína se silně opírá o medikamentózní léčbu a chirurgické zákroky. Neuvažuje o změně výživy, která by spoustě lidem nastartovala zdraví. Na lékařských fakultách se výživa přednáší pouze během jednoho semestru, což je nedostačující z důvodu následné informovanosti pacienta.

Veškeré procesy lidského těla se odehrávají na buněčné úrovni. Dovolme našim buňkám nastartovat program uzdravení změnou stravy.

Léčivá síla a uzdravení je naším vnitřním programem. Normální je být zdravý. Chcete-li poznat vnitřní léčivou sílu, posílit své zdraví, vyčistit tělo, přijďte na přednášku, jejíž součástí bude prezentace celostní (holistické) medicíny.

Přednáška je určena jak pro širokou veřejnost, tak i pro zdravotnické pracovníky.

Přednáška se uskuteční v ÚTERÝ. 18. 2. 2020 v 18:00 hod. v restauraci hotelu ARIGONE, jenž se nachází v ulici Univerzitní 20, Olomouc.

Z důvodu omezeného počtu míst, prosíme o rezervaci, a to buď na e-mail: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně u nás v obchůdku. Děkujeme!

Těšíme se na vás u ÚTERNÍ přednášky a přejeme vám nádherný den!

Vaše prodejna Tea-Pek

* Účast na všech uvedených aktivitách je zdarma, a to především díky podpoře partnerů projektu. Děkujeme!

Zdravá výživaPozvánka 18.2.

——————————————————————————————————-

30. 1. 20|20

Článek: „Koronavirus – jak se chránit?“

 

Z čínského města Wu-chan se v lednu 2020 začal šířit nový typ koronaviru označovaný 2019-nCoV.

 

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují onemocnění u lidí a zvířat s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů. Pod mikroskopem koronavirus skutečně vypadá jako Slunce obklopené koronou. 

Koronavirus může způsobit běžné nemoci, jako je nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS či infekci MERS.

 

Na člověka se virus pravděpodobně přenesl ze zvířat na wuchanském tržišti, kde se živá zvěř prodávala. Podobně tomu bylo ostatně i u dalších koronavirů v minulosti: vry SARS i MERS původně napadly netopýry a na člověka přešly skrze další hostitele. SARS přes cibetkovitou šelmu zvanou oviječ skvrnitý a MERS skrze velbloudy.

 

Viry dokáží velmi rychle mutovat, a proto úspěšná léčba je v současné době téměř nemožná.

 

Co můžeme udělat?

Jediné, co opravdu funguje a co můžeme aktivně vylepšit je náš vlastní silný imunitní systém.

 

Nejnovější studie publikovaná v magazínu The Immunity naprosto rozvrací celou vakcinační teorii, tedy teorii o očkování. Ukazuje se totiž, že přirozený imunitní systém v lidském těle nás chrání před nemocí, aniž by byla potřeba vakcín pro tvorbu protilátek.

 

Nový výzkum také ukazuje, že vrozená imunita hraje významnou roli v boji s infekcí, a že je pro prevenci nebo boj s infekcemi ještě důležitější než adaptivní imunita – tedy získaná očkováním.

 

Při prováděných testech se zjistilo, že protilátky vyprodukované adaptivní složkou imunitního systému nebyly schopny samy o sobě infekce porazit. To v podstatě vyvrací teorii o tom, že by protilátky vyprodukované díky vakcínám mohly poskytnout plnou ochranu při prevenci nebo boji s infekcí.

 

A zde začínají vyvstávat nové otázky spojené s teorií o přílišném očkování, a tím mutaci nových druhů virů

 

Mytí rukou funguje, ale má cenu utrácet za roušku?

Číňané si to zřejmě myslí, jelikož na řadě míst, jako třeba v Šanghaji, jsou roušky beznadějně vyprodané. Ostatně i v Česku rychle mizí z lékáren. Pravda ale je, že většina lékařů ochranné schopnosti roušek spíše rozporuje. 

Například proto, že masky, které jsou k dostání ve většině lékáren, podle nich dostatečně nepřiléhají k obličeji, a člověk tak stejně dýchá okolní vzduch. Právě takové roušky jsou přitom nejčastěji k vidění na fotografiích z Číny. Dokonce ani v případě, že tyto masky přiléhají, není vůbec jisté, že nějak před nakažením pomáhají, a neexistuje studie, která by něco takového potvrzovala.

Existují ale i kvalitnější masky a respirátory. Drtivá většina takových pomůcek je vyráběna s cílem odfiltrovat z ovzduší znečištění a kouř. Díky tomu dokáží zastavit i některé další částice, které by mohly vir přenášet, ale nejsou bohužel všemocné. Většina masek zadrží částice maximálně o průměru 0,3 mikrometru. Jenže koronavirus má průměr 0,12 mikrometru a například sezonní chřipka 0,1 mikrometru (mikrometr je tisíckrát menší než milimetr). Jsou tedy příliš malé, aby je většina masek bezpečně zachytila.

Místo masek proto raději doporučuji velmi přísnou hygienu.

Zejména důkladné mytí rukou, které by mělo trvat minimálně 20 sekund, a to včetně hřbetu ruky, tkání mezi prsty a prostoru pod nehty. Lidé by se navíc raději vůbec neměli dotýkat svého obličeje a měli by se vyhýbat kontaktu s nemocnými lidmi.

Proč je virus nebezpečný?

Od dalších virů z rodiny koronavirů se 2019-nCoV liší zejména tím, že je infekční už v inkubační době, která pravděpodobně trvá jeden až dva týdny. Během této doby tak nemocný může nakazit své okolí, aniž by věděl, že je s ním něco v nepořádku. Kvůli tomu je mimořádně obtížné rozšíření nového viru bránit a komplikuje to i jeho odhalení.

Jak moc je virus nakažlivý?

Virus 2019-nCoV dokáže přejít z člověka na člověka a podobně jako i jiné viry se šíří vzduchem. K přenosu nákazy nejčastěji dojde přímo kašlem či tak, že se zdravý člověk dotkne infikovaného povrchu a sáhne si do očí či úst

Jaké jsou příznaky?

Světová zdravotnická organizace mezi symptomy nového viru počítá horečku, kašel, dušnost a dýchací potíže obecně. Jde tedy o naprosto totožné symptomy, jaké má sezonní chřipka. 

Ve vážnějších případech, zejména u lidí s oslabenou imunitou, však 2019-nCoV vede až k zápalu plic a způsobuje syndrom náhlého selhání dýchání či selhání ledvin. U části pacientů končí nákaza i smrtí. 

Čínské orgány už získaly genetický profil viru a podělily se o něj se zdravotníky z celého světa. Ti jsou nyní schopni testy nový virus odhalit a vyloučit u pacienta například běžnou chřipku. Na infekci koronavirem 2019-nCoV však zatím není lék. Lékaři proto u nakažených léčí pouze symptom onemocnění. Na vytvoření vakcíny se už pracuje, jde však o poměrně časově náročný proces. Podle odhadů může její vyvinutí trvat několik měsíců, v horším případě až rok.

Kam už se virus rozšířil?

Virus už zasáhl většinu kontinentů. Do Evropy se dostal již v pátek, kdy francouzští zdravotníci postupně hospitalizovali tři pacienty. S nakaženou čínskou letuškou se pak potýká sousední Rakousko. Pět nakažených hlásí USA. Virus se objevil i v Austrálii, Kanadě, Saúdské Arábii, Singapuru, Japonsku, Jižní Koreji, Nepálu, Malajsii, Thajsku či například ve Vietnamu.

Podpora přirozené imunity

Na virová onemocnění tohoto typu neexistuje lék (antivirotikum). Léčba je vždy tzv. symptomatická, tedy, snižuje příznaky nemoci. Tlumí horečku, kašel. Proto, abychom se vyhnuli nemoci je potřeba v první řadě posilovat imunitní systém.

Opravdu účinnými pomocníky jsou betaglukany. Ne však ledajaké a v nízkých dávkách!

 

Betaglukany jsou tunikátní přírodní polysacharidy, schopné velmi účinně a rychle podporovat obranné reakce organismu. Více než padesát let výzkumu a tisíce studií prováděných na různých universitách ve světě prokázaly, že denní konzumace betaglukanu optimálně stimuluje makrofágy (bílé krvinky) a výsledkem je obranný systém vyladěný na nejvyšší výkon.

Jak betaglukan v těle funguje?

Dobře fungující imunitní systém snadno rozezná cizorodou látku, ať už je to vir nebo bakterie a zničí ji. Hlavní roli zde hrají makrofágy. Makrofágy, které jsou přítomné ve všech orgánech našeho těla, přitom fungují jako generálové imunitního vojska a posílají bílé krvinky do bitvy. „Požírají vše, co do krve nepatří“.

 

Betaglukany pak fungují jako jejich palivo. Podporují je a regenerují.

Jaké betaglukany?

betaglukany se vyskytují v ječmeni, ovsu, mořských řasách. Ty nejúčinnější však najdeme v medicinálních houbách. Tam jsou společně ještě s dalšími látkami, jako jsou vitamíny, minerály a stopové prvky.

 

Pouhým pojídáním hub však betaglukany v dostatečném množství do našeho těla nedostaneme. Chybí nám totiž trávicí enzym, který by v trávicím traktu tyto účinné látky z hub uvolnil. Proto ani užívání rozemletých hub na prášek nebývá léčebně moc účinný.

 

Pomoc přichází ve formě betaglukanů. 

Na buňkách imunitního systému (především se jedná o makrofágy, neutrofily, některé lymfocyty a přirozené zabíječe) existují specifické receptory pro glukan nazvané CR3. Ve chvíli, kdy se na receptor CR3 naváže betaglukan s dalšími složkami z organismu, dojde k bouřlivé aktivaci imunitní buňky, která ničí všechno cizorodé a nepatřičné, od bakterií až po rakovinné buňky.

 

Betaglukany jsou vlastně takové hnací motory imunitních buněk.

Jak betaglukany získat:

Řešením je koncentrát, kde již jsou výrobním zpracováním účinné látky uvolněny. Jedná se o velmi silný přípravek z medicinální houby, kde se uvolní velké množství betaglukanů. Koncentrát se poté dochutí pomerančovým extraktem a vznikne velmi účinný preparát, který se u nás prodává pod názvem RAMISSIO IMMUNITY.

https://bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-immunity-d265/

Ramissio Immunity obsahuje čistý Betaglukan až z 98%, čímž je na trhu bezkonkurenční a v tekuté formě dokonale účinný. Uvedená čistota zajišťuje dobrou účinnost přípravku.

Betaglukany jsou prostě silní pomocníci našeho imunitního systému.

Užívejme medicinální houby a budeme zdraví!

Ramissio Immunity funguje dobře a rychle.

 

Pokud užíváte medicinální houby, které jsou v kapslích jen v namleté formě, tak jejich účinnost je velmi malá!

 

Výhodou betaglukanů obsažených v medicinálních houbách je, že se mohou velmi dobře kombinovat s bylinami, a tak se dosahuje ještě větších účinků.

 

Z našich výrobků doporučujeme užívat Ramissio Immunity. Rádi vám poradíme.

 

A co dál?

Psychika a stres jsou velmi silným činitelem, který dokáže při silném působení naprosto ochromit fungování našeho imunitního systému. Neustálým sledováním zpráv o šíření koronaviru a diskusemi o něm způsobujeme našemu podvědomí emoce strachu, které oslabují funkce imunitního systému.

 

Udělejte si vlastní osobní opatření, abyste se po psychické stránce cítili dobře! Nedovolte, aby vás něco oslabilo! Můžete také navštívit některou z našich přednášek a nebo nás navštívit na prodejně, kde se dozvíte, jak se bezpečně chránit.

 

Nyní již víme, jak zlepšit naši imunitu v prevenci, ale i jak úspěšně zvítězit v boji s virovou či bakteriální infekcí.

 

https://bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-immunity-d265/

Hodně zdraví a pohody vám přeje

Váš tým prodejny Tea-Pek :-)

coronavirus

——————————————————————————————————-

16. 1. 2020

Zveme vás na letošní první přednášku

(v ÚTERÝ 21. 1. 2020 v 18:00 hod.) s názvem:

Cholesterol – skutečný nepřítel?

- Máte  vysokou hladinu cholesterolu?

- Předepisují vám lékaři západní medicíny léky, které máte užívat do konce života?

- Víte, co léky na snížení cholesterolu způsobují a jak se jim vyhnout?

 

Pojďme si pro odpovědi společně na přednášku celostní medicíny, která bude tentokrát zaměřena na téma cholesterolu.

Veškeré procesy lidského těla se odehrávají na buněčné úrovni. Dovolme našim buňkám nastartovat program uzdravení, úpravy hladiny cholesterolu a celkového omlazení.

Léčivá síla a uzdravení je naším vnitřním programem.

Normální je být zdravý.

Chcete-li poznat vnitřní léčivou sílu, posílit své zdraví, vyčistit tělo, přijďte na přednášku, jejíž součástí bude prezentace celostní (holistické) medicíny.

Přednáška je určena jak pro širokou veřejnost, tak i pro zdravotnické pracovníky.

Přednáška se uskuteční v ÚTERÝ. 21. 1. 2020 v 18:00 hod. v restauraci hotelu ARIGONE, jenž se nachází na adrese: Univerzitní 20, Olomouc.

Z důvodu omezeného počtu míst, prosíme o rezervaci, a to buď na e-mail: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně u nás v obchůdku. Děkujeme!

Těšíme se na vás u ÚTERNÍ přednášky a přejeme vám nádherný čas!

Vaše prodejna Tea-Pek

* Účast na všech uvedených aktivitách je zdarma, a to především díky podpoře partnerů projektu. Děkujeme!

 Pozvánka

——————————————————————————————————-

14. 1. 2020

Pokračování článku:

„Víte vše o mléku? KASEIN.“

Vážení a milí,

minule jsme si popsali důsledky konzumace mléka a mléčných výrobků z pohledu jeho stravitelnosti pro lidský organismus. Dnes se společně podívejme na kasein – mléčnou bílkovinu.

Nelekejte se, těch informací tentokrát nebude tolik.

Alergie na mléko (nepleťme si s intolerancí laktózy) je vlastně alergií na bílkoviny (proteiny) obsažené v mléku, nejčastěji v kravském. Podobné bílkoviny se v různých poměrech objevují i v mléku jiných savců (kozí, ovčí atd.), proto je velmi pravděpodobné, že bude pacient alergicky reagovat na více druhů mléka.

Kasein a syrovátkové bílkoviny

Hlavní rozdíly ve vlastnostech:

V mléku se vyskytují různé bílkoviny, které mají rozmanité vlastnosti:

- kasein (asi 80 % bílkovin)
- syrovátkové bílkoviny (zejména beta-laktoglobulin,
alfa-laktalbumin a sérový albumin)

Proč tyto odborné detaily? Člověk může být alergický jen na některou z nich. Alergologové mají tyto různé mléčné alergeny k dispozici a jsou schopni s jejich pomocí provést testy. Pravdu ale také většinou ukáže praxe, například to, zda se problémy objevují u kojeného dítěte apod.

Věděli jste, že?

Alergie na kasein (hlavní mléčnou bílkovinu):

- Převařením mléka se účinek alergenu nesníží, tato bílkovina je tepelně odolná.
- Kasein neovlivňuje mateřské mléko kojící matky, proto maminka může mléko běžně konzumovat.
- Při kaseinové alergii nebude při konzumaci vadit syrovátka a výrobky z ní.
- Alergie na tuto bílkovinu je dlouhodobější, někdy i celoživotní.

Alergie na beta-laktoglobulin (syrovátkovou bílkovinu):

- Převařením mléka se účinek alergenu sníží.
- U kojící matky tyto bílkoviny přechází z její stravy do mateřského mléka. Bezmléčnou dietu musí bez výjimky dodržovat i ona.
- Při syrovátkové alergii můžeme konzumovat potraviny obsahující čistý kasein.
- Drtivá většina jedinců se z této alergie do 3 let svého věku „vyléčí“.

Oba druhy mléčných bílkovin jsou odolné trávicím šťávám, proto se alergie na mléko tak často projevuje střevními potížemi.

Mléčná bílkovina není rozpustná ve vodě.

100ml kravského mléka obsahuje cca 3,3g bílkoviny. Toto množství je mnohem vyšší než u mateřského mléka. Důvodem je potřeba rychlejšího růstu telete. Lidský jedinec ovšem roste o hodně pomaleji, proto pro něho není konzumace kravského mléka vhodná.

Studie Karlovy univerzity rovněž prokázaly vliv mléčné bílkoviny na rozvoji některých nádorových onemocnění. Studie byly publikovány v odborných prestižních časopisech.

Průvodní jevy kaseinové alergie bývají: nadýmaní, pocit plnosti, průjem, bolest břicha, mnohdy také kožní projevy, jako je vyrážka, ekzém, často atopického vzezření.

Trápí vás některý z těchto příznaků? Pokud ano, přečtěte si první díl tohoto článku a zkuste konzumovat zdravější rostlinná mléka, která jsou v článku popsaná.

Nyní už víme, co vše mohou v našich tělech způsobit mléčný cukr a mléčná bílkovina.

Přátelé, zamysleme se nad tím, co jíme a stravujme se zdravěji! Prevence je jednodušší a levnější!

Hodně zdraví vám přeje váš tým prodejny Tea-Pek

Mléko

——————————————————————————————————-

5. 1. 2020

Vážení a milí zákazníci, kolegové, přátelé,

k napsání tohoto článku mě inspirovala známá, která natolik bezmezně důvěřuje všem doporučením dětské lékařky svého syna, že si není s to připustit skutečnost, že pediatrička dítěti nevědomě ubližuje.

Maminka dítěte, aby něco nezanedbala, měla velmi jednoduchý dotaz na možné zdravotní komplikace syna při konzumaci mléka. Z úst dětské lékařky se dozvěděla, že mléko je pro dítě v naprostém pořádku, že mléko nezahleňuje apod.

Pojďme se nyní podívat více hlouběji na otázku, zda mléko doporučit či nikoliv.

Stále častěji se mluví o třech, někdy čtyřech bílých jedech. Jsou jimi: MLÉKO, LEPEK, CUKR, SŮL. Žádná z těchto složek stravy není sama o sobě škodlivá, ale jak se říká: „Všeho moc škodí…“ Nadměrnou konzumací můžeme našemu tělu způsobovat nejednu újmu. ZKUSTE S NÁMI 15 DNÍ BEZ MLÉKA! Přesvědčte se sami, jak se budete cítit…

Mediální kampaň „Mléko do škol“, denně alespoň 2 reklamy na neodolatelně chutné a zdravé mléčné výrobky, to je to, co dnes vychovává u našich dětí vztah k mléku a mléčným výrobkům. Reklamu na „Pribiňáky“ si pamatuji ještě dnes i já ze svého dětství z filmu Ať žijí duchové. Odborníci se nejčastěji odkazují na zdraví našich kostí a potřebu vápníku, které tělo v každém věku potřebuje a tím si vychovávají své celoživotní spotřebitele.

Podívejme se však do přírody a zamysleme se, z čeho čerpají vápník všechna býložravá zvířata, jejichž kosti jsou 2x větší a několikanásobně silnější než naše?

Není to s tím mlékem tak trochu jinak?

Pro vlastní posouzení Vám udám několik faktů:

1. 100ml kravského mléka obsahuje pouze 100mg vápníků. Odborníci na mléčné výrobky ale tvrdí, že v podobě sýru, kdy pojídáme koncentrovanější formu mléka, získáme vápníku více, ba dokonce konzumací 100g sýru získáme 100% DDD vápníku, a to je min. 800mg.

2. Proč nám ale NEŘEKNOU, že např. 100g MANDLÍ obsahuje 247mg vápníku nebo MÁK, který se u nás vždy v minulosti hojně pěstoval, osahuje ve svých 100g dokonce 1400mg vápníku.

3. Vápník je zastoupen ve všech rostlinných produktech např. luštěniny, kořenová zelenina, brokolice, celozrnné obiloviny aj. (viz níže).

4. Ve východních zemích jako je např. Japonsko, kde kravské mléko téměř nekonzumují, osteoporózu neznají.

5. V České republice průměrný občan zkonzumuje 242kg mléčných výrobků a vypije téměř 60l mléka za rok. Osteoporózou trpí každá druhá žena po menopauze a každý šestý muž po andropauze.

Člověk je savec a mléko je pro něj přirozenou stravou. Toto však platí pro kojence a mléko mateřské. Žádný jiný savec na světě nepokračuje v konzumaci mléka v dospělém věku. V tomto článku se na konzumaci mléka podíváme podrobněji.

Mezi lidmi převažuje obecný názor, že mléko a mléčné produkty jsou zdraví prospěšné. Považuji za nutnost se k tomuto tvrzení vyjádřit a přidat i jiné názory.

Je však důležité zdůraznit, že veškeré následující informace patří trvanlivému, pasterizovanému mléku a všem dalším ošetřeným mléčným výrobkům. Čerstvé (právě nadojené mléko), čerstvé sýry a ostatní mléčné výrobky z biofarem patří do jiné kategorie.

Důsledky konzumace mléka:

Mléko a mléčné výrobky jsou pro člověka s přibývajícím věkem čím dál tím hůře stravitelné. Dochází totiž k tzv. intoleranci laktózy. V těle schází enzym (laktáza) štěpící mléčný cukr. Tato intolerance se projevuje bolestmi břicha, nadýmáním, plynatostí, průjmy a také alergií na mléčné bílkoviny obsažené v kravském mléce.

Konzumace mléka může vést ke vzniku alergií, chronické rýmy, chronických zánětů čelních dutin či k zánětům průdušek. Zejména u dětí dochází ke vzniku typických alergických projevů. Mezi ně patří zvýšené množství protilátek v krvi, vyrážky, ekzémy nebo zažívací problémy.

U dospělých může být častá konzumace mléčných výrobků důvodem zadržování vody v těle, oteklých rukou a nohou, nadýmání, nevolnosti, průjmu, chronického zahlenění, gynekologických výtoků, nadváhy a celulitidy.

Mléko zahušťuje stávající hleny v organismu, čímž podporuje zahleňování a zadržování vody v tkáních. Máme-li vodovou rýmu, popíjíme kakao a k tomu přikusujeme chleba namazaný taveným sýrem, naše vodová rýma se postupně změní v rýmu s hustým zeleným sekretem. Hlen se vyskytuje všude v těle, takže stejným principem si můžeme vyvolat gynekologické výtoky nebo hlen ve stolici.

Zrekapitulujme si, co způsobuje pravidelná konzumace mléka a mléčných výrobků:

~ ZAHLENĚNÍ TRÁVICÍHO A DÝCHACÍHO ÚSTROJÍ – hlen vzniká při procesu trávení
~ VZNIK ALERGIÍ – neschopnost trávit kasein i mléčný cukr má více než 2/3 lidské populace
~ ATEROSLEROTICKÉ NEMOCI CÉV – z důvodu špatné vstřebatelnosti vápníku, který je potřeba k odkyselovacím procesům v těle. Vápník pak ulpívá na cévní stěně a snižuje její pružnost.
~ NEKVALITNÍ PLEŤ – podporuje vznik akné, ekzémů
~ SILNĚ ANABOLIZUJÍCÍ DOPAD NA TĚLO - nadměrný růst měkkých tkání.

Je nutné se vyhnout všem mléčným výrobkům?
V případě, že řešíte některou z výše uvedených potíží, tak říkám ANO. Pokud jste zcela zdrávi, můžete si OBČAS (1x v týdnu) dopřát kvalitní zakysané mléčné výrobky. Apeluji zde však na kontrolu zdroje původu. Asi se shodneme, že zvíře, které nevidělo za svůj život slunce, zelenou louku, je krmeno šrotem a poháněno hormony nám nedá správnou energií pro naše těla.

Pravda o běžných mléčných výrobcích:

Říká se, že mléko je zdravé a nutné pro správný růst a přijímání vápníku. Řekněme si otevřeně, mléčné výrobky nám prostě chutnají. :-) Zkusme se však zamyslet nad následujícím.

To, co se prodává v krabicích pod názvem mléko, je záhadná bílá tekutina mající se skutečným mlékem společnou pouze barvu a název. Všechny poučky o zdraví prospěšném mléce se týkají pouze čerstvě nadojeného mléka.

Podle norem EU je nutné ve výrobě mléko ohřát na 123°C, což však zničí veškeré enzymy. Při dalším výrobním postupu se téměř úplně zbaví i vitamínů a minerálů, které se u určitých druhů výrobků zpět uměle dodávají. Mlékem si tedy vápník nedoplníte, naopak. :-(

Stravitelnost mléčných výrobků:

Zakysané mléčné výrobky jsou o něco stravitelnější než obyčejné mléko, ale pouze pokud jsou probiotické kultury v době konzumace ještě živé. Je dobré kupovat jogurty s krátkou dobou trvanlivosti a bez dochucovadel.

Stále ale platí, že naše tělo má problém se štěpením laktózy. Zátěž na trávení se ještě zvýší přidáme-li k mléčnému výrobku pečivo, kvůli vysokému obsahu škrobu. Optimální je jíst jogurt vždy samotný, stejně tak i sýr, který je ideální kombinovat s nějakou zeleninou. Po jídle, které obsahuje mléko, bychom měli další pokrm jíst nejdříve za hodinu!

Pokud vám mléko a mléčné výrobky chutnají a nedokážete se jich vzdát, zkuste jejich příjem alespoň omezit a kupovat si výrobky z biofarem z čerstvého a kvalitního mléka. Krabicové mléko, tavené sýry a jogurty s dlouhodobou trvanlivostí já osobně zařazuji na úroveň uzenin a všech chemicky upravovaných potravin plných dochucovadel a jiných éček.

Zde uvádím potraviny, při jejichž běžné konzumaci zajistíte vašemu tělu dostatečný příjem vápníku. Jsou jimi: mák, mandle, para ořechy, brokolice, kapusta, květák, tuřín, sójové boby a veškeré výrobky ze sóji, fazole, třtinová melasa a 90-99% čokoláda.

Než budete příště sahat po krabici či láhvi mléka ve vašem obchodě, vzpomeňte si na tento článek a pořádně se zamyslete.

Dokáže lidské tělo vápník z mléka vůbec vstřebat?
Dle odborníků dokáže, ale jejich biologická využitelnost je téměř mizivá, zdroje uvádějí něco mezi 10-29%. Míra vstřebatelnosti vápníku závisí na dalších látkách, jako je např. hořčík nebo vit. D.

Čím mohu nahradit mléko při vaření?
1. Tekutá rostlinná alternativa mléka – makové, kokosové, oříškové, rýžové sójové.
2. Tekutá rostlinná alternativa smetany – luxusní mandlová smetana, rýžová, sójová smetana, kokosová smetana – výborná místo šlehačky z kravského mléka.
3. Alternativa jogurtů – oříškové dezerty, obilné dezerty.

Náš tip na výrobu MAKOVÉHO MLÉKA:
100g máku namočíme v 1000ml vody na cca 24 hodin. Po uplynutí dané doby dáme obsah do mixeru. Mixujeme maximálně 2 minuty. Následně makové mléko přecedíme a můžeme hned vypít. Chutná výborně a obsahuje velké množství dobře vstřebatelného vápníku. Vápník se v lidském organismu velmi dobře vstřebává večer!

VÝZVA: 15 DNÍ BEZ MLÉKA A MLÉČNÝCH VÝROBKŮ !
Vyzkoušejte a na vlastní kůži zažijte více energie, lehčí trávení, čistější pleť. Je to jen na vás.

Napište nám, jak se bez mléka cítíte, jaké pozorujete změny na vašem zdraví?

Nyní už víme, jak to dle Východní medicíny s těmi mléčnými výrobky doopravdy je.

Žijme tedy zdravěji!

Příště si povíme o kaseinu – mléčné bílkovině.

Hodně zdraví vám přeje váš tým prodejny Tea-Pek

Mléko

——————————————————————————————————–

23. 12. 2019

 

Chybí Vám ještě dárek a nestíháte jej zajistit?

Máme pro Vás řešení.

 

 

Darujte DÁRKOVÝ POUKAZ na nákup vekerého sortimentu naší prodejny.

 

Poukaz Vám společně s platebními instrukcemi ihned odešleme do e-mailu. Po připsání částky na náš účet, bude poukaz zaktivovaný speciálním kódem.

 

Nakupujte dárky jednoduše!

 

Vaše prodejna Tea-Pek

Dárkový poukaz
——————————————————————————————————–

10. 12. 2019

Srdečně vás zveme na naši, letos poslední, přednášku.
(ve ČTVRTEK 12. 12. 2019 v 18:00 hod.) s názvem:

 

„Jak zůstat věčně mladí, zdraví a krásní,
aneb, jak si uchovat svěžest dlouhá léta“.

 

Přemýšlíte, jak si dlouhodobě udržet mladistvý vzhled své pleti?

Chcete vyřešit všechny své zdravotní komplikace?

Rádi byste odložili předepsané léky, po nichž se necítíte komfortně?

 

Pojďme si společně poslechnout přednášku celostní medicíny, která bude tentokrát zaměřena na téma regenerace a obnovy buněk v lidském těle. Veškeré procesy lidského těla se odehrávají na buněčné úrovni. Dovolme našim buňkám nastartovat program uzdravení, úpravy hmotnosti a celkového omlazení.

Léčivá síla a uzdravení je naším vnitřním programem. Normální je být zdravý. Chcete-li poznat vnitřní léčivou sílu, posílit své zdraví, vyčistit tělo, přijďte na přednášku, jejíž součástí bude prezentace celostní (holistické) medicíny.

Přednáška je určena jak pro širokou veřejnost, tak i pro zdravotnické pracovníky.

Přednáška se uskuteční ve ČTVRTEK 12. 12. 2019 v 18:00 hod. v čajovně WABI, která se nachází v prostoru penzionu a kavárny BELLIS Olomouc, Šemberova 46/2. Vstup je z ulice Lafayettovy.

Z důvodu omezeného počtu míst, prosíme o rezervaci, a to buď na e-mail: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně u nás v obchůdku. Děkujeme!

Těšíme se na vás u ČTVRTEČNÍ přednášky a přejeme vám krásný předvánoční čas!

Vaše prodejna Tea-Pek

* Účast na všech uvedených aktivitách je zdarma, a to především díky podpoře partnerů projektu. Děkujeme!

Zpomalit stárnutí

——————————————————————————————————————————————————————

21. 11. 2019

 

— Bílá mouka a bílý cukr - jsou to opravdu jedy? —

Milí přátelé,

po napsání minulého článku na téma: „Zpomalte stárnutí. Víme jak na to!“ jste mě zahrnuli dotazy na stravování se klasickou bílou pšeničnou moukou a potravinami s vysokou glykemickou zátěží, tedy zejména rafinovaným bílým, ale i hnědým cukrem. Chcete vědět více.
Velice si vašich dotazů vážím a níže shrnuji informace o těchto potravinách:

Jsou bílá mouka a bílý, ale i hnědý rafinovaný cukr opravdu tak škodlivé látky? Proč je tomu tak? Podle posledních průzkumů je nadměrná konzumace jídel s vysokým obsahem lepku a bílého, ale i hnědého rafinovaného cukru jedním z hlavních důvodů nárůstu alergií a poruch imunitního systému.

Co to je bílá mouka?
Bílá mouka je potravina, kterou jako lidstvo konzumujeme posledních několik desetiletí. Není to však původní potravina, pro kterou je naše tělo a jeho fungování stavěné. Dříve se mouka vyráběla – mlela, z celého zrna.

Zrno se skládá z obalu a klíčku, které jsou plné balastních látek, vitamínů a minerálů a pak bílkovinného středu – lepku. Na zpracování lepku v organismu je potřeba všechny minerály a vitamíny obsažené v obalu zrna. Tak jsou naše střeva a trávicí enzymy stavěné, tak zvládnou vše správně rozštěpit a zpracovat.

Pokud se však obal odstraní, tak zbyde jen bílkovinný lepek, na jehož trávení náš organismus není uzpůsobený. Lepek, neboli odborně gluten opravdu postupně „zalepí“ sliznici ve střevech, čímž vznikají malá zánětlivá ložiska, a také blokuje správné vstřebávání živin do organismu. Nestrávený lepek ve střevech dráždí střevní sliznici a po čase způsobí její vyšší poréznost. Porézní střevní stěna začne do těla propouštět pro organismus neznámou bílkovinu a způsobí tak nejenom trávicí potíže, ale i neadekvátní reakce imunitního systému – alergie. Ta se pak začne projevovat různými formami:

- zahlenění
- chronické rýmy
- poruchy imunity
- trávicí obtíže
- kolísavý krevní tlak
- kožní vyrážky nebo ekzémy
- průjmy i zácpy
- metabolická intolerance lepku
- celkové překyselení organismu
- nadváha

Negativní působení lepku lze úspěšně eliminovat Aloe Vera gelem, který jej dokáže rozpustit a vyvést do středu střeva.
https://bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-revitalize-d170/

Co to je bílý a hnědý cukr?
Bílý rafinovaný cukr je vlastně totéž co bílá mouka. Přírodní cukr obsažený v cukrové třtině nebo řepě také obsahuje mnoho balastních látek, minerálů a vitamínů.

Přírodní cukr má celkové složení, které je pro organismus přirozeně stravitelné. Pokud se však cukr zbaví těchto látek a změní se na jednoduchý, čištěný cukr, stává se z něj chemikálie, která pro tělo nemá žádnou výživnou hodnotu, jen mu přináší prázdné kalorie a organismus jej musí složitě odbourávat.

Přírodní cukr se čistí – rafinuje chemickou cestou, při které se používá vápno, oxid uhličitý a kyselina sírová. To vše vytvoří z přírodní látky přirozené lidskému tělu, z přírodní látky, kterou lidské tělo umí normálně zpracovat chemikálii, která mu dodá pouze prázdné kalorie a stejně jako bílá vymílaná mouka poškozuje sliznici tenkého střeva a klky na ní a tím způsobuje poruchy imunitního systému, alergie a také podporuje množení plísní ve střevech.

Jaké je další působení bílého rafinovaného cukru?
Ke zpracování takto vytvořeného rafinovaného cukru organismus potřebuje velké množství vitamínů řady B, zejména vit. B1 – Thiaminu, který je velmi důležitý na fungování mozku a svalů. Nedostatek těchto vitamínů v kombinaci s přebytkem cukru může způsobovat i poruchy soustředění, myšlení a vývoje mozku u dětí i dospělých.

Při odbourávání rafinovaného cukru tělo spotřebovává také velké množství vápníku, hořčíku a dalších minerálů. Výsledkem těchto pochodů v těle je velké množství kyselých odpadních solí, které se ukládají nejenom ve svalech, kde způsobují svalovou únavu, ale také v kloubech a způsobují artrózy a jiná kloubní onemocnění.

Konzumace bílého, ale i hnědého rafinovaného cukru způsobuje nejenom zubní kazy, odvápnění kostí a svalovou únavu, ale zejména svým vysokým glykemickým indexem po každém jeho požití zvýší produkci inzulinu na maximum. Pokud se slinivka neustále takto nutí ke zvýšené produkci inzulinu dochází ve slinivce k poškozování beta buněk a k rozvoji metabolických chorob, které mohou vyústit až v cukrovku – diabetes.

Dnešní přehnaná konzumace zejména bílého rafinovaného cukru způsobuje, že přebytky cukru jsou ukládány na různých místech těla, především ve formě glykogenu (zásobní živočišný škrob v játrech a ve svalech). Pokud množství glykogenu převýší kapacitu jater, glykogen se uvolňuje do krevního oběhu v podobě mastných kyselin. Ty se ukládají nejprve do méně aktivních míst těla – boky, stehna, střední partie trupu, později i do aktivnějších orgánů jako jsou srdce, játra a ledviny, které se stanou obloženými vrstvou tuku, čímž je oslabena jejich normální funkce.

Jaké jsou alternativy?
Používejte mouku výhradně celozrnnou (žitnou), to znamená takovou, kde je semleté celé zrno. Slaďte pouze třtinovým nerafinovaným cukrem, kokosovým cukrem, případně agávovým sirupem, čekankovým sirupem nebo medem přímo od včelaře. Obzvláště striktně hlídejte složení potravin, které kupujete, a které se často tváří jako zdravé, ale při bližším přečtení složení zjistíte pravý opak.

Celkově byste však měli omezit příjem cukrů jako takových, jelikož bývají v kombinaci s moukou příčinou většiny onemocnění, a to trávicími potížemi počínaje přes alergie, cysty a výtoky a po těžké degenerace kloubů nebo mozku. Nezvykejte své děti na přemíru sladké chutě! Zasíváte tím u nich semínka dlouhodobých chronických nemocí!

Negativní působení cukru můžete snížit, ale pokud si nedokážete sladké odepřít, užívejte pravidelně byliny, které jeho negativní účinky mírní. Jsou to zejména:
- čaj Odkyselení organismu
- čajový koncentrát Překyselení
- přírodní kapsle Digestiv
- směs z pupenů Trávicí směs
- kustovnice čínská (Goji) v tekuté formě
https://bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-goji-d14/

Bližší informace o výše popsaném a o bylinkách, které řeší potíže vzniklé z nadměrného užíváni mouky a cukru jsou k dispozici u nás na prodejně.

Jaký je nyní váš názor? Jsou bílá mouka a bílý, ale i hnědý rafinovaný cukr opravdu novodobé jedy?

Napište nám. :-)

Vaše prodejna Tea-Pek

Jsou doopravdy mouka a cukr škodlivé látky...

——————————————————————————————————————————————————————

18. 11. 2019

— Zpomalte stárnutí. Víme jak na to! —

Mylné je nechávat péči o pomalejší stárnutí do pozdějšího věku. Zpomalovat stárnutí je potřeba již v mládí, pak nám bude déle zachována svěžest a zdraví. Přečtěte si naše tipy.

Od nepaměti se lidstvo snaží najít „elixír mládí“. Krása a dlouhověkost se stává velkým obchodním artiklem a tématem dnešní doby. Podstatné však je, v jakém zdravotním stavu se dožíváme vysokého věku, jestli budeme soběstační, budeme moci dělat své zájmy, koníčky, prostě žít plnohodnotný život.

Čtyři „S“ jak to zvládnout:

1. Strava
O správné a kvalitní stravě toho již bylo napsáno hodně, ale jak se v tom vyznat? Podstatné je přemýšlet „zdravým rozumem“. Pokud potravina prošla dlouhým procesem zpracování a má dlouhou dobu trvanlivosti, tak rozhodně nesplňuje požadavky na zdravou potravinu proti stárnutí. Vyhýbejme se „neživým potravinám“, tj. potravinám „obohacenými“ o vysoké množství konzervantů!

Připravujme si jídlo doma!
Vybírejme si jednoduché potraviny, které si můžeme sami doma připravit. Příkladem může být müsli k snídani. Většina kupovaných, předem připravených snídaňových müsli obsahuje velké množství cukru a přidaných látek. Pokud si jej připravíme sami doma, tak smícháme jen ovesné vločky, ořechy a ovoce bez konzervantů, dochucovadel a „zbytečného“ cukru.

Jezme jednodušeji. Jednoduchá strava bez velkého množství složek a druhů jídla se lépe tráví a náš organismus tolik nezatěžuje. Šetříme tak svůj trávicí trakt a celý metabolismus.

Udržujme si stravu s nízkou glykemickou zátěží!
Právě vysoká glykemická hodnota potravin způsobuje extrémní kolísání krevního cukru. To má za následek chronické záněty uvnitř těla, poruchy imunity a rychlé stárnutí. Výsledkem bývají poruchy cévní stěny, poruchy srdce, špatná hladina cholesterolu, nesoustředění a poruchy funkce mozku. V neposlední řadě ale také cukrovka.

Vysokou glykemickou zátěž způsobují potraviny, z nichž se cukry rychle uvolňují do krve. Jsou to zejména bílá mouka a rafinovaný cukr a všechny výrobky z nich vyrobené.

Správná strava na zpomalení stárnutí by měla obsahovat luštěniny, obilniny, ryby, ořechy, velké množství zeleniny, vajíčka.

Ideální talíř proti stárnutí:
50 % zeleniny
25 % bílkoviny (luštěniny, ryby, bílé maso)
25 % uhlohydrátů s nízkým glykemickým indexem (kvalitní celozrnný žitný chléb, celozrnná rýže).

Pitný režim:
Nezapomeňte na dostatečný příjem čisté kvalitní vody. Pitný režim je velmi důležitý. Pijte čistou nesycenou vodu bez příchutí a cukru.

2. Spánek a relaxace
Během spánku procházíme různými stádii, která nám zajistí odbourání emočního stresu a následně tvorbu růstového hormonu jako základního hormonu proti stárnutí.
Kvalitní, nepřerušovaný spánek potřebujeme k celkové regeneraci a nabití sil.

Jak tedy na kvalitní spánek:
- 4 až 6 hodin před spaním nepijte kávu ani černý (zelený) čaj
- necvičte minimálně 3 hodiny před spaním
- 2 hodiny před spaním nejezte těžké pokrmy
- před spánkem dodržujte pravidelný uvolňující rituál, vždy si dopřejte sprchu nebo koupel
- nesledujte filmy, které vás emočně rozruší, neřešte krizové situace
- při nekvalitním spánku užívejte pravidelně hořčík, čajový koncentrát Dobrý spánek, tinkturu z kozlíku lékařského a kapsle Pohoda s obsahem Kudzu
(k dispozici u nás na prodejně)
- zkuste se přihlásit na kurzy jógy nebo meditací, pracujte na své psychice

3. Správný pohyb
Cvičení a pohyb zajišťuje hned několik pozitivních faktorů pro náš organismus:

- cítíme se psychicky lépe díky vyplaveným „hormonům dobré nálady“
- posilujeme kostní aparát, čímž předcházíme osteoporóze
- posilujeme svaly, čímž předcházíme cukrovce a nevzhlednému hubnutí
- zrychlujeme metabolismus a udržujeme si správnou váhu
- podporujeme tvorbu tzv. růstového hormonu, který podle posledních výzkumů má zásadní vliv na zpomalení stárnutí

Proti stárnutí je vždy důležité provozovat pravidelný pohyb, a to aerobní a také rezistenční – posilovací. Střídejte v různé dny třeba rychlou chůzi s hůlkami a pak posilovací cviky, např. Pilates, kruhový posilovací trénink nebo posilování s odporovými gumami.

4. Suplementace výživovými doplňky
Pravidelné doplňování mikronutrientů, tedy vitamínů, minerálů, stopových prvků apod. do organismu formou kvalitních výživových doplňků je velmi důležité. Ne vždy se chováme tak, abychom si je zajistili ze stravy, a také naše potraviny je nemusí obsahovat v požadovaném množství.

Základní potravinové doplňky, které bychom měli dlouhodobě užívat, pokud chceme zpomalovat stárnutí:
všechny tyto doplňky je možné užívat současně a dlouhodobě

- Omega 3 s vit. D – podpora funkce mozku, kostního a svalového aparátu

- Vitamíny řady B – podpora mozkových funkcí, imunity a kardiovaskulárního systému

- Hořčík – podpora svalů, kostí, mentality

- Kudzu (kapsle Pohoda) – harmonizace hormonální soustavy, podpora kvalitního spánku

- Olivové listy (čaj Restart) – podpora správného krevního tlaku a krevního cukru a také kardiovaskulárního systému

- Aloe (Revitalize) minimálně 2x ročně na podporu střevní sliznice, srdce a celkové výživy buněk

https://www.bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-revitalize-d170/

- Goji (kustovnice čínská) – výjimečně bohatá plodina na veškeré mikronutrienty

https://www.bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-goji-d14/

Lidé starší 30 až 40-ti let by měli jednou ročně absolvovat buněčnou výživu, obnovu a regeneraci speciálními regulačními peptidy. Více info na prodejně.

https://www.alagenex.com/…/regeneracni-proces-organismu-dik…

 

 

Přestaňte zbytečně stárnout! Už víte, jak na to.

Vaše prodejna Tea-PekZpomalit stárnutí——————————————————————————————————————————————————————

6. 11. 2019

 

— Zhubněte před Vánocemi a pak si je užijte naplno! —

Už několik týdnů nás obchody a reklamy „masírují“ předvánočními reklamami. Začíná každoroční uklízení, pečení, vaření a hektické běhání po obchodech. Pak se všichni svalíme do svých křesel a gaučů a nacpeme do sebe vše, co jsme si poctivě upekli a uvařili. Od ledna pak nastává kolotoč předsevzetí diet a série běhání, cvičení a posilování. Zkusme to tentokrát jinak!

Můžete pomalu a přirozeně zhubnout před vánoci, a pak vás nějaké to kilo navíc nerozhodí. Přirozený měsíční úbytek na váze je 2-2,5 kg. Do Vánoc tedy můžete být připraveni na nějaké to mlsání a malé stravovací hříchy! To zvládnete!

6 osvědčených tipů:

Jezte hořké potraviny

Hořké potraviny napomáhají odbourávat tuk v těle a navozují pocit sytosti. Nahořklá chuť způsobuje, že sníme celkově méně potravy. Mezi hořké potraviny se řadí zejména listové saláty typu: rukola, řeřicha, polníček nebo artyčok. Tato zelenina zlepšuje zažívání, čímž celkově zrychluje náš metabolismus. Takže ke každému jídlu snězte hrst zeleného hořkého salátu bez dresinku!

Vynechte pečivo

Jednoduchý způsob, jak se rychle zbavit pár kilogramů je přestat jíst „měkké“ pečivo. Rohlíky, dalamánky, bagetky či různé typy chlebů. Nahraďte je tvrdými knäckebroty s vysokým obsahem vlákniny. Nejsou tím myšlené bílé, rýžové chlebíčky, ale opravdu kvalitní knäckebroty, které jsou upečené z celozrnné žitné mouky bez přidaného droždí a dalších ingrediencí.

Vybavte se na cestu

Největším problémem u všech typů hubnutí je zajistit pravidelnou stravu a zvládnutí neodolatelných chutí na sladké. Předejděte tomu! Nakupte si různé typy sladkých zdravých pochoutek, které neobsahují přidaný cukr. Většinou se jedná o tzv. raw tyčinky s čistým obsahem ovoce a ořechů. Když vás přepadne hlad nebo chuť na sladké, tak nepůjdete do první cukrárny, ale vyndáte z tašky tuto tyčinku.

Ořechy pomohou

Jednou z největších překážek hubnutí je stres. Většina lidí při stresu jí. Jídlem zahánějí stres a navozují si pocit klidu. Je to naprosto normální. My však můžeme naší mysl uklidnit jídlem i tak, abychom netloustli. Kousání mandlí nebo jiných tvrdých ořechů uvolňuje psychické napětí. Již samotný skus a „křupnutí“ uvolní stres a také obsahové látky v ořechách – nenasycené mastné kyseliny, vitamíny řady B, hořčík a vápník – umí stres velmi účinně uvolnit. Nepřemýšlejte kolik ořechů sníte, prostě chroupejte! (Viz článek dříve).

Využijte sílu bylin

Neexistuje bylina, po které zhubnete. Existují byliny, které vám pomohou zhubnout! Jsou to zejména byliny, obsahující hořčiny. Hořčiny pomáhají lepší funkci jater, žlučníku a střev, čímž zrychlují metabolismus a napomáhají hubnutí. Jsou to třeba Pampeliška, Čekanka nebo Řebříček. Velmi významnými bylinami podporujícími hubnutí jsou byliny, které obsahují přírodní jód, který podporuje funkci štítné žlázy, čímž zrychlí metabolismus. Nejznámější je chaluha bublinatá. Vyzkoušejte bylinný čaj Štíhlá linie, který svým složením zrychluje metabolismus a můžete jej střídat s čajem Antimls, který snižuje chuť zejména na sladké pokrmy.

Choďte

Zapomeňte na výtahy a eskalátory, pokud to je možné. Čím více nachodíte, tím více zhubnete. Chůze je nejpřirozenější způsob našeho pohybu. Nepotřebujete k ní žádná zvláštní vybavení, pomůcky nebo prostory. Prostě choďte. Jedna hodina chůze s hůlkami po parku denně je právě to, co potřebujete pro přirozené hubnutí.

Připravte se na letošní Vánoce, aby proběhly radostně a bez výčitek z dobrého jídla a pití. :-)

Vaše prodejna Tea-Pek

——————————————————————————————————————————————————————
1. 11.2019
 
Pozvánka na ČTVRTEČNÍ „trochu jinou“ přednášku
(7. 11. 2019 v 18:00 hod.) s názvem:
Lidské tělo – Buňka – Nemoc – Zdraví,
aneb, jak úspěšně nastartovat buněčnou výživu s buněčnou obnovou našeho zdraví“.
 
Užíváte léky, potravinové doplňky apod. a máte dlouhodobý pocit, že je výsledek neefektivní?
Chcete být zdraví a pocítit příval životní energie?
Uvažujete o prevenci?
 
Lidské tělo je složitý systém, jehož základní stavební jednotkou je buňka. Rozlišujeme jich 5 typů:
nervové buňky, svalové buňky, buňky epitelu, pojivové buňky a krevní elementy (až 80% buněk lidského těla tvoří červené krvinky). Podstatnou charakteristikou buňky je mezibuněčné napětí. Je nanejvýš důležité podporovat růst, množení, regeneraci a výživu buněk, přičemž je nutné zajistit transport mikronutrientů do buňky, která má na starosti toto mezibuněčné napětí. Pokud je jakkoliv narušené, nedochází k transportu živin do buňky a naopak. Pak je užívání léčivých přípravků a výživových doplňků neefektivní.
 
Pojďme si společně poslechnout přednášku celostní medicíny, která bude tentokrát zaměřena na buněčnou výživu, na to, co je potřebné udělat pro to, aby se k buňkám dostaly veškeré mikronutrienty, tzn. aminokyseliny, vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy, a aby tak naše tělo mohlo správně fungovat. Dozvíme se, co je potřebné učinit pro správnou syntézu a plnohodnotné vstřebání námi užívaných přípravků.
 
Léčivá síla a uzdravení je naším vnitřním programem. Normální je být zdravý. Chcete-li poznat vnitřní léčivou sílu, posílit své zdraví, vyčistit tělo, přijďte na přednášku, jejíž součástí bude prezentace celostní (holistické) medicíny.
 
Přednáška je určena jak pro širokou veřejnost, tak i pro zdravotnické pracovníky.
 
Přednáška se uskuteční ve ČTVRTEK 7. 11. 2019 v 18:00 hod v čajovně WABI, která se nachází v prostoru penzionu a kavárny BELLIS Olomouc, Šemberova 46/2. Vstup je z ulice Lafayettovy.
 
Z důvodu omezeného počtu míst, prosíme o rezervaci, a to buď na e-mail: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně u nás v obchůdku. Děkujeme!
 
Těšíme se na vás u ČTVRTEČNÍ přednášky a přejeme vám krásný čas!
 
Vaše prodejna Tea-Pek
 
Účast na všech uvedených aktivitách je zdarma, a to především díky podpoře partnerů projektu. Děkujeme!
 
Buňka
——————————————————————————————————————————————————————

28. 10. 2019

— Beta-glukany – strážci naší imunity–

Slovo beta-glukany slýcháme velmi často, a to zejména ve spojení s podporou imunity.

Co to ale beta-glukan je:

Beta-glukan je unikátní přírodní polysacharid, schopný podporovat obranné reakce organismu proti bakteriálním, virovým a nádorovým chorobám. I když jsou aktivní účinky beta-glukanu známé již delší dobu, až poslední roky se dostávají do popředí. Důvodem je zejména hledání náhrady za antibiotika a kortikoidy, která začínají být díky rezistentním bakteriím (antibiotika) neúčinná.

Více než padesát let výzkumu a tisíce studií prováděných na různých universitách ve světě prokázaly, že denní konzumace beta-glukanu optimálně stimuluje makrofágy (bílé krvinky) a výsledkem je obranný systém vyladěný na nejvyšší výkon.

Jak beta-glukan v těle funguje:
Dobře fungující imunitní systém snadno rozezná cizorodou látku, (ať už je to bakterie, vir, nádorová buňka apod.) a zničí ji. Hlavní roli zde hrají makrofágy. Makrofágy, které jsou přítomné ve všech orgánech našeho těla, přitom fungují jako generálové imunitního vojska a posílají bílé krvinky do bitvy.
„Požírají vše, co do krve nepatří“. Ale všechno nezvládnou a dlouhodobé infekce, opakované nemoci nebo velký stres je vyčerpají stejně, jako je vyčerpaný celý organismus. Je proto jasné, že makrofágům tvořícím tu nejdůležitější obrannou linii, musíme nějak pomoci.

Pomoc přichází ve formě beta-glukanů.  Na buňkách imunitního systému (především se jedná o makrofágy, neutrofily, některé lymfocyty a přirozené zabíječe) existují specifické receptory pro glukan nazvané CR3. Ve chvíli, kdy se na receptor CR3 naváže beta-glukan s dalšími složkami z organismu, dojde k bouřlivé aktivaci imunitní buňky, která ničí všechno cizorodé a nepatřičné, od bakterií až po rakovinné buňky.

Beta-glukany jsou vlastně takové hnací motory imunitních buněk.

Jak beta-glukany získat:
Polysacharid beta-glukan se nejčastěji vyskytuje v houbách. Najdeme jej v druzích hub, které běžně v létě sbíráme v našich lesích, ale i v tzv. medicinálních houbách, které si většinou do kuchyně tak často nenosíme. Pouhým pojídáním však beta-glukany z hub naše tělo dostane v množství 2-3%. Chybí nám totiž trávicí enzym, který by v trávicím traktu tyto účinné látky z hub uvolnil. Proto ani užívání rozemletých hub na prášek nebývá léčebně příliš účinný.

Řešením je koncentrát, kde již jsou výrobním zpracováním účinné látky uvolněny. Jedná se o velmi silný přípravek z medicinální houby, kde se uvolní velké množství beta-glukanů. Koncentrát se poté dochutí pomerančovým extraktem a vznikne velmi účinný preparát, který se u nás prodává pod názvem RAMISSIO IÍMMUNITY.

https://bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-immunity-d265/

Ramissio Immunity obsahuje čistý Beta glukan až z 98%, čímž je na trhu bezkonkurenční a v tekuté formě dokonale účinný. Uvedená čistota zajišťuje dobrou účinnost přípravku.

Beta-glukany jsou prostě silní pomocníci našeho imunitního systému.

Užívejme medicinální houby a budeme zdraví!

Ramissio Immunity funguje dobře a rychle.

Váš tým prodejny Tea-PekRamissio Immunity
——————————————————————————————————————————————————————

15. 10. 2019

— Pět tipů jak zvládnout podzimní únavu —

Zkracování dne, méně světla, mlhy, chlad, výkyvy počasí.
To je přesně doba, kdy i největší životní optimista může pocítit únavu a chmurnou náladu.

Co ale s tím?

U někoho je to otázka jen pár dní adaptace, ale bohužel velká část lidí se s tímto naladěním potýká několik týdnů, v horším případě i měsíců.
 
Zkuste pět tipů, které vám dozajista pomohou:
1. Rozsviťte si.
Je známo, že v severských zemích, kde je nízký počet hodin slunečního svitu, trpí jejich obyvatelé mnohem častěji depresemi než v jižních státech. Světlo proniká do mozku očima a jeho účinek se přímo přenáší na specializované skupiny buněk hypotalamu.
Hypotalamus je uložen v samém středu emočního mozku. Je sice maličký svým objemem, ale velký svojí funkcí. Řídí totiž sekreci veškerých hormonů v těle. Tím působí například na naši termoregulaci, chuť k jídlu, metabolismus tuků a cukrů, menstruační cyklus.
 
Pro nás je však důležité, že působí na produkci tzv. hormonů dobré nálady, což je serotonin a dopamin. Vědomým působením světla na naše tělo můžeme zvednout produkci těchto hormonů a tudíž zlepšit svoji náladu. Studie prokázaly, že každodenní vystavení silnému umělému světlu (10 000 luxů) po dobu 30 minut pomáhá velmi účinně léčit symptomy podzimní a zimní deprese.
 
2. Probouzejte se pomalu
Jakmile nám na zavřená víčka dopadnou první světelné paprsky, ať jsou jakkoliv slabé, hypotalamus dostane signál, že je čas začít s přechodem ze spánku do bdění. Začne aktivovat v těle přirozené pochody na denní rytmus. Toto přirozené vstávání zlepšuje celkové fungování mozku, a tím předchází vzniku špatné nálady a depresí.
 
Zkuste tedy začít se simulací přirozeného vstávání. Tento způsob vstávání nejen zlepšuje celkové naladění, ale také podněcuje naše žlázy s vnitřní sekrecí ke správné činnosti. Zlepšuje se tím činnost štítné žlázy, slinivky, pohlavních orgánů.
 
V dnešní době je možné již zakoupit simulátory přirozeného svítání.
 
3. Správné tuky pomáhají
Jak již bylo napsáno, pro naši dobrou náladu je nezbytné, aby dobře fungoval mozek. Tak jako všechny orgány v našem těle, i tento můžeme posilovat stravou a potravinovými doplňky. První volbou by měly být Omega 3 mastné kyseliny.

Mozek je tvořen ze dvou třetin mastnými kyselinami. Ty jsou základní složkou obalu nervových buněk, přes který probíhá mezibuněčná komunikace, tzv. myelin. Mastné kyseliny se do buněk dostávají ze stravy. Pokud v ní chybí, naše mozkové buňky trpí a odráží se to mj. právě na změnách nálad.Omega 3 kyseliny najdeme zejména v mořských rybách, ale také ve lněném oleji nebo vlašských ořeších, které jsou pro vás za zvýhodněnou cenu připraveny u nás na prodejně. Hrst vlašských ořechů denně u vás opět nastartuje skvělou náladu a správnou funkci mozku.

Bez dostatečného množství Omega 3 není možné otěhotnět a také není možné, aby se správně vyvíjel plod v těhotenství. Prostě Omega 3 jsou velmi důležité pro náš tělesný i emocionální život.

4. Bylinky jsou účinné
Už naše babičky věděly, kterou bylinku užívat na jaře na očistu, kterou v létě na posílení a kterou v zimě na dobrou náladu.

Dobromysl nám může mysl rozjasnit a pomůže nám i se špatným trávením. Meduňka uklidní mysl a pomůže lépe usnout. Levandulová koupel aktivuje naše smysly a podpoří naše naladění.

Pokud však budeme hovořit o chmurách až depresích, pak musíme povolat do zbraně něco silnějšího.

Kořen pnoucí rostliny zvané Kudzu (Pueraria lobata) dokáže přímo podpořit tvorbu serotoninu a dopaminu v mozku. Zlepšuje tím naši celkovou náladu a pomůže nám zvládat i těžší životní situace. Ve spojení s hořčíkem a vitamíny řady B dodá energii na překonání podzimních a zimních chmurných nálad a zlepší náš spánek. Kudzu pro vás máme připravené v bylinných kapslích s příznačným názvem Pohoda. Přijďte vyzkoušet.

Goji, neboli kustovnice čínská svými krásnými červenými plody působí v našem těle jako adaptogen. Dokáže nám dodat všechny potřebné živiny (vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy….), energii, odstraňuje únavu, vyčerpání a stres a také zlepšuje funkci jater, ledvin a zraku. I goji pro vás máme na prodejně. Přijďte ochutnat.

https://bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-goji-3-1-zdarma-…/

5. Rozhýbejte se v rytmu

Pohyb, tanec a cvičení s hudbou jsou dobrým lékem na chmurnou náladu. Při pohybu vznikají v našem těle „hormony dobré nálady“. Pohybem si přirozeně okysličíme krev a prokrvíme všechny části těla. Hudba nás příjemně naladí a zpěvem si uvolníme stres. Hlubokým dýcháním přirozeně relaxujeme.

Vyzrajte na zimu, chlad a tmu! Návod jsme vám dali. Stačí jen začít!

Vaše prodejna Tea-Pek

podzimni-unava

——————————————————————————————————————————————————————

6. 10. 2019

Pozvánka na ČTVRTEČNÍ přednášku
(10. 10. 2019 v 18:00 hod.) s názvem:
„Skrytý zánět,
aneb, jak mu efektivně předcházet a jak jej úspěšně léčit“.Trápí vás často akutní či chronický zánět?
 

Chcete nahradit nezdravá antibiotika účinnějšími přírodními látkami? Rádi byste se dozvěděli, jak se efektivně zbavit zánětu kloubů, chronického kašle, zánětu žil, alergie apod.?

 
Co je chronický zánět?
Chronický zánět je nezdravá reakce imunitního systému na některé často neškodné faktory, které vedou k poruchám metabolismu a chronickým nemocem. Velmi často vzniká nesprávným léčením akutního zánětu a chronickým přetížením imunitního systému.
 

Léčivá síla a uzdravení je naším vnitřním programem. Normální je být zdravý.

Chcete-li poznat léčivou sílu bylin a stravy, posílit své zdraví, vyčistit tělo, přijďte na přednášku, jejíž součástí bude prezentace celostní (holistické) medicíny.

Přednáška je určena jak pro širokou veřejnost, tak i pro zdravotnické pracovníky.

Přednáška se uskuteční ve ČTVRTEK 10. 10. 2019 v 18:00 hod v čajovně WABI, která se nachází v prostoru penzionu a kavárny BELLIS Olomouc, Šemberova 46/2. Vstup je z ulice Lafayettovy.

Z důvodu omezeného počtu míst, prosíme o rezervaci, a to buď na e-mail: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně u nás v obchůdku. Děkujeme!

Těšíme se na vás u ČTVRTEČNÍ přednášky a přejeme vám krásný čas!

Vaše prodejna Tea-Pek

Účast na všech uvedených aktivitách je zdarma, a to především díky podpoře partnerů projektu. Děkujeme!

Nemocný pejsek
———————————————————————————————————————————————————————
6. 10. 2019
 
— Skrytý zánět —
aneb, jak mu efektivně předcházet a jak jej úspěšně léčit —
 
Trpíte chronickými trávicími obtížemi? Máte revmatoidní artritidu či onemocnění štítné žlázy? Máte alergii? Bolí vás klouby? Máte chronický kašel? Míváte často bolest v krku či hlavy? Máte obtíže s močovým měchýřem? Objevují se vám kožní vyrážky? Jste unavení a bez energie? Trpíte záněty žil? Máte stále mírně zvýšenou teplotu?
 
Pokud odpovídáte ano, tak v těle pravděpodobně máte chronický zánět!
 
Co je chronický zánět?
Chronický zánět je nezdravá reakce imunitního systému na některé často neškodné faktory, které vedou k poruchám metabolismu a chronickým nemocem. Velmi často vzniká nesprávným léčením akutního zánětu a chronickým přetížením imunitního systému.
 
Zánět je přirozený projev obranyschopnosti těla. Akutní zánět je potom ozdravnou reakcí těla. V počáteční fázi je dokonce potřebný, jelikož chrání organismus před napadením vnějšími útočníky, jako jsou bakterie a viry. Bez zánětlivé reakce by došlo k postupnému rozsáhlému poškození tkání, orgánů a poté k smrti.
 
Problém nastává, když akutní zánět není správně vyléčen a přechází do vleklých obtíží. Chronický zánět přetrvává dlouhou dobu a má dopad na celý organismus. Vlastně udržuje organismus v „nemocném“ stavu.
 
Nebezpečí chronického zánětu tkví v jeho záludnosti. Jeho projevy jsou velmi malé, někdy jen obtížně rozpoznatelné, a proto je nesnadné určit, o co se skutečně jedná. Bohužel současné diagnostické metody jej ve většině případů ani neumí rozeznat.Základním faktorem způsobujícím chronické záněty jsou špatně fungující střeva .Už malé dítě ví, že střeva = imunita. Pokud nám střeva špatně fungují a máme špatnou střevní mikroflóru, tak je chronický zánět „na světě“. Zásadní roli v tomto případě hraje tzv. syndrom propustného střeva. Ten si můžeme představit jako zahradní hadici, na kterou nám celé léto praží sluníčko. Materiál, ze kterého je vyrobena se naruší a začne mírně propouštět tekutinu.
 
I my si takto bohužel narušujeme střevní sliznici. Činíme tak zejména potravinami, které obsahují konzervanty, konzervační soli a rovněž konzumací potravin s převahou kyselinotvorných složek, zejména cukrů. Dále také léky a jinými chemikáliemi.Střeva následně začnou propouštět do těla látky, které tam nemají být a imunitní systém reaguje tak, že neustále aktivuje obrannou reakci – zánět.
 
Jaké potraviny zejména vyloučit?
- Uzeniny a tavené sýry.
- Alkohol.
- Přidaný cukr v potravinách (sladkosti).
- Výrobky z bílé mouky.
- „Živočišné“ mléčné výrobky.
 
Stres: slovo, které slýcháme stále, ale co s tím? Přemíra stresu, napětí a nedostatku spánku způsobuje stav těla, kdy si organismus myslí, že jsme v ohrožení života a vytváří nám stále vysokou hladinu stresových hormonů, které nás mají bránit. My však tyto hormony nepotřebujeme, jelikož fakticky v ohrožení života nejsme, jen si tento stav vyvoláváme psychicky. Vyplavené hormony působí pak v těle jako jedovatá látka (toxiny) a organismus opět reaguje zánětem, v tomto případě nejčastěji autoimunitním.
 
Co s tím můžeme dělat?
Na eliminaci chronického zánětu v těle způsobeného chronickým stresem je potřeba udělat celou řadu opatření. Nicméně to nejjednodušší je si zařadit do svého denního programu minimálně 30 minut aerobní aktivity. Tou se dokážeme zbavit škodlivých stresových hormonů.
 
Nadmíra chemických léků a kouření:
Nerozumné užívání léků na bolest, různých hormonálních přípravků či antibiotik způsobuje nejenom poruchu střev tak, jak již bylo psáno, ale mění reakce imunitního systéme, který následně v těle vytváří chronický zánět.Kouření poškozuje v těle celou řadu mechanismů, zbavuje těla potřebných vitamínů (zejména vit „C“), minerálů, enzymů a způsobuje právě chronický zánět.
 
Přírodní léčba:

Zdá se, že přírodní léčba je v současné době to jediné, opravdu fungující na chronické záněty. Pokud zvládneme dodržet úpravu stravy, eliminujeme naše stresové faktory a přidáme byliny, tak je léčebný efekt viditelný již po několika týdnech.

 
Významnou roli zde hrají byliny, které dokáží „vyživit“ imunitní systém a zároveň působit na střeva. Takovou bylinou je Čubet benedikt. Do směsi na imunitní zánět je potřeba také přidat byliny, které podpoří slezinu, jako jeden z orgánů imunity. Tou může být velmi účinná Marsdénie kondurangová.

Obě výše popsané byliny, a ještě další významné byliny na podporu imunitního systému a snížení zánětu v těle, najdete u nás na prodejně v čaji IMUNITA.

Podle obecně známých zkušeností však na chronický zánět jeden čaj nestačí. Proto je nutné přidat ještě něco víc. Tím jsou medicinální houby. Jejich skvělé účinky zejména na výživu a harmonizaci imunitního systému nám pomohou v boji proti chronickému zánětu. Skvělou a účinnou efektivitu medicinálních hub najdete v přípravku IMMUNITY !!!

https://bohatyzivot.ramissio.com/ramissio-immunity-d265/

Nepodceňujte příznaky skrytého zánětu a začněte s léčbou již dnes! Vaše tělo vám poděkuje.

Váš tým prodejny Tea-PekBez názvu

 ———————————————————————————————————————————————————————

11. 8. 2019

Pozvánka na druhý (volně navazující) díl STŘEDEČNÍ mimořádné přednášky
(14. 8. 2019 v 18:00 hod.) s názvem:
„Jak si udržet zdraví, co vám lékaři neřeknou.“

Býváte často unavení a chybí vám životní energie?
Užíváte léky, které máte lékařem předepsané na celý život a vy byste je rádi odložili?
Přemýšlíte o očistě těla, detoxikaci a alkalizaci?

Léčivá síla a uzdravení je naším vnitřním programem. Normální je být zdravý. Vždy je lepší na své zdraví myslet zejména v prevenci, ale nabízí se řešení i při již propuknuté nemoci. Chcete-li poznat léčivou sílu bylin a stravy, posílit své zdraví, vyčistit tělo, přijďte na přednášku, jejíž součástí bude prezentace celostní (holistické) medicíny.

Přednáška je určena jak pro širokou veřejnost, tak i pro zdravotnické pracovníky.

Přednáška se uskuteční ve STŘEDU 14. 8. 2019 v 18:00 hod v čajovně WABI, která se nachází v prostoru penzionu a kavárny BELLIS Olomouc, Šemberova 46/2. Vstup je z ulice Lafayettovy.

Z důvodu omezeného počtu míst, prosíme o rezervaci, a to buď na e-mail: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně u nás v obchůdku. Děkujeme!

Těšíme se na vás u středeční přednášky a přejeme vám krásný čas!

Vaše prodejna Tea-Pek

Účast na všech uvedených aktivitách je zdarma, a to především díky podpoře partnerů projektu. Děkujeme!Co vám lékaři neřeknou

———————————————————————————————————————————————————————

21. 7. 2019

— Osteoporóza — jak jí předcházet a její případná léčba —

K napsání tohoto článku mě přivedla klientka.
Sympatická 73 letá paní přišla proto, že ji zlobilo trávení – nadýmání a pobolívání v levém podžebří. Tyto problémy přetrvávaly přesto, že pacientka upravila stravování. Paní užívá léky na inkontinenci, na štítnou žlázu, na tlak a dále Detralex na cévy a Rivotril na neklidné nohy. Kromě toho ji trápí problémy se zuby, se záněty dásní a bolest čelisti. Problémy se zuby navíc komplikoval fakt, že vytržení zubu se muselo odložit, protože paní dostává injekčně lék na osteoporózu Prolia.
Pokud máte odvahu, můžete si příbalový leták k léku přečíst zde: www.ema.europa.eu/…/EPAR_-_Pro…/human/001120/WC500093526.pdf

Níže uvádím pouze jeden odstaveček: „Nejčastější nežádoucí účinky přípravku Prolia (pozorované u více než jednoho pacienta z deseti) jsou muskuloskeletální bolest a bolesti končetin. U pacientů užívajících přípravek Prolia byly pozorovány méně časté případy flegmóny, vzácné případy hypokalcemie, hypersenzitivity, osteonekrózy čelisti a atypických zlomenin femuru.“

Každopádně u paní se mnohé vedlejší účinky projevily brzy po zahájení léčby (bolest a neklid nohou) a co hůř, už na ně užívala další léky se závažnými vedlejšími účinky (Rivotril – lék pro léčbu epilepsie).
Paní byla ještě nedávno zdravá, aktivní dáma – chodila na túry, jezdila na kole. Nyní se jízdy na kole obává, aby nedošlo ke zlomenině. Kromě toho ji trápí bolest a neklid nohou (vedlejší účinky), problémy v dutině ústní (vedlejší účinky) a potíže s trávením (vedlejší účinky).

V žádném případě nechci, abychom se nyní začali obávat osteoporózy – právě naopak. Příroda nám nabízí dostatek prostředků, jak osteoporóze předcházet i jak ji léčit.

Ještě si neodpustím, abych nevyvrátil jeden mýtus o mléce. Ano, v mléce je vápník, ale jeho využití je velmi problematické. Zvláště ve vyšším věku rozhodně nepomůže zvýšená konzumace mléčných výrobků – naopak tato většinou vede k zahlenění a dalším problémům, nehledě k absenci enzymů zpracovávajících laktózu, kasein a vápník. Ostatně Česká republika je dlouhá léta na čele v konzumaci mléčných výrobků a zrovna tak je na čele ve výskytu osteoporózy. Naopak v Japonsku a Číně historicky mléko prakticky nekonzumují a výskyt osteoporózy je minimální.

Jak tedy řídnutí kostí předcházet? Do stravy je třeba zařadit dostatek celozrnných obilovin, zeleniny, oříšků a semínek (mezi potraviny nejbohatší na vápník patří například MÁK a GOJI). Nepřehánět to s potravinami, které překyselují organismus, protože při snaze o odkyselení tělo ztrácí vápník (sladkosti, uzeniny, káva), naučit se vypnout hlavu – relaxovat, protože dlouhodobý stres vede opět k překyselení organismu a ztrátám vápníku a do denního režimu poté zařadit rozumný pohyb (procházky, plavání, jóga…)
.
Když už se osteoporóza objeví, (nebo jí chceme jenom předejít), můžeme nasadit například MINERÁLY na odkyselení od Serafínu, GOJI a přírodní KOLAGEN se sulfáty chondroitinu a glukosaminu od české firmy Ramissio. (Tyto pomáhají nejen na řídnutí kostí, ale i na artrózu, růstové bolesti u dětí, křeče a tetanii a na podporu hojení po zlomeninách). Preventivně i léčebně je možné popíjet také bylinný čaj na ODKYSELENÍ ORGANISMU od Serafínu.

Pokud máte chuť pustit se do vlastní výroby, můžete zkusit recept podle léčitelky Evy Moučkové: 6 vajec, šťáva ze 2kg citrónů, ½ l 40% alkoholu, 4-5 lžic medu. Celá syrová vejce důkladně omyjeme, zalijeme šťávou z citronů a necháme v lednici tak dlouho, až se skořápky vajec úplně rozpustí. Doporučuje se vajíčka občas opatrně převrátit lžicí. Vejce nakonec zůstanou jen v tenké blance. Poté je zalijeme alkoholem, přidáme med a vše rozmixujeme. Užíváme polévkovou lžíci ráno na lačno a večer před spaním.

A jaký je pohled tradiční čínské medicíny? Kosti jsou pod nadvládou ledvin a pokud chceme předcházet řídnutí kostí, měli bychom tedy pečovat o jejich dobrý stav. Z čínských hub je silným posilovačem ledvin například Cordyceps. Esenci ledvin také posiluje bylinný čaj na ledviny pro ženy a na ledviny pro muže doplněný o tinkturu z pupenů vřesu nebo zlatobýlu. A zapomenout bychom neměli ani na GOJI a přírodní, hydrolyzovaný KOLAGEN s názvem Royal. Produkty v tekuté formě kvůli zajištění lepšího vstřebávání, odkazy níže:

https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-goji-3-1-zdarma-d7558/
https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-royal-3-1-zdarma-d75…/

Regeneračnímu procesu organismu prospívají aminokyseliny zde:
https://www.alagenex.com/…/regeneracni-proces-organismu-dik…

Spoustu pevného zdraví všem čtenářům přeje
prodejna Tea-Pek

———————————————————————————————————————————————————————

1. 7. 2019

Otevírací doba

prodejny Tea-Pek a Zásilkovny:

Po 9 – 13 14-17 h
Út 9 – 13 14-17 h
St 9 – 13 14-17 h
Čt 9 – 13 14-17 h
Pá 9 – 13 14-17 h

So zavřeno

Ne zavřeno

(Otevírací doba aktualizována od 1.7.2019 do 30.9.2019)

———————————————————————————————————————————————————————
6.10.2018

Vážení zákazníci,

v příštím týdnu v úterý 9.10. bude mít prodejna zavřeno.
Jedeme pro nové čaje. :-)

Děkujeme za pochopení!

Vaše prodejna Tea-Pek

———————————————————————————————————————————————————————

23.9.2018

Vitamíny získáváme díky správné výživě

Lidský organismus nedokáže až na několik výjimek vitamíny vyrobit, proto je tak důležité dbát na správnou výživu a jednotlivé vitamíny pravidelně doplňovat. Jsou to totiž látky nezbytné pro život – fungují jako katalyzátory biochemických reakcí v těle a podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků i cukrů. Vitamíny jsou nutné pro udržení mnoha tělesných funkcí a zároveň udržují a posilují imunitní reakce. Existuje základních 13 typů vitamínů a my se dnes zaměříme na čtyři z nich.

Vitamín A najdete v oranžové a červené zelenině nebo ovoci

Vitamín A je důležitý pro tvorbu rodopsinu, tedy zrakového pigmentu používaného za nízkého osvětlení. Nedostatek vitamínu A může vést v dlouhodobém horizontu dokonce k šerosleposti. Nízký příjem tohoto vitamínu způsobuje sklony k zánětu očních spojivek, poškození oční sítnice, rohovatění a šupinatění kůže, ale také snížení pohlavní aktivity a zpomalení pohlavního vývoje. Nedostatek vitamínu A může vést i ke snížení imunity a obecně ke sklonu k zánětlivosti. Napomáhá také ke zpevnění nehtů.

Vitamín A je důležitým antioxidantem, jeho přirozenými zdroji jsou potraviny živočišného původu. Naše tělo si vitamín A umí také vyrobit z karotenoidů (alfa-karoten, beta-karoten a lykopen), což jsou látky obsažené v rostlinách, tedy oranžová a červená barviva. Podle toho se můžete snadno orientovat i při regulaci jeho příjmu.

Nejčastěji ho najdete v oranžové a červené zelenině nebo ovoci – v mrkvi, paprikách, rajčatech, melounu, meruňkách, mangu, ananasu, grapefruitech, kukuřici, dýni nebo třešních. Ovšem nejbohatším zdrojem vitamínu A jsou játra, tučné ryby, sýry a máslo. Dalšími zdroji jsou vaječný žloutek, špenát, kapusta, batáty, petrželová nať, kedlubnová nať, zelí, brokolice a v menším množství i mléko.

Vitamín A je jedním z mála vitamínů, kterými se lze předávkovat a způsobit si tzv. hypervitaminózu. Jedná se o onemocnění z nadbytku vitamínů, které se začnou ukládat v játrech. Předávkování vitamíny může způsobit osteoporózu i otravu, to je ovšem v praxi při konzumaci běžné stravy nereálné. Z ovoce a zeleniny rozhodně předávkování vitamínem A nehrozí. Předávkování hrozilo například polárním expedicím, které se delší dobu stravovaly vnitřnostmi medvědů, vlků či tuleňů. Játra těchto arktických zvířat obsahovala často tolik vitamínu A, že docházelo k fatálním otravám. Příliš vitamínu A je ovšem nebezpečné pro těhotné ženy. Obecně se doporučuje to v těhotenství s vitamínem A příliš nepřehánět, jeho nadbytek by mohl poškodit vývoj plodu.

Vitamín D byl nalezen ve všech typech buněk

Vitamín D je souhrnným názvem pro steroidní hormonální prekurzory, označované jako kalciferoly. Jeho výchozí látky významně ovlivňují metabolismus vápníku a fosforu. Vápník a fosfor jsou stavebními kameny našich kostí, proto je vitamín D důležitý pro uchování nepoškozených a silných kostí. Zároveň napomáhá správnému fungování imunitního systému. Vitamín D ovlivňuje okolo 200 chemických reakcí v organismu a byl nalezen ve všech typech lidských buněk a ve všech lidských tkáních.

Náš tip:

Snažte se vitamín D přijímat pomocí vhodné stravy v kombinaci s rozumným opalováním.

Nedostatek vitamínu D se nejčastěji projeví ztrátou vápníku a fosforu, které ovlivňují kvalitu kostí a může vyústit v osteoporózu. Kromě změknutí kostí dochází také ke kazivosti zubů. Dlouhodobý nedostatek vitamínu D je také spojen s vyšší náchylností k infekčním chorobám dýchacích cest a chřipce. Také nadměrná únava může ukazovat na nedostatek vitamínu D. Vitamín D je velmi důležitý pro růst a rozvoj dětí, protože se podílí na růstu a vývoji jeho kostí a zubů. Jeho nedostatek může u dětí způsobit křivici, poruchu tvorby kostí, která se projevuje křehkými kostmi a jejich deformitami.

Za běžných okolností je naším největším zdrojem vitamínu D sluneční záření a jeho pronikání kůží. Tuto schopnost přijímat vitamín D prostřednictvím kůže jsme zdědili po svých předcích, kteří se přesunuli na souši z oceánu přibližně před 300 miliony let.

Běžný denní pobyt na slunci pokryje zhruba 80 % naší denní potřeby vitamínu D – nejúčinnější pro získávání vitamínu je ranní a večerní opalování. V létě by vám mělo stačit přibližně 30 minut na slunci, ale potřebná délka slunění bude ovlivněna i fototypem vaší pokožky. Pro ideální příjem vitamínu D je dobré se po opalování neumývat mýdlem a příliš horkou vodou, což jeho vstřebávání výrazně snižuje. Jeho množství samozřejmě snižují ochranné krémy a znečištění ovzduší.

Mezi potraviny s vysokým obsahem vitamínu D patří rybí tuk, tresčí játra, vaječný žloutek a plnotučné mléko. Ovšem z potravin je možné získat relativně malé množství vitamínu v porovnání s přímým sluněním. Vitamín D je dobře rozpustný v tucích, aby se tedy vstřebal do trávicího traktu, je nutné ho užívat s tučným jídlem nebo konzumovat právě v podobě tučnějšího jídla.

Vitamín B9 známý jako kyselina listová je zásadní pro růst a vývoj plodu

Jedná se o ve vodě rozpustný vitamín ze skupiny B-komplexu, který bývá označován také jako folacin, folát nebo acidum folicum.

Náš tip:

Kyselina listová je naprosto nepostradatelná pro správný vývoj plodu, zejména těsně před otěhotněním a v průběhu prvního trimestru. Ale důležitá je pro všechny a v každém věku.

Přispívá ke správné krvetvorbě, protože společně s vitaminem B12 a železem se podílí na tvorbě červených krvinek. Pomáhá při tvorbě látek důležitých pro činnost nervového systému a zasahuje rovněž do přenosu genetické informace v buňce. Důležitou roli má také v metabolismu aminokyselin a bílkovin a tudíž se podílí takřka na všech růstových a vývojových procesech v organismu (například tvorba svalů či hojení ran). Spolu s vitaminem B6 a B12 odbourávají škodlivý homocystein, který zvyšuje riziko vzniku chorob srdce a cév. Ani starší lidé by neměli zanedbávat příjem kyseliny listové, protože její nedostatek může souviset se vznikem senilní demence.

Vitamín B9, kyselina listová, zdroje:

Kyselina listová je, jak už samotný název napovídá, obsažena především v listové zelenině. Konkrétně v ledovém salátu, čínském zelí, hlávkovém salátu, ale také květáku, brokolici, zelí, kapustě, špenátu, růžičkové kapustě, zeleném hrášku, fazolových luscích, okurkách, dýních, červené řepě a rajčatech.

Vitamín B9 obsahují také klíčky obilných zrn, celozrné chleby nebo müsli. Z ovoce potom mango, avokádo, pomeranče, banány, jahody nebo maliny. Vysoký podíl kyseliny listové je také ve vlašských a pistáciových ořeších nebo v játrech a jiných vnitřnostech. Odborníci listovou či jinou zeleninu doporučují konzumovat především v syrovém stavu, protože vařením se zničí 95 % veškerých potřebných látek.

Vitamín C je nezbytný k udržení celkového zdraví

Vitamín C je zcela zásadní pro život a mnoho důležitých tělesných funkcí člověka. Vitamín C je zásadní pro metabolismus aminokyselin. Zároveň podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek a podporuje imunitní systém, vývoj kostí, zubů a chrupavek a u dětí se podílí na růstu.

Náš tip:

Většina zvířat a rostlin si, narozdíl od člověka, vitamín C syntetizuje sama a nepotřebuje žádné jeho přídavky.

Jeho nedostatek se projeví menší pevností cévních stěn, zvýšenou krvácivostí a tvorbou modřin, pomalejším hojením ran, sníženou pevností vazivového aparátu zubu a s ní souvisejícím vypadáváním zubů. Při sníženém příjmu vitamínu C může docházet k žaludečním problémům, zvýšené únavě a nedostatečné odolnosti vůči infekcím.

K přirozených zdrojům vitamínu C patří šípek, rakytník a dále bohatá skupina citrusů (limetky, citróny, pomeranče, grapefruity), ale také brambory, rajčata, papriky, papája, černý rybíz, jahody, květák, petrželová nať, medvědí česnek, špenát, kiwi a brusinky.

zdroje vitamínu C:

Snad jako u všech vitamínů i zde platí, že je ideální konzumovat je v syrové formě, protože jakýmkoli tepelným zpracováním dochází k úbytku jejich hodnoty. Tepelným zpracováním se snižuje obsah vitamínů zhruba o 10 % na každých 5 minut vaření. Sušením se ztrácí dokonce 50 % jejich hodnoty. K absolutní ztrátě vitamínů dochází při tepelné konzervaci a blanšírování. Šetrnější přípavou je vaření v páře.

Velkým zastáncem vysokých dávek vitamínu C byl dvojnásobný držitel Nobelovy ceny Linus Pauling, který tvrdil, že se jím dá léčit v podstatě jakákoli nemoc. Od nachlazení po rakovinu. Sám se dožil úctyhodného věku 93 let, ovšem později byly jeho gigantické dávky vitamínu C označeny za šarlatánství a jeho tvrzení vyvrácena.

Kde najdeme souhrnně všechny vitamíny potřebné pro optimální zajištění zdravého chodu našeho organismu?

Vybíráme tak, aby naše tělo dostalo správné množství všech potřebných mikronutrientů. Je důležité se zaměřit nejen na správné dávkování, ale také na optimální vstřebatelnost všech vitamínů, minerálů, stopových prvků apod. Poslední výzkumy nám ukázaly, že velmi vhodná je 100% přírodní (nekonzervovaná) šťáva z živých plodů GOJI (kustovnice čínské).

Udělejte něco více pro své zdraví, vaše tělo vám poděkuje.

Více informací níže a nebo u nás na prodejně.

https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-goji-d14/

———————————————————————————————————————————————————————

20.8.2018

Bolí vás záda?

Bolesti zad představují v dnešní době jedno z nejčastějších onemocnění, na která se sice neumírá, ale bývá velmi obtěžující a limitující.

Často pak vede k návyku na různá analgetika, která následně svými vedlejšími účinky poškozují další důležité vnitřní orgány, což má zpětně vliv i na bolesti zad.

Jak vypadá naše páteř?

Záda, respektive páteř, jsou osou našeho těla. Páteř se chová jako funkční celek, skládá se z obratlů, které na sebe velmi šikovně a pružně nasedají a umožňují tím různý rozsah pohybu.

Nejpohyblivější část celého systému je krční páteř. Nejmasivnější obratle jsou v bederní páteři a slouží jako „podstavce“ celých zad

Celý tento poměrně stabilní systém je ukotven v pánvi, zejména pomocí křížokyčelních kloubů neboli SI kloubů, které nás také dovedou pěkně potrápit. Z toho důvodu kvalitní a správná péče o pohybový aparát a páteř musí primárně vycházet právě od SI kloubů a pomalu postupovat vzhůru.

Jednotlivé obratle jsou mezi sebou spojeny meziobratlovými klouby, vazy, šlachami a svaly. Obratle nasedají jeden na druhý a mezi tělem a oblouky vytvářejí kostěný kanál, chránící velmi citlivou a důležitou – páteřní míchu. Mezi těly jednotlivých obratlů se nachází meziobratlová ploténka, zajišťující pohyblivost, pružnost a veškerou elasticitu páteře.

Výhřez ploténky:
Nejčastějším onemocnění páteře bývá výhřez meziobratlové ploténky.

Ploténka je ze 70 % tvořena vodou, skládá se z vazivového prstence s uvnitř uloženým jádrem. Jádro je schopno se vlivem okolních tlaků a náporů do jisté míry přizpůsobit, deformovat, nicméně po překročení určité hranice dochází k prasknutí prstence a vyhřeznutí jádra – ploténky do páteřního kanálu.

Podle směru vysunutí ploténky může potom dojít k útlaku nervových struktur, nejčastěji nervového kořene, vedoucího od míchy do dolní končetiny. Nemocný pak cítí vystřelující bolest a pálení v oblasti dolních končetin, které může vést až k omezení hybnosti.

Bolest zad – co nám tělo říká(?):
Z velké části bolesti zad ukazují právě na podvědomé psychické příčiny potíží.

Ukazují nám, že nejsme schopni unést své emocionální zátěže, které si na sebe ochotně nakládáme. Musíme se opravdu starat o všechno a o všechny kolem? A chtějí to vůbec? Služba bližnímu je chvályhodná, ale jen do určité míry. Není v pořádku, že si nakládáme tolik, až se nakonec sami zlomíme.

Léčba bolesti zad:
Pokud si hodně „nakládáme“ a sami od sebe se nezastavíme, naše moudré tělo to udělá za nás. Prostě nás zastaví bolestí páteře a nemožností pohybu.

Nyní máme čas a možnost se upřímně podívat na svoje dosavadní konání. Pochopit a doslova přehodnotit naše postoje a jednání. Spoustu chyb děláme nevědomky, z pocitu nenahraditelnosti, z pocitu potřebnosti. Ale ti, které zachraňujeme a které si na svá bedra nakládáme, o to ve většině případů ani nestojí.

Akutní stádium:
V akutním stádiu je důležitý klid a uvolňování staženého svalstva. Dobře funguje tzv. suché teplo. Takže zabalit oblast zad do teplé podušky a odpočívat.

Z přírodních medikamentů velmi dobře působí Hořčík a také vitamíny řady B, zejména vitamín B12.
Všechny důležité mikronutrienty, zejména zmíněný hořčík, který nám ve vyšších dávkách pomůže od úporné bolesti najdeme v GOJI. Info zde:
https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-goji-d14/

Chronické stádium:
Léčba chronické bolesti páteře je podobná. Důležitý není klid a posedávání, ale naopak pohyb, nicméně pohyb správný. Nejpřirozenějším pohybem pro tělo je chůze. Naučte se správně chodit, chodit ve vzpřímené poloze a zapojovat ty správné svalové skupiny. Trenér chůze Nordic walking vám určitě poradí. Pravidelná denní rychlá chůze s hůlkami dokáže přímo zázraky. Pokud jí spojíte s posilováním hlubokých břišních svalů např. při cvičení Pilates, tak máte téměř vyhráno. Opět v tomto případě přidejte do svého jídelníčku pravidelné užívání GOJI:
https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-goji-d14/
a rozhodně zvolte kvalitní kolagen s dostatečným obsahem sulfátu glukosaminu a chondroitinu:
https://tea-pek.ramissio.com/ramissio-royal-d1208/

Už tedy víme, že z přírodních medikamentů je důležité pravidelné užívání Hořčíku a také dalších minerálů, vitamínů a doplňků pro výživu drobných kloubních spojení. To najdeme v GOJI, ale také nezapomeňte na pravidelné kvalitní masáže. Hýčkejte své tělo, svoji páteř a také svou duši. Odvděčí se vám!

Bližší info vám rádi sdělíme u nás v obchůdku.

TEA-PEK.RAMISSIO.COM
Ramissio Goji :: Ramissio
———————————————————————————————————————————————————————

Letní (léto 2018) otevírací doba

prodejny Tea-Pek a Zásilkovny:

Po 9 – 13 14-17 h
Út 9 – 13 14-17 h
St 9 – 13 14-17 h
Čt 9 – 13 14-17 h
Pá 9 – 13 14-17 h
So zavřeno
Ne zavřeno

(Letní otevírací doba platí do 30.9.2018)

———————————————————————————————————————————————————————

1.7.2018

Milí čtenáři těchto stránek,

máme pro vás důležité informace, jak se chránit v letním období.

Jaké letní infekce nás ohrožují?

Letní dovolená přináší odpočinek, radost a nové zážitky. Mohou nám ji však zkomplikovat různé infekční nákazy. Přečtěte si, jaké to mohou být a jak se jim bránit.

Nákazy z potravin:

Mezi nejrozšířenější patří bakteriální nebo virové infekce. Vznikají pozřením potraviny nebo vody, která je nakažená nějakou bakterií či virem. Ty se dostanou do trávicího ústrojí člověka, kde se sice nemnoží, ale uvolňují v našem střevě jedy, tzv. endotoxiny. Tyto endotoxiny potom působí na sliznici střeva a vyvolají onemocnění. Infekce se velmi často také přenáší tzv. fekálně–orální cestou (špinavýma rukama přímo do úst).

Méně rozšířená je otrava. Ta je nejčastěji vyvolána přítomností nějakého jedu v našem těle. Otravu si nejčastěji způsobíme tím, že sníme potraviny, ve kterých se pomnožily bakterie, které do jídla uvolnily své jedy, tzv. exotoxiny. Těmito jedy se po snězení příslušných potravin otrávíme. Tato onemocnění tedy nejsou přímo přenosná z člověka na člověka.

O jaké nemoci se jedná?
S rozvojem cestování a jeho narůstající oblibou si je můžeme přivézt jako nemilý suvenýr z dovolené.

Hepatitida (žloutenka) typu A:

Přenáší se fekálně-orální cestou, zdravý člověk se nejčastěji nakazí špinavýma rukama nebo kontaminovanou vodou a potravinami.
Jedná se o akutní infekční onemocnění.
Jejími projevy jsou zvracení, nechutenství, horečka, bolesti břicha, průjem, žluté zabarvení kůže, bělma a tmavá moč.
Způsobuje poškození až selhání jater.
Akutní průjmová onemocnění bakteriálního původu

Původcem je jakákoliv bakterie, která se zcela běžně vyskytuje v našem střevě (lidské střevo je osídleno mikroorganismy, které se podílí na našem trávení).
Jedná se opět o nemoci špinavých rukou, nakazit se můžeme i z kontaminovaných potravin či vody nebo fekálně orální cestou.

Salmonelózy:

Příznaky tohoto velmi rozšířeného onemocnění jsou nevolnost, zvracení, bolesti břicha, horečka, a průjmy.
Salmonely se vyskytují ve střevním traktu zvířat. Jejich velkým zdrojem je drůbeží maso a vejce.
Riziko onemocnění je tedy velmi vysoké, pokud jíme nedostatečně tepelně zpracovanou drůbež, nakazit se však můžeme i masem vepřovým.
Varem se ničí, důkladné tepelné zpracování je tedy dostatečnou ochranou.

Kampylobakteriózy:

Velmi časté onemocnění velmi podobné salmonele.
Příznaky jsou zvracení, bolesti břicha a průjmy.
Velkým zdrojem kampylobakterů je drůbež.

Břišní tyf:

Touto nemocí můžeme onemocnět, pokud se setkáme s nakaženým člověkem, sníme nakaženou potravinu nebo vypijeme kontaminovanou vodu.
K šíření přispívá špatný stav studní a vodovodů, do kterých se mohou dostat odpadní vody kanálů či žump.
V České republice se vyskytuje velmi zřídka.
Zcela běžně se vyskytuje v zemích, jako je například Střední východ, Egypt, Asie, ale i Středomoří.

Cholera:

Od nejstarších dob se vyskytuje v Indii a v jiných asijských státech.
V České republice se objevuje jen velmi zřídka.
Lze se jí vyhnout především dodržováním obecných hygienických zásad.
Navíc se doporučuje nejíst pokrmy z mořských živočichů, nejsou-li řádně tepelně upraveny a musíme být opatrní při používání ledu do nápojů, neboť původce této infekce může přetrvávat v ledu až 6 týdnů, pokud byl vyroben z vody, která byla kontaminována.

Jaká je prevence nákaz z potravin či vody?

V letním období bychom měli dávat přednost jídlům, která jsou tepelně upravována, a to za použití dostatečně vysoké teploty, a měli bychom je konzumovat ihned po uvaření.
V exotických zemích se vyhýbat salátům a jídlům z tepelně neupravených surovin.
Pokud konzumujeme jídla, která se již dále tepelně nezpracovávají a která snadno podléhají zkáze (např. měkké salámy, paštiky, tlačenky, majonézové saláty, různé cukrářské výrobky) měli bychom je sníst ihned po přípravě nebo po koupení nebo je do doby konzumace uskladnit v ledničce.
Pít vodu a nápoje jen z originálních obalů (plasové láhve, plechovky).
V exotických zemích tuto vodu používat i k čištění zubů.
Nepít nápoje s přidaným ledem.
Nejíst tepelně neupravené maso ani maso z ryb nebo mořských plodů. Vše je nutné konzumovat tepelně upravené.
Ovoce konzumovat jen takové, které je možné předem oloupat nebo jej řádně umýt balenou vodou.
Vzhledem k tomu, že většina bakterií a virů způsobujících nákazy se vylučuje stolicí člověka nebo zvířete a šíří se i rukama, vodou a potravinami, platí pro prevenci i tyto důležité zásady:

Po každém použití WC si vždy důkladně umýt ruce, stejně tak jako před jídlem nebo před přípravou jídla.
Nepožívat vodu z neznámých zdrojů (to se týká i vody v potůčcích, např. v horách).
Zeleninu a ovoce, které neloupeme, před jídlem důkladně omýt.

Parazitární nákazy:

Na dovolené nám hrozí nejenom infekční nákazy, ale také nákazy různými druhy parazitů, a to zejména v exotických zemích nebo zemích Středního východu. O jaké parazity se nejčastěji jedná?

Toxoplasma gondii:

Je to prvok, který způsobuje onemocnění s názvem toxoplazmóza.
Nejčastějším přenašečem jsou naši domácí mazlíčci – kočky, v jejichž trusu se tento prvok vyskytuje.
Pokud si po kontaktu s kočkou pečlivě neumyjeme ruce, může dojít k přenosu ústy. Je to pravděpodobné zejména u pacientů s oslabenou imunitou.
Ve většině případů se podobá chřipce, po odeznění příznaků akutní infekce, přežívá parazit v člověku ve formě tkáňových cyst hlavně v nervové tkáni někdy až do konce života.
Nebezpečí při oslabení imunity znamená to, že pak parazit „ožije“ (projeví se např. horečkou, zvětšením uzlin, poruchami vidění, křečemi).
Při nákaze v těhotenství může toxoplazmóza vyvolat závažné poškození plodu.

Motolice:

Jedná se o parazita, který patří do třídy Trematoda.
Motolice jaterní napadá jaterní žlučovody a játra.
Příznakem infekce motolicí bývá průjem nebo zácpa, hubnutí, únava, nechutenství, pocit tlaku na straně jater, zhoršený metabolismus, svědění kůže, alergie, záněty močového měchýře a ledvin.
Nakazit se můžeme nejčastěji vypitím kontaminované vody nebo konzumací nedostatečně tepelně upraveného masa.
Častým zdrojem nákazy bývají masné výrobky (salámy, tlačenky, slanina, klobásy) a špatně tepelně upravené ryby.

Trichomonáza (bičenka poševní):

Trichomoniáza, parazitární onemocnění způsobené prvokem Trichomonas vaginalis, patří celosvětově mezi nejrozšířenější pohlavně přenosné infekce.
Bičenka poševní je pohyblivý parazitický prvok, jehož jediným hostitelem je člověk.
V rámci infekce osidluje orgány urogenitálního traktu. U žen je to vagina, děložní čípek, močová trubice a močový měchýř, u mužů močová trubice, prostata, nadvarle a sperma.
Přenos je většinou pohlavním stykem.
Může způsobovat nejen zánět, vaginální výtok a svědění, ale pokud se rozšíří, tak i bolesti břicha, cysty, myomy a také neplodnost.
Často přechází i do močového ústrojí a způsobují chronický zánět močového měchýře, u mužů chronický zánět prostaty.

Ohrožovat nás může ale celá řada dalších parazitů: roupi, tasemnice, škrkavky či lamblie.

Bylinná léčba:

Na svých letních cestách bychom měli mít vždy po ruce:

Přírodní kapsle Ochránce:

Medicinální houby, které obsahují, působí proti většině virových a zejména bakteriálních infekcí. Můžeme je použít při všech nákazách z potravin či kontaminované vody. Užívat můžeme preventivně 2 kapsle ráno po dobu dovolené. Při infekci až 6 kapslí za den.
Kapsle Ochránce jsou k dispozici u nás na prodejně.

Přírodní kapsle RAMISSIO Protect:

Byliny, které obsahují, působí proti většině parazitů, ale také proti bakteriím. Užívat můžeme preventivně 2 kapsle ráno po dobu pobytu. Při infekci až 2-0-2 kapslí za den. Doporučujeme je kombinovat s kapslemi Ochránce.

Objednávejte zde a nebo u nás na prodejně:
https://tea-pek.ramissio.com/protect-c53/
https://tea-pek.ramissio.com

Tinkturu z pupenů Lichořeřišnice:

Působí proti virům a bakteriím, ochrání nás i při nachlazení či lehkém průjmu.
Tinktura z pupenů lichořeřišnice je k dispozici u nás na prodejně.

Nyní již víte, jak si užít zaslouženou dovolenou bez starostí a zdravotních potíží!

———————————————————————————————————————————————————————

4.11.2015
Vážení a milí,

tímto vás zveme na další díl bezplatné přednášky o GOJI (kustovnici čínské), o kolagenu, o Aloe Vera apod.

Sraz na přednášku bude 11.11. nejpozději v 18:00 hod. u nás na prodejně. V případě většího počtu zájemců se společně přesuneme na Dolní nám. 38, I. patro nad Hanáckou restauraci. V tomto případě budou všichni přihlášení zájemci telefonicky vyrozuměni (viz pozvánka níže).

Přednáška se opět uskuteční pod vedením odborníka tradiční čínské medicíny.

Těšit se také můžete na ochutnávku některých přírodních produktů.

Přednáška se tedy uskuteční 11.11.2015 v 18:00 hod.

Z důvodu omezené kapacity míst, prosíme o registraci do 10.11.2015 e-mailem info@tea-pek.cz, telefonicky na čísle 724 885 349 nebo osobně na prodejně. Při registraci prosím udejte své tel. číslo, abychom Vás mohli kontaktovat s informací o místu konání. Děkujeme!

Těší se na Vás Váš tým prodejny Tea-Pek

Pozvánka na BEZPLATNOU přednášku 11.11.2015 v 18 hod.
———————————————————————————————————————————————————————
15. 10. 2015
Vážení příznivci zdraví,
vyslyšeli jsme Vaše vysoké mnoství  žádostí o další  přednášku na téma GOJI.

Přednáška se uskuteční pod vedením odborníka tradiční čínské medicíny, (viz pozvánka ve formátu PDF níže).

Těšit se také můžete na ochutnávku některých přírodních produktů.

Bezplatná přednáška se bude konat v PONDĚLÍ 19. 10. 2015 v 18:00 hod. na adrese Dolní nám. 38, nad Hanáckou hospodou.


Z důvodu omezené kapacity míst, prosíme o registraci e-mailem: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně na prodejně.Přijdet-li k nám na prodejnu v 17:50 hod., půjdeme do přednáškového sálu všichni společně.
Děkujeme!
Těší se na Vás Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————
27. 9. 2015
Milí zákazníci,
z důvodu mnoha Vašich žádostí o další přednášku na téma GOJI a zdraví nám dovolte, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na další bezplatnou přednášku o zdravotních účincích GOJI (kustovnice čínské).Přednáška se uskuteční pod vedením odborníka tradiční čínské medicíny, (viz pozvánka ve formátu PDF níže).
Těšit se také můžete na ochutnávku některých přírodních produktů.
Akce se bude konat bezplatně v naší prodejně v PÁTEK 2. 10. 2015 v 18:00 hod.

Z důvodu omezené kapcity míst, prosíme o registraci e-mailem: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně na prodejně.
Děkujeme!
Těší se na Vás Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————
8. 9. 2015
Vážení příznivci zdraví,
dovolte, abychom Vás pozvali na bezplatnou přednášku o zdravotních účincích GOJI (kustovnice čínské) pod vedením odborníka tradiční čínské medicíny, (viz pozvánka).
Přednáška bude spojena s ochutnávkou přírodních produktů.
Přednáška se bude konat v naší prodejně ve STŘEDU 16. 9. 2015 v 18:00 hod.
Z důvodu omezené kapcity míst, prosíme o registraci e-mailem: info@tea-pek.cz, telefonicky: 724 885 349 nebo osobně na prodejně.
Děkujeme!
Těší se na Vás Váš tým prodejny Tea-Pek
Pozvánka na přednášku 16.9.2015 v 18 hod.
———————————————————————————————————————————————————————
5. 8. 2015
Milí zákazníci,
nově pro Vás máme energetickou a velmi zdravou bombu v podobě čerstvého nápoje z BIO MLADÉHO JEČMENE – SUŠENÉ ŠŤÁVY,  5g/porce.
Nápoj je vždy čerstvě a pečlivě připravený a podávaný s láskou a úsměvem. :-) Popis: Mladý ječmen – BIO Sušená šťáva z mladých výhonků BIO ječmene je ve formě prášku, ze kterého se připravuje svěží zelený nápoj.

Nápoj obsahuje:

 • Vitamíny (např. výjimečně velké množství vitamínů C, E,  K, beta-karotenu, vitamínu B1,  B2,  B3,  B6 a dalších)
 • Minerály (hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek, draslík, mangan a mnoho dalších)
 • Stopové prvky
 • Aminokyseliny (18 aminokyselin)
 • Nukleové kyseliny a enzymy
 • Fytolátky (např. velké množství chlorofylu)
 • Vysoký obsah kyseliny listové

Šťáva z mladého BIO ječmene udržuje ve správném poměru kyselost a zásaditost těla, tzv. acidobazickou rovnováhu.

Více informací o mladém ječmeni zistíte např. zde:

http://www.mlady-jecmen-bio.czCena jedné porce čerstvé šťávy je  29,- Kč.
Podáváme chladné.
Na Vaši návštěvu se těší Váš tým prodejny Tea-Pek
——————————————————————————————————————————————————
29. 7. 2015
Vážení zákazníci a milí příznivci zdraví,
rozšíířili jsme pro Vás sortiment o BÁŤKOVY BYLINKOVÉ SIRUPY, které jsou vyráběny z jednotlivých bylin a tím přispívají ke zdraví celého těla. Sirup je skvělým dárkem pro Vaše blízké, ale také vhodná bylinná prevence spousty nemocí. Pokud již ale nějaká nemoc přijde, tak Vám naše bylinné sirupy pomohou rychle a efektivně zdraví vrátit zpět!
Báťkovy bylinkové sirupy se s maximální pečlivostí a láskou vyrábí z těchto jednotlivých bylin:
- MEDUŇKA
- ŠALVĚJ
- KVĚT BEZU
- HEŘMÁNEK
- PAMPELIŠKA
- MÁTA
- KOPŘIVA
- JITROCEL
Budeme se těšit na Vaši návštěvu!!!
Váš tým prodejny Tea-Pek
banner_jitrocel
———————————————————————————————————————————————————————
27. 7. 2015
Milí zákazníci,
přichystali jsme pro Vás novou službu:
Zdravotní poradenství zaměřené na gemoterapii jsme nyní navíc rozšířili o BEZPLATNÉ měření krevního tlaku vysoce kvalitním digitálním tonometrem zn. OMRON. Přijďte za námi a řekněte nám, že byste si rádi nechali změřit krevní tlak. Rádi a ZDARMA Vám jej změříme.
Těšíme se na Vás!!!
Váš tým prodejny Tea-Pek
1730809-omron-m4-blood-pressure-monitor-0
———————————————————————————————————————————————————————
24. 7. 2015
Vážení zákazníci,
vyslyšeli jsme Vaše návrhy a dnes už u nás můžete pohodlně zaplatit platební či kreditní kartou.

Odpadá tedy pro Vás nepříjemnost v hledání nejbližšího bankomatu.
Poplatek za platbu kartou je ve výši 1,5 %.

Těšíme se na Vaši návštěvu  a věříme, že Vám tato služba zpříjemní Vaše nákupy.  :-)

Váš tým prodejny Tea-PekPlatební karty
———————————————————————————————————————————————————————
27. 4. 2015
Milí zákazníci,
 
máme pro Vás výbornou „čerstvou“ zprávu:
Čerstvá sklizeň čaje Darjeeling Risheehat SFTGFOP1 Flowery Special 2015 je již k dispozici a je to opravdová lahůdka.
Přijďte ochutnat. :-)
 
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————
15.4.2015
Vážení a milí zákazníci,

zveme Vás dnes od 14:00 hod. na ochutnávku čaje Matcha v klasické přípravě, ale i v netradičních kombinacích.

Ochutnávka se uskuteční u nás na prodejně.
 
Všichni jste sdrdečně zváni.
 
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
13.4.2015
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali, že pro Vás od příštího týdne připravujeme čerstvou sklizeň z Darjeelingu 2015:

 •  Darjeeling Risheehat SFTGFOP1 Flowery Special 2015

Čajová zahrada Risheehat leží v nadmořské výšce 762-1463 m. V polovině 19. století ji založili Britové a původně se jmenovala podle místního obyvatelstva Tsering Bagan. Současný název Risheehat doslova znamená „domov všech svatých“. Pravidelně svinuté zelené lístky se stříbřitými tipsy vytváří nálev zlatavé barvy s vůní sladkého tropického ovoce. V chuti se z počátku objevuje osvěžující karambola, která se postupně rozvíjí do sladkého, šťavnatého ananasu.

Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek

———————————————————————————————————————————————————————-

23.2.2015
Vážení zákazníci a návštěvníci těchto stránek,
dovolte nám, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na další díl přednášky s panem RNDr. Jiřím Holinkou, Ph.D.
Bezplatná přednáška se uskuteční v našem obchůdku, a to ve ČVRTEK 5. 3. 2015 v 18:00 hod.
Přednáška, na kterou tímto všechny zájemce zveme, bude zaměřena na téma:
                                                            „Jarní detoxikace a správně fungující lymfatický systém.“
RNDr.  Jiří Holinka, Ph.D.  je předním odborníkem v oblasti biologie a autorem mnoha vědeckých publikací o zdraví a prevenci nemocí.
Zároveň se na závěr přednášky můžete těšit na test aloe a na poukazy na lymfatickou masáž. Všichni jste srdečně zváni, rezervujte si místo e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349) nebo u nás na prodejně. Přihláška je z důvodu zajištění dostatečného počtu míst. Děkujeme!
Váš tým prodejny Tea-PekLymfa
———————————————————————————————————————————————————————-
Zveme Vás na další vycházky Nordic Walking pod vedením zkušeného lektora. Vycházky se uskuteční vždy v úterý (24.2., 10.3. a 24.3.). Vyrážíme v 16:00 hod. od nás z čajového obchůdku. Přihlášky posílejte e-mailem (info@tea-pek.cz) nebo telefonicky (724 885 349). Cena je 70 Kč včetně půjčení holí a po vycházce lahodného občerstvení v naší prodejně.Na všechny zájemce (také na začátečníky) se těší tým prodejny Tea-Pek.
———————————————————————————————————————————————————————-
3.2.2015
Připomínáme, že dnešní plánovaná vycházka NORDIC WALKING začíná až v 16:30 hod. Zájemci se ještě mohou do 15:30 hod. přihlásit na tel.: 724 885 349.
Hole a po vycházce lahodný horký čaj jsou pro každého zájemce zajištěny.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek!
——————————————————————————————————————————————————————-
3.2.2015
Pro milovníky Opilých hrušek máme vynikající zprávu: dnes dorazila čerstvá zásilka v alkoholu máčených hrušek, které jsou polité kvalitní hořkou čokoládou.
Mezi další dorazivší zboží patří BEZLEPKOVÉ bílé Pohanko-jáhlové hrudky s kandovaným ovocem.  Jedná se o jogurtovo-čokoládovou polevu s brusinkami a meruňkami. (Foto na Facebooku).
 
Všechny milovníky těchto pochoutek rádi uvítáme v naší prodejně.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek!
———————————————————————————————————————————————————————-
3.1.2015

Přinášíme Vám krásnou skupinovou fotografii ze silvestrovské vycházky s holemi Nordic Walking a zároveň všechny zájemce zveme na další vycházku pod vedením zkušeného instruktora.  Sraz 13.1.2015 v 16:00 hod u nás na prodejně.  Hole budou pro každého bezplatně zajištěny. Půjdeme na hodinovou sportovně-zdravotní vycházku do parku a poté budeme na zahřátí zdarma servírovat šálek lahodného horkého čaje.

Celou vycházku povede zkušený instruktor. Cena 70,-Kč.  Přihlášku prosíme posílejte na mail, osobně, případně telefonicky.
 
Těšíme se na Vás!
 
Váš tým prodejny Tea-Pek

NW 31.12.2014———————————————————————————————————————————————————————-

29.12.2014
Vážení přátelé,
 
doufáme, že jste měli pěkné Vánoce, že Vám Ježíšek nadělil spoustu dárků a že jste svátky prožili se svými nejbližšími.
********* Do blížícího se roku 2015 Vám přejeme spoustu zdraví, osobních i pracovních úspěchů, štěstí a také, aby ten nový rok byl ve všech ohledech lepší a příznivější než kterýkoliv rok předtím !!! To Vám přeje Vaše prodejna Tea-Pek **********
Zároveň pro Vás máme dvě potěšující akce:
1) v podobě VÝPRODEJE kvalitních vysokohorských čajů zn. MABROC – od dnešního dne až do vyprodání. Přijďte si pro svůj čaj ještě dnes!
2) v pozvání všech, kdo na silvestrovské dopoledne mají čas a chuť na vycházku s holemi Nordic Walking a Bungy Pump.
Sraz v 10:00 na prodejně. Hole budou pro každého bezplatně zajištěny. Půjdeme na hodinovou sportovně-zdravotní vycházku do parku.
Celou vycházku povede zkušený instruktor. Cena 70,-Kč.
Přihlášku prosíme posílejte na mail, osobně, případně telefonicky.
 
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
24.12.2014
Milí zákazníci,
 
všem příznivcům naší prodejny přejeme krásné vánoční svátky, spoustu  radostí, lásky, vzájemné pohody a bohatého Ježíška!
 
Otevírací doba během svátků:
ČTVRTEK 25. 12. ZAVŘENO
PÁTEK 26. 12. ZAVŘENO
SOBOTA 27. 12. OTEVŘENO 9:00 – 12:00 hod.
PONDĚLÍ 29. 12.  OTEVŘENO 9:00 – 12:00 hod.
ÚTERÝ 30.12. OTEVŘENO 9:00 – 18:00 hod.
STŘEDA 31. 12. OTEVŘENO 9:00 – 12:00 hod.
ČTVRTEK 1. 1. ZAVŘENO
PÁTEK 2. 1. ZAVŘENO
SOBOTA  3. 1. ZAVŘENO
 
Už nyní se na Vaši návštěvu těší Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
23.12.2014
Vážení zákazníci,
 
pokud jste ještě nestihli nakoupit vánoční dárečky, máte stále ještě poslední příležitost potěšit své blízké dárkem od nás.
Na výběr (kromě čajů a kávy) máte: medovinu, sušené plody, keramiku, zdravotní čaje, léčivé tinktury  apod.
Na Štědrý den jsme tady pro Vás od 10:30 – 13:30 hod.
Ke každému nákupu navíc tento den dostanete malou pozornost. :-)
 
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
15.11.2014
Akce na týden od 17. 11. 2014:
1) přijďte ve STŘEDU 19.  11. 2014 nabrat novou sílu s nordickou chůzi a holemi NW nebo intenzivnější posilování s holemi Bungy Pump pod vedením zkušeného instruktora! Posílíte tak 90% svalů a díky vyplaveným endorfinům navíc objevíte radost ze života! :-)
Sraz v 17:00 hod. na NW a  BP u nás! Prosíme o včasnou rezervaci e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349, 605 108 727) nebo u nás na prodejně se sdělením výšky Vaší postavy (kvůli holím, které budou zájemcům bezplatně zapůjčeny).
Cena lekce vč. následného posezení u šálku horkého lahodného čaje činí 70,- Kč.
2)Tento týden pro Vás máme výhodnou cenovou akci, která Vás v těchto dnech příjemně zahřeje a navíc Vám a Vašim blízkým udělá radost.
Akce se vztahuje na hermeticky uzavřené okrasné dózy, které jsou naplněny 200g velmi kvalitního černého vysokohorského ceylonského čaje:
a) Nuwara Elyia – čistý kvalitní sypaný černý čaj (200g).
b) Yala Night – ceylonský sypaný čaj s pomerančovou kůrou (200g).
Chuťově exkluzivní a povzbuzující čaje pro Vás tento týden máme slevněné z ceny 239,- Kč na příjemných 149,- Kč.
Zásoby jsou omezené, proto, prosíme, přijďte ještě dnes.:-)
Naše doporučení: darujte svým blízkým okrasnou dózu s čajem, je to milý a voňavý dárek.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
24. 10. 2014
Vážení a milí zákazníci a návštěvníci, 
dovolujeme si Vás informovat o dění v příštím týdnu, tedy od 27. 10. 2014:
- ve STŘEDU 29. 10 2014 v 17:00 hod. proběhne lekce Nordic Walking a Bungy Pump. Vychází se od nás do Bezručových Sadů a hole budou zájemcům bezplatně zapůjčeny. Cena lekce vč. posezení u šálku horkého lahodného čaje činí 70,- Kč.
- ve ČTVRTEK 30. 10. 2014 se u nás v 18:00 hod.,  ve spolupráci s předním odborníkem v oblasti biologie, autorem mnoha publikací,

panem RNDr. Jiřím Holinkou, Ph.D. uskuteční bezplatná přednáška na téma:
                                                            „Jak se bránit podzimnímu nachlazení.“

Jako bonus bude přidáno téma: „Prevence a neinvazivní léčba nádorových onemocnění.“

 
Zároveň pan doktor uskuteční ochutnávku některých přípravků k obraně organismu před nemocemi a na závěr se můžete těšit na test aloe od různých světových výrobců.
Všichni jste srdečně zváni,  jenom prosíme o závaznou přihlášku jak na vycházku, tak na na přednášku, a to:
e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349) nebo u nás na prodejně. Přihláška je z důvodu zajištění dostatečného počtu míst. Děkujeme!
Váš tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
9. 10. 2014
Milí čtenáři těchto řádků, 
dnes Vám doporučujeme článek o čajích, kde autor popisuje jejich blahodárný vliv na lidský organismus.
Stať ráno vyšla na portálu centrum.cz a jmenuje se: „Obyčejný čaj léčí víc než rýmu. Pomáhá i na rakovinu“.

!!! Pro zobrazení článku, klikněte ZDE !!!

Každý si prosím udělejme vlastní názor na účinky kvalitních sypaných čajů. Mnohdy nám mohou zachránit zdraví, ale i život……
Na Vaši návštěvu (třeba spojenou i s nákupem ČAJE :-) se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
3.10.2014
Vážení zákazníci a příznivci zdraví,
s  nadcházejícím nehostinným počasím jsme pro Vás ve spolupráci s předním odborníkem v oblasti biologie, autorem mnoha publikací,
panem RNDr. Jiřím Holinkou, Ph.D.  připravili bezplatnou veřejnou přednášku na téma:
„Jak se bránit podzimnímu nachlazení.“
Jako bonus bude přidáno téma: „Prevence a neinvazivní léčba nádorových onemocnění.“
Zároveň pan doktor uskuteční ochutnávku některých přípravků k obraně organismu před nemocemi a na závěr se můžete těšit na test aloe od různých světových výrobců.

Přednáška se uskuteční v našem čajovém obchůdku ve ČTVRTEK 16. 10. 2014 v 18:00 hod.

Všichni jste srdečně zváni,  jenom prosíme o závaznou přihlášku e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349) nebo u nás na prodejně. Přihláška je z důvodu zajištění dostatečného počtu míst. Děkujeme!
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
2.10.2014
Naši milí zákazníci,
přijďte ve STŘEDU 8. 10. 2014 nabrat novou sílu s nordickou chůzi a holemi NW nebo intenzivnější posilování s holemi Bungy Pump pod vedením zkušeného instruktora! Posílíte tak až 90% svalů a díky vyplaveným endorfinům navíc objevíte radost ze života! :-)
Sraz v 17:00 hod. na NW a  BP u nás! Prosíme o včasnou rezervaci e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349, 605 108 727) nebo u nás na prodejně se sdělením výšky Vaší postavy (kvůli holím, které budou zájemcům bezplatně zapůjčeny).
Cena lekce vč. posezení u šálku horkého lahodného čaje je 50,- Kč.
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
Nordic Walking 2
———————————————————————————————————————————————————————-
1.10.2014
Vážení zákazníci a návštěvníci těchto stránek,
v ÚTERÝ 7. 10. 2014 během celého dne  v našem čajovém & kávovém obchůdku proběhne individuální diagnostika zdravotního stavu pomocí přístroje BIOREZONANZ 3000. Diagnostiku bude provádět paní Ing.  Ingrid Gauríková, která má 17-ti letou praxi s diagnostikováním zdravotního stavu a východní medicínou.

Co je Biorezonance a jak funguje?

„Je to přelomová terapie v oblasti tělesného a duševního zdraví“

Vědci z oboru kvantové fyziky a biofyziky potvrdili, že vše kolem nás má elektromagnetické vyzařování. Každá látka, buňka, či předmět, ale i bakterie, viry, paraziti, toxiny, nikotin atd. mají svou jedinečnou frekvenci, tedy kmitočet a vytváří elektromagnetické vlnění. Toto vlnění se dá změřit a využít v léčbě nemocného pacienta. Každá substance má podle své vlastnosti určitou typickou vlnovou délku nebo frekvenci se zcela individuální charakteristikou.
Lidské tělo vyzařuje různé elektromagnetické vibrace:
buňky, tkáně a orgány – všechno má vlastní vibrace. Tyto samostatné vibrace jsou ve vzájemné korelaci a navzájem se ovlivňují. Společně u pacienta vytváří kompletní spektrum vibrací.
Je zřejmé, že vibrace zdravé osoby mají jinou strukturu než vibrace nemocného. Ve spektru vibrací nemocné osoby narušují normální spektrum vibrací vibrace cizích prvků, jež se v těle ukládají – jako např.  amalgám, baktérie, viry, alergeny, mykózy atd.

Na základě kvalitní diagnózy Vám může být doporučena léčba pomocí gemoterapie, kterou u nás v obchodě pro Vás máme vždy připravenou.

Prosíme o přihlášení se na diagnostiku e-mailem (info@tea-pek.cz), telefonicky (724 885 349), osobně na prodejně a domluvíme s Vámi konkrétní čas, kdy na diagnostiku přijít.

Diagnostika trvá 18 minut a její dotovaná cena je 200,- Kč  v případě využití léčby pomocí gemoterapie u nás na prodejně.

Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek

Diagnostika

———————————————————————————————————————————————————————-

10.9.2014
Naši milí zákazníci,
přijďte si 26.9.2014 ZDARMA vyzkoušet nordickou chůzi s holemi NW nebo intenzivnější posilování s holemi Bungy Pump pod vedením odborníka! Posílíte tak až 90% svalů a díky vyplaveným endorfinům navíc objevíte radost ze života! :-)
Sraz v 16:00 hod. na NW a v 17:00 hod. na BP u nás!Prosíme o včasnou rezervaci e-mailem (info@tea-pek.cz) nebo u nás v prodejně se sdělením výšky Vaší postavy (kvůli holím, které budou zájemcům bezplatně zapůjčeny).
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
Nordic Walking
———————————————————————————————————————————————————————-

18.8.2014
Vážení zákazníci,
dnes Vám přinášíme lahodnou a čerstvou novinku v podobě rozšíření sortimentu o dvě letošní čerstvé sklizně zelených čínských čajů.
Rozšířili jsme sortiment o tyto dva exkluzivní čaje: (Sběr: březen a duben 2014).
- Meng Ding Si Bei Xiang “ Vůně čtyř šálků“
- Lung Ching Xi Hu „Dračí studna od Západního jezera“
Budeme se na Vás těšit ve Vašem oblíbeném čajovém a kávovém obchůdku!!!
Tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
8.8.2014
Naši milí zákazníci,
OXALIS ČAJ&KÁVA pořádá ve STŘEDU 13.8.2014 Coffee Day (viz letáček), proto si Vás v tento den dovolujeme pozvat do našeho voňavého obchůdku, kde si budete moci rovněž nakoupit veškeré položky ze sortimentu káva Oxalis se speciální slevou.
Na Vaši návštěvu se těší tým prodejny Tea-Pek
Zároveň všem našim zákazníkům oznamujeme, že Váš oblíbený čajový a kávový obchůdek bude mít v PONDĚLÍ  11.8.2014 ZAVŘENO.
Děkujeme za pochopení!Coffe Day 13.8.2014
———————————————————————————————————————————————————————-
18.7.2014
Vážení zákazníci,
dovolte, abychom Vás pozvali na doušek čerstvé a lahodné cibetkové kávy.
Kávičku před přípravou čerstvě pomeleme, abyste  ji mohli degustovat plnými doušky.
CibetkaCibetka

V čem je cibetková káva exkluzivní?

Cibetková káva se zpracovává z trusu cibetek, konkrétně z druhu, který se nazývá cibetka palmová.
Cibetky jsou sice masožravé, ovšem sladkými kávovými bobulemi nepohrdnou, naopak. Jakmile takovou bobuli cibetka sní, projde jejím trávicím traktem, a to téměř neporušená – v žaludku dochází k tzv. fermentaci, a právě fermentace je přesně to, co dodává výsledné kávě specifickou a nezaměnitelnou chuť a aroma.

Jak tuto „cibetčí kávu“ poznáme a jaké má chuťové vlastnosti?

Díky tomu, že jsou kávová zrnka „přírodně zpracovávána“ v těle cibetky, jsou po opražení více olejnatá, mají silnější aroma a údajně i výbornou chuť – káva získává svou exkluzivitu díky tomu, že prošla právě trávicím traktem této kunovité šelmičky.
Podle některých má cibetčí káva chuť hořké čokolády, podle jiných zase chuť karamelu bez typické kávové hořkosti, někteří v ní dokonce cítí i švestky – nám nezbývá nic jiného, než ji ochutnat a vytvořit si vlastní názor.

Jak se sbírá?

Sběrači to opravdu nemají lehké, a to proto, že trus cibetek se nachází převážně v horách a navíc většinou v hustém křoví, kde cibetka tráví většinu svého času. Nalezení takové cibetčí „hromádky“ ale není věc náhody – zkušený sběrač nebo sběračka si dovede cibetku i vystopovat.
Obalená zrnka kávy se proplachují v horských říčkách, poté se usuší a následně praží jako „normální“ káva.

Kolik stojí káva z cibetky?

Káva „z cibetek“ – Kopi Luwak patří mezi nejdražší kávy na světě, mimo jiné také díky své exkluzivitě – Filipíny totiž vyprodukují jen půl tuny této kávy ročně! A pokud byste měli zájem si kávu zakoupit, můžete i u nás v České republice. Ceny se liší, ovšem pravdou je, že kilo Kopi Luwaku pod deset tisíc korun jednoduše nekoupíme. Tvrdí se ovšem, že je to káva tak jedinečná a chutná, že se do ní investovat rozhodně vyplatí.

Rádi Vás u nás uvítáme při šálku lahodné cibetkové kávy.

Cena za šálek (8g) čersvé cibetkové kávy je 125,- Kč.

Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek

———————————————————————————————————————————————————————-

V SOBOTU 21.6. 2014 v době od 10:00 do 12:00 hod.  bude v našem čajovém obchůdku probíhat ochutnávka černého vysokohorského ceylonského čaje s ryze přírodním aromatem jahody a smetany.
 
Všichni zákazníci, kteří si před naším obchodem vezmou od krásné hostesky letáček, obdrží  k nákupu ZDARMA originální hrneček na příjemné popíjení tohoto výjimečného čaje.
 
Čaje Mabroc
Všichni jste srdečně zváni.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
V ÚTERÝ 6.5. v 18:00 hod. se v RCO (Regionální centrum Olomouc, Jeremenkova 40) uskuteční přednáška na téma GOJI.
Zazní zde výsledky u  pacientů, kterým již  lékaři nedávali naději, přesto se však jejch zdravotní stav výrazně zlepšil, někteří se úplně uzdravili.
 
GOJI (Kustovnice čínská) je nejvýživnější plodina na této PLANETĚ.
Mnoho lidí pocítilo úžasné vlastnosti těchto plodů. Přijďte i Vy a dozvíte se, jakým způsobem změnit své zdraví a nastartovat dobře fungující imunitu.
 
Přednáška je bezplatná, jenom kvůli volným místům prosíme o rezervaci na e-mail, případně telefon (info@tea-pek.cz, tel.: 724 885 349).
 
Budeme se na Vás těšit a přejeme krásný den!
Všichni z prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
Velikonoce už přišly v plné síle,
svět se najednou tváří tak mile,
je to radost, venku teď být
a jenom si tak sluncem jít.
Ať tyhle nejhezčí dny
naplní všechny vaše sny.
 
Otevírací doba v průběhu Velikonoc:
Pondělí 21.4. ZAVŘENO
Úterý 22.4.   ZAVŘENO
 
Spoustu pohody, zdraví a lásky přejí všichni z prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
V PÁTEK 11.4. 2014 v době od 15:00 do 17:00 hod.  bude v našem čajovém obchůdku probíhat ochutnávka černého vysokohorského ceylonského čaje s ryze přírodním aromatem jahody a smetany.
 
Všichni zákazníci, kteří si před naším obchodem vezmou od krásné hostesky letáček, obdrží  k nákupu ZDARMA originální hrneček
na příjemné popíjení tohoto výjimečného čaje.Čaje Mabroc
 
Všichni jste srdečně zváni.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
Srdečně Vás zveme na přednášku o bylinkách: BYLINKY JAKO OD BABIČKY, která se koná v ÚTERÝ 8.4. v 18:00 hod. na naší prodejně.
Kvůli zajištění dostatečného počtu míst k sezení je nutná rezervace na e-mailu: info@tea-pek.cz
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-PekBylinky jako od babičky1
———————————————————————————————————————————————————————-
Pro velký zájem tuto STŘEDU 2.4. od 15:00 do 17:00 hod. opakujeme ochutnávku pečených čajů MADAMI.
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
V SOBOTU 29.3. od 10:00 hod. budeme opět ZDARMA ochutnávat pečené čaje MADAMI.
Přijďte ochutnat lahodný pečený čaj. Budeme se na Vás moc těšit!
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————————————————————————————————————————-
4.3.2014
Věhlasný pěstitel GOJI (Kustovnice čínské) má pro všechny zákazníky připraveny sazenice, které je NYNÍ vhodné vysadit.
Objednávky přijímáme osobně na prodejně, emailem, telefonicky.
*Při objednávce 2 kusů, zdarma přivezeme.
 

Goji je rostlina velmi bujně (i v našich podmínkách) rostoucí, částečně až plně mrazuvzdorná (uvádí se cca – 23°C). Habitem se jedná o keř dosahující výšky až k 3,5m  s  převisajícím charakterem větví, které vznikají díky vytváření dlouhých tenčích letorostů. Rostlina pochází z oblasti Asie, uvádí se oblast Číny Ning – Sia. Řadí se do čeledi Solanaceae – Lilkovité, tedy je příbuzná rajčatům, bramborám, lilku, tabáku aj.. tomuto odpovídají i květy, které jsou hvězdicovité fialověbílé velmi podobné například lilku. Kvete v letním období od VI. až do VIII. Rostliny jsou oboupohlavné, neboli vytváří samčí i samičí květy a opylují je nejlépe včely. Rostliny do plodnosti přichází nejčastěji  2. až 3. rokem, o něco dříve u jedinců množených řízky nebo vyšlechtěných odrůd. Díky pozdějšímu dozrávání plodů se doporučuje vysazovat rostliny na slunné chráněné stanoviště. Na půdu je rostlina velmi nenáročná. Nesnese pouze zamokřené půdy, dokonce snáší i lehké chudší zasolené půdy. Plody se sklízí postupnou probírkou (plantážně každý týden) po dobu přibližně jednoho až dvou měsíců. Zrání probíhá dle podmínek od července do října. Pouze plně vyzrále plody je možné používat k přímému konzumu, neboť pouze ty obsahují léčivé a zdraví prospěšné látky.

Listy jsou spíše kopinaté u jednotlivých odrůd se liší nejen tvarem,  ale i velikostí. Například námi nabízená odrůda je typická svými kulatějšími širšími a většími listy.

Nejčastější onemocnění a škůdci: Kustovnici čínskou ,, trápí,, běžně se vyskytující choroby a škůdci. Je vhodné připomenout, že se Goji řadí do čeledi Lilkovitých, proto se u ní občas vyskytuje Plíseň bramborová. Co se týká škůdců, rostlina jimi nějak výrazně netrpí. Pouze se v suchém a teplém období může na rostlině objevit sviluška. Dále se mohou vyskytnout při větším tlaku i různé druhy mšic.

Pěstování:

1.       Sazenice vysazujeme na slunném chráněném místě z důvodů lepšího dozrávání plodů

2.       Provádíme pravidelný řez – stejný typ řezu jako se provádí u keřového rybízu a angreštu.

3.       Důležité je také nepřehnojování dusíkatými hnojivy, aby rostlina zbytečně ještě více nepřirůstala,  naopak dopřát rostlině  K, P, Mg.

4.       Velmi vhodné je odstraňování listů v okolí plodů, podobně jako se provádí u révy vinné z důvodu lepšího přístupu slunečních paprsků.

5.       Doporučuje se  při dozrávání chránit plody proti ptákům sítí

Goji

Cena je 129,- Kč za sazenici a pěstitel poskytuje doživotní záruku, tzn. při uhynutí z libovolného důvodu, dostanete novou mladou sazenici zdarma.
*Platí pro rozvoz – Olomouc, Samotišky, Sv. Kopeček.
Více informací na naší prodejně.
———————————————————————————————————————————————————————-
3.3.2014
Připravili jsme pro Vás akci s čajovou  značkou MABROC, která se specializuje na čaje z Ceylonu.
Vyzkoušejte 200 gramovou dárkovou plechovou dózu Tisíc a jedna noc s květy růže, slunečnice a  pomeranče.
Čaj Tisíc a jedna noc pro Vás vytváří tajuplnou atmosféru exotického východu.
Vyvážená směs nabízí chuťové variace ovoce a květů, které v kombinaci s černým a zeleným čajem navozují příjemný a uvolňující požitek z pití každého šálku tohoto lahodného čaje.
 
Případně můžete vyzkoušet i menší balení. Také pro Vás na prodejně máme papírovou krabičku s nálevovými sáčky pro pohodlnější přípravu.
 
Zdravotní účinky: čaj Tisíc a jedna noc je neocenitelným pomocníkem při léčbě vysokého krevního tlaku, účinně působí pMabroc - Tisíc a jedna nocroti nachlazení a také je výborným afrodiziakem.
 
Složení: směs černého a zeleného čaje, květy růže, květy slunečnie a květy pomeranče s přírodním jahodovým aromatem.
 
Akční cena: 149,-Kč.  Původní cena: 239,- Kč.                                                                                                        
Vzorečky jsou do rozebrání zdarma.
 
Těší se na Vás tým prodejny Tea-Pek.
————————————————————————————————————————————————————————-
Ve dnech 24. 1. – 27. 1. 2014 bude ve vašem oblíbeném čajovém obchůdku probíhat inventura.
Po inventuře, tedy ihned v ÚTERÝ 28. 1. 2014 budeme pro vás mít v nabídce také nové zboží. Určitě si vyberete. :-)
 
V ÚTERÝ 28. 1 . 2014 se na vás těší tým prodejny Tea-Pek.
————————————————————————————————————————————————————————-
Ve středu 22.1.2014 se od 18:00 hod. v našem čajovém obchůdku uskuteční další díl přednášky na téma: „Jen to je krásné, co je zdravé.“ Přednáška bude zaměřena na prospěšný vliv plodů GOJI (Kustovnice čínské) na lidský organismus.
Přednášet bude  Ing. Bedřich Šiška, odborník na GOJI.

Všichni jste srdečně zváni!

(Goji), Kustovnice čínská je zejména vhodná při:

 • likvidaci volných radikálů,
 • posilování imunity jater a ledvin,
 • vyživování krve,
 • zlepšení zrakové ostrosti,
 • napomáhání při impotenci,
 • snižování krevního tlaku,
 • při léčbě lupénky,
 • dále má mírné afrodiziakální vlastnosti,
 • zlepšuje paměť,
 • dodává energii a další……………….

Kustovnice čínská je vynikající doplněk stravy a „všelék“, který si nachází oblibu u stále většího počtu lidí.

Budeme se na Vás těšit.
Přednáška je bezplatná.
Jenom prosíme o rezervaci (e-mailem, SMS-kou), abychom byli s to zajistit dostatečný počet židlí. Děkujeme!
————————————————————————————————————————————————————————-
Zítra, tj. 17. 1. 2014 bude mít váš čajový a dárkový obchůdek ZAVŘENO, vyrážíme mimo Olomouc.
 
V sobotu 18. 1. 2014 se zase na vás budeme těšit.
Navíc pro vás v tento den na celé dopoledne opět chystáme OCHUTNÁVKU pečených čajů!
Všichni jste v hojném počtu srdečně zváni!!!
Těší se na vás tým prodejny Tea-Pek.
————————————————————————————————————————————————————————-                                                                                                                                                          PROVOZNÍ DOBA O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH:                                          
                                             Všem našim zákazníkům děkujeme za projevenou důvěru v tomto roce  a 
                                               do nového roku 2014  přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!!!!
                                         Příjemné a klidné prožití Vánočních svátků přejí všichni z prodejny Tea-Pek
 
22.12.2013    10:00 – 17:00
23.12.2013     9:00 – 18:30
24.12.2013    ZAVŘENO
25.12.2013    ZAVŘENO
26.12.2013    ZAVŘENO
27.12.2013     9:00 – 17 :00
28.12.2013    9:00 – 12:00
29.12.2013    ZAVŘENO
30.12.2013    9:00 – 17:00
31.12.2013   ZAVŘENO
1.1.2014        ZAVŘENO
2.1.2014        ZAVŘENO
3.1.2013        ZAVŘENO
Od 4.1.2014  je již běžná otvírací doba
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
Ve STŘEDU 4.12.2013 se v našem obchůdku v čase od 11:00 hod. uskuteční další porce ochutnávky pečených čajů                                                                                                                                                                                    MADAMI.
Ochutnávku bude opět realizovat zkušený zaměstnanec z firmy MADAMI, který rád na Vaše otázky znale odpoví.
Již dříve jsme se firmy MADAMI zeptali: „Co je to vlastně pečený čaj?“
„Pečený čaj je chutný nápoj s kousky ovoce (podíl ovoce je 75% – 95%) a navíc v tak snadno a rychle připravitelné podobě. Již se nemusíte namáhat sběrem ovoce a návštěvou kořenářek, abyste si poté doma pracně připravili čerstvý ovocný čaj. Teď Vám stačí otevřít uzávěr sklenice a už jen pouhá vůně probudí fantazii nejednoho milovníka nevšedních pochutin“,  odpověděl pán, který Vás ochutnávkou bude celý den provázet.
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
V SOBOTU 23.11. od 9:30 hod. budeme opět ZDARMA ochutnávat pečené čaje MADAMI.
Přijďte ochutnat lahodný pečený čaj. Budeme se na Vás moc těšit!
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
Pro velký zájem tuto SOBOTU 9.11. od 9:30 hod. opakujeme ochutnávku pečených čajů MADAMI.
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
Ve STŘEDU 6.11.2013 se v našem obchůdku v čase od 14:00 hod. uskuteční ochutnávka pečených čajů MADAMI.
Ochutnávku bude realizovat odborník (z firmy MADAMI) na slovo vzatý, který rád na Vaše otázky fundovaně odpoví.
Zeptali jsme se: „Co je to vlastně pečený čaj?“
„Pečený čaj je chutný nápoj s kousky ovoce (podíl ovoce je 75% – 95%) a navíc v tak snadno a rychle připravitelné podobě. Již se nemusíte namáhat sběrem ovoce a návštěvou kořenářek, abyste si poté doma pracně připravili čerstvý ovocný čaj. Teď Vám stačí otevřít uzávěr sklenice a už jen pouhá vůně probudí fantazii nejednoho milovníka nevšedních pochutin“,  říká pán, který Vás ochutnávkou bude celé odpoledne provázet.
Na Vaši návštěvu spojenou s ochutnávkou se těší tým prodejny Tea-Pek
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
21.10.2013 Informace o  slevových kupónech: Prodlužujeme kupónovou akci.
Slevové kupóny z přílohy MF „ONA DNES“ přijímáme až do konce tohoto měsíce.

Přijďte si k nám pro svou slevu a tak si ještě více vychutnat svůj oblíbený šálek lahodného čaje nebo kávy. :-)
———————————————————Sleva 20%—————————————————————————————————————
Zářijová nabídka za akční cenu:
na konec léta a začátek podzimu jsme pro Vás připravili zelený ochucený čaj (50 g) za úžasných 19,90 Kč.
 
Vychutnejte si lákavou nabídku našich lahodných čajů ve své domácnosti nebo na pracovišti.
Přijďte si k nám pro zdraví!
 
Těší se na Vás všichni z prodejny Tea-Pek
————————————————————————————————————————————————————————
Ve dnech 9. 8. 2013 – 13. 8. 2013 bude mít obchůdek dovolenou.
Uvidíme se po dovolené. :-)
Pokud budete mít dotaz, neváhejte nám napsat či zatelefonovat.
 
Děkujeme moc za pochopení!
Vaše prodejna Tea-Pek
————————————————————————————————————————————————————————
Přijďte nás navštívit v den konání Olomouckého půlmaratonu.
Právě tento den, tedy v SOBOTU 22.6.2013 budeme mít kromě standardní sobotní otvírací doby otevřeno také od 18:00 hod.
 
U nás se po vysilujícím půlmaratonu skvěle osvěžíte chlazeným nápojem MATÉ, ledovým čajem, ale také se posilníte například různými dobrotami s čokoládovou polevou, kávou apod. Pro své maratonce si u nás můžete vybrat dárek, kterým jim projevíte uznání jejich sportovního výkonu.
 
Těší se na Vás všichni z prodejny Tea-Pek
————————————————————————————————————————————————————————
Ve středu 12.6.2013 se od 18:00 hod. v našem čajovém obchůdku uskuteční další díl přednášky na téma: „Jen to je krásné, co je zdravé.“ Přednáška bude zaměřena na prospěšný vliv plodů GOJI (Kustovnice čínské) na lidský organismus.
 
Všichni jste srdečně zváni!

(Goji), Kustovnice čínská je zejména vhodná při:

 • likvidaci volných radikálů,
 • posilování imunity jater a ledvin,
 • vyživování krve,
 • zlepšení zrakové ostrosti,
 • napomáhání při impotenci,
 • snižování krevního tlaku,
 • při léčbě lupénky,
 • dále má mírné afrodiziakální vlastnosti,
 • zlepšuje paměť,
 • dodává energii a další……………….

Kustovnice čínská je vynikající doplněk stravy a „všelék“, který si nachází oblibu u stále většího počtu lidí.

Budeme se na Vás těšit. Jenom prosíme o rezervaci (e-mailem, SMS-kou), abychom byli s to zajistit dostatečný počet židlí.

———————————————————————————————————————————————————————-

Od 1.6. do 30.6.2013 platí nová věrnostní akce:
Řekněte nám v obchodě, že chcete zelený čaj s příchutí a odkažte se na tyto webové stránky.
Nabídneme Vám ochucený zelený čaj 50g za 19,90 Kč. A to se vyplatí. :-) Přijďte ochutnat, budeme se na Vás těšit!!

 ———————————————————————————————————————————————————————–

Do 31.5.2013 platí akce 1+1 káva s sebou zdarma. Přijďte si vychutnat lahodnou kávu s sebou.

————————————————————————————————————————————————————————-

Od května 2013 pro Vás máme nově v nabídce ledové čaje, které přináší chutné osvěžení v parných letních dnech.
Určitě vyzkoušejte, ledové čaje vřele doporučujeme.
 
Nedílnou součástí naší nové nabídky je také letošní první sběr, tzv.  first flush.

————————————————————————————————————————————————————————

29.5.2013 od 18:00 hod. se v našem čajovém obchůdku uskuteční další díl přednášky na téma: „Jen to je krásné, co je zdravé.“ Přednáška bude zaměřena na prospěšný vliv plodů GOJI (Kustovnice čínské) na lidský organismus.

Všichni jste srdečně zváni!

Pozvánka

(Goji), Kustovnice čínská je vhodná při:

 • likvidaci volných radikálů,
 • posilování imunity jater a ledvin,
 • vyživování krve,
 • zlepšení zrakové ostrosti,
 • napomáhání při impotenci,
 • snižování krevního tlaku,
 • při léčbě lupénky,
 • má mírné afrodiziakální vlastnosti,
 • zlepšování paměti,
 • dodávání energie a další……………….

Kustovnice čínská je vynikající doplněk stravy a „všelék“, který si nachází oblibu u stále většího počtu lidí.

Budeme se na Vás těšit. Jenom prosíme o rezervaci (e-mailem, SMS-kou), abychom byli s to zajistit dostatečný počet židlí.

———————————————————————————————————————————————————————-

19.4.2013 Prodloužená akce slevových kupónů:Slevový kupón
Slevové kupóny z přílohy MF „ONA DNES“ přijímáme až do STŘEDY 24.4.2013.

Přijďte si k nám pro svou slevu a tak si ještě více vychutnat svůj oblíbený šálek lahodného čaje nebo kávy. :-)

 

————————————————————————————————————————————————————————

Comments are closed.